Flying Hamster HD

W sytuacjach krytycznych dowiadujemy się, czy jesteśmy mężczyznami, czy… chomikami. Co jesteś w stanie zrobić w imię miłości? Pokonać niezliczone przeszkody? Przemierzyć pół świata? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w Flying Hamster HD.

W produkcji Flying Hamster wcielimy się w tytułowego chomika, któremu porwano dziewczynę, Sookie. Sfrustrowany, wściekły bohater o imieniu Newton zakłada gogle i rusza jej na ratunek. Ma tylko jeden cel – odnaleźć i zlikwidować porywacza. Droga ku temu będzie trudna i bardzo niebezpieczna. Na każdym poziomie czeka go szereg przeszkód i masa przeciwników do pokonania. Tylko dzięki Tobie uda mu się przetrwać i wypełnić przeznaczenie.

Cała historia została podana w ładnej oprawie wizualnej. Kolory są piękne i wyraziste, aż emanują na pięciocalowym ekranie konsoli. Lokacje, które przyjdzie nam zwiedzać, są zróżnicowane, a każdy poziom przenosi nas do innej z pięciu części świata. Raz będziemy latać nad upalną pustynią, innym razem przyjdzie nam zanurzyć się pod wodę. W tle będą nam przemykać ogromne piramidy, a nawet takie widoki, jak walczące ze sobą koty. Niestety, audio nie jest już tak imponujące jak grafika. Odgłosy używanych broni są prawie identyczne, a muzyka szybko zaczyna nużyć.  Po dłuższym graniu po prostu o niej zapomnimy i nie będziemy zwracać na nią uwagi.

1

Podczas naszej przygody napotkamy wielu zróżnicowanych przeciwników, zaczynając od niedźwiedzi, latających główek cebul, kończąc na skorpionach, duchach oraz istotach pozaziemskich. Niestety, za każdym razem przeciwnicy pojawiają się dosłownie w tym samym miejscu, przez co przechodzenie poziomu po raz n-ty robi się nudne.  Każdy typ przeciwnika ma swoją wytrzymałość, niektóre tylko chodzą bądź latają, inne nawet potrafią atakować. Na końcu każdego poziomu czeka nas wymagający i bardzo wytrzymały boss. Przeważnie będziemy tracić na nim wiele kredytów, nierzadko też rozpoczniemy przez niego całą zabawę od nowa.

Z pomocą w eksterminacji czyhających na nas hord wrogów przychodzą nam różne rodzaje uzbrojenia. Nasz chomik potrafi strzelać nasionami słonecznika, rzucać bananami-bumerangami, a nawet zionąć ogniem. Każdą broń można także naładować, co sprawia, że staje się prawdziwym narzędziem zagłady. Jednak trzeba pamiętać o jednym – amunicja jest ograniczona, przez co będziemy musieli oszczędnie korzystać z naszego arsenału.

Na każdym poziomie mamy trzy serduszka, które tracimy po dotknięciu jakiegokolwiek przeciwnika. Po utracie wszystkich trzech będziemy mogli się ożywić. W takim przypadku zdobyty do tej pory wynik wyzeruje się, a my stracimy jeden kredyt. Kredyty to waluta, którą otrzymujemy za każde zdobyte trofeum. Jedno trofeum zwiększa ich maksymalną ilość o jeden. Kiedy stracimy wszystkie, będziemy musieli rozpocząć całą przygodę od samego początku. Im więcej kredytów posiadamy, tym więcej razy będziemy mogli się wskrzeszać podczas gry.

Gra jest pozycją typowo zręcznościową. Sam gameplay nie jest długi i jeśli ktoś jest doświadczony w tego typu grach, ukończy Flying Hamster w ciągu 30-40 minut. Na szczęście twórcy postanowili dodać drugi poziom trudności, który odblokujemy po ukończeniu pierwszego. Gra na poziomie “hard” jest niezwykle wymagająca, szybka i bardzo trudna.

Na koniec warto wspomnieć o sterowaniu. Produkcja umożliwia nam wybór pomiędzy standardowym sterowaniem za pomocą gałki oraz klawisza X, a sterowaniem za pomocą ekranu dotykowego. Mamy również możliwość gry z użyciem żyroskopu, który niestety jest zbyt czuły i bardzo ciężko się do niego przyzwyczaić.


Opinia: Szponix

Flying Hamster HD to pozycja zręcznościowa, która długo nie zagości w naszej pamięci. Mimo ładnej oprawy graficznej, zróżnicowanych przeciwników i wymagających starć z bossami, wciąż będziemy pamiętać, że to tylko gra niezależna. Również krótki playtime nie jest zaletą produkcji. Niemniej jednak, jeśli ktoś lubi wymagające tytuły, a nie chce wydawać dużych pieniędzy, może zaopatrzyć się w tę grę. Ukończenie poziomu “Hard” sprawi nie lada wyzwanie, a zdobycie wszystkich trofeów przedłuży rozgrywkę nawet do kilku godzin.

Fabuła: 3/10
Grafika: 7/10
Audio: 3/10
Gameplay: 6/10

Ogółem: 4/10


Opinia: MorfiTM

Odpalając po raz pierwszy Flying Hamster HD, od razu skojarzyłem tytuł z pewnym starym anime –Ebichu. Na pierwszy rzut oka tytuł przeznaczony jest raczej dla młodszej widowni, lecz niektóre poziomy oraz przeciwnicy sprawiają, że i dorosły nie raz się uśmieje.  Muchomor punkowiec, kot ninja czy libacja w środku lasu na długo wyryją mi się w pamięci.

Niestety pomimo paru śmiesznych elementów, gra nie będzie nam sprawiać przyjemności przez długi czas, ponieważ tytuł ten można przejść w ciągu godziny. Nawet biorąc pod uwagę “Hard mode”, nie ratuje to pozycji. Niska cena sprawia, że Flying Hamster HD jest warty swoich pieniędzy, jednak po jej przejściu pozostaje uczucie niedosytu.

Fabuła: 4/10
Grafika: 7.5/10
Audio: 4/10
Gameplay: 7/10

Ogółem: 6/10


Plusy:

  • Ładna oprawa wizualna
  • Zróżnicowani przeciwnicy i lokacje
  • Wymagający bossowie
  • Cena
  • Sporo rodzajów uzbrojenia

Minusy:

  • Tylko pięć światów (20 poziomów)
  • Oskryptowani przeciwnicy
  • Gra nuży na dłuższą metę
  • Krótki playtime
  • Po utracie kredytów trzeba rozpocząć całą grę od nowa

Grafika: 7.3
Dźwięk: 3,5
Fabuła: 3.5
Gameplay: 6.5

Ogólna: 5/10


Serdecznie dziękujemy The Game Atelier
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: The Game Atelier
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Data wydania: 20.12.2012 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 100 MB
Cena: 11 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *