Corridor Z

Zombie! Apokalipsa! Zginiemy! Trzeba uciekać! Czyli przed Wami kolejna produkcja z wciąż modnego tematu o nieumarlakach.

Corridor Z jest produkcją, która najpierw zadebiutowała na smartfonach. Gra miała na celu umilanie czasu w autobusie czy w kolejce do dentysty, więc fabuły nie potrzebowała. Jednak twórcy postanowili przemycić coś na jej kształt, za co należy się plusik. W czasie rozgrywki odnajdujemy więc kartki z pamiętnika pewnej nastolatki, dzięki czemu możemy dzień po dniu czytać relację z jej życia, zauważając przy okazji zwiastuny nadchodzącej zarazy. Następnie w nasze ręce wpadają nagrania naukowca zawierające bardziej klarowne przedstawienie sytuacji oraz wskazówki dodatkowo uzupełniające obraz sytuacji.

2016-05-21-194301

Pod względem rozgrywki Corridor Z jest typową zręcznościówką z telefonów. Postać sama biegnie, my natomiast wykonujemy drobne akcje pozwalające jej dobiec jak najdalej się da. Co prawda na naszej drodze nie pojawią się żadne przeszkody, ale po pietach deptać nam będą zombie. Aby pozbyć się ich, musimy przewracać mijane regały lub zrzucać elementy przyczepione do sufitu. Te wszystkie przedmioty będą losowo rozstawione na korytarzu, a pominięcie interakcji z kilkoma z nich skończy się śmiercią przez zjedzenie. Oprócz tego utrudnienie będą stanowić zakręty, które musimy pokonać, inaczej czeka nas śmierć przez zjedzenie. Dodatkowo co 800 metrów grupkę zombie zastąpi boss, którego musimy wyeliminować, inaczej czeka nas śmierć przez zjedzenie.

2016-05-21-195224.jpg

Gdybyście się zastanawiali, czy to bieganie ma w ogóle jakiś cel, oto odpowiedź. Przed rozpoczęciem maratonu wybieramy jedną z misji, wśród których jest na przykład zabicie odpowiedniej liczby zombie, pokonanie kilkudziesięciu zakrętów czy po prostu przebiegnięcie odpowiedniego dystansu. Wykonanie wybranego zadania przybliża nas do końca dnia, natomiast każda nowa doba zapewnia dostęp albo do płatnych bonusów, albo do nowych broni. Te pierwsze wykupujemy przed każdym biegiem, dzięki czemu możemy już na początku mieć pistolet w ręku czy zacząć od pięćsetnego metra. Z kolei giwery znajdujemy losowo na korytarzu. Mają one określoną liczbę amunicji, dlatego zazwyczaj korzystamy z nich w ostateczności, zwłaszcza że strzał do zbyt oddalonego zombie jest niecelny. Na szczęście za znalezione w korytarzu oraz zyskane w rozliczeniu za bieg pieniądze możemy ulepszyć broń, ewentualnie zakupić skiny postaci (zmieniają tylko wygląd). Wybór jest więc oczywisty.

2016-05-22-095914

W produkcji zostały strzępy smartfonowej dystrybucji free-to-pay. Objawiają się ograniczeniem do trzech biegów z rzędu dla każdej postaci, po nich musimy poczekać, aby znów jej użyć. Nie wiem, jak to wyglądało na komórkach, ale na Vicie na nowy bieg czekamy 10 minut, co przy trzech maratończykach nie narzuca nam właściwie żadnego ograniczenia. Ewentualnie, jeśli lubimy kimś grać, ze znalezionych w czasie gry rzeczy możemy stworzyć apteczkę i jej użyć. Mnie produkcja nigdy do tego nie zmusiła.

2016-05-22-071607

Wizualnie gra wygląda ładnie. Jednak po prostu nie widzę możliwości niedopracowania tego aspektu, ponieważ otrzymaliśmy tylko dwie lokacje – korytarze jednolitej wielkości, w których losowo generowane są ustawione przedmioty z pięciu czy sześciu możliwych. Audio z kolei gdzieś tam sobie jest w tle. Zombie w nim wyją, broń strzela i przygrywa jakaś muzyczka, czyli nic, co by drażniło lub porywało. Na plus trzeba jednak zaliczyć czytanie przez aktora tekstu przy pamiętniku i nagraniach.

Produkcję najlepiej podsumowuje dialog przeprowadzony z kolegą, który na wykładach przyglądał się grze:
-Świetnie wygląda, w końcu coś normalnego.
15 minut później
-Czy to tak w kółko?
-Tak.
-To lipa straszna.
Niestety, Corridor Z szybko się nudzi.


Plusy:

  • Wizualnie prezentuje się dobrze
  • Rozwinięta, jak na taką produkcję, fabuła

Minusy:

  • Mało rozbudowana rozgrywka, przez co…
  • Szybko się nudzi, zwłaszcza że są…
  • Tylko 2 rodzaje korytarzy…

OGÓLNA: 4/10


Serdecznie dziękujemy Mass Creation za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Mass Creation
Wydawca: Mass Creation
Data wydania: 03.05.2016 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: -buy z PS4
Waga: 1,1 GB
Cena: 33 PLN

Gra jest również dostępna na Nintendo Switch w cenie 32 PLN.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *