The Unfinished Swan

W 2014 roku Sony spróbowało oczarować nas innowacyjną rozgrywką i bajkowym klimatem.

The Unfinished Swan to interaktywna książka dla dzieci. Poznajemy dzięki niej surrealistyczną podróż chłopca, który rozpoczął pogoń za niedokończonym łabędziem z obrazu matki. W jej trakcie przemierzamy krainę, która cierpi przez rządy nieudolnego króla. Raz władca pragnie, aby całe jego królestwo było śnieżnobiałe, aby innym razem spełniać inne swoje zachcianki. Fabułę poznajemy dzięki krótkim narracjom oraz obrazom oddającym rozwój opowieści. Gra sprawia wrażenie odpowiedniej także dla młodszych graczy, co ma potwierdzać PEGI 7, ale mam pewne wątpliwości, ponieważ niektóre fragmenty są dość mroczne. Dlatego rodzicom polecam najpierw osobiście ograć Łabędzia, a potem zdecydować, czy dopuścić do niego swoją pociechę.

2015-05-06-204644

Poruszać się po białym królestwie będziemy dzięki umiejętności wypuszczania kulek z farbą. Dzięki malowaniu świata zaczynamy dostrzegać elementy otoczenia, jak ściany, drzewa oraz podłogi i schody, po których pobiegniemy za łabędziem. Napotkamy też na proste zagadki oraz nauczymy chłopca nowych umiejętności. Czeka też na nas szukanie porozrzucanych po świecie balonów, które pozwalają odblokować kilka bonusów. Przejście The Unfinished Swan nie zajmuje dożo czasu, maksymalnie trzy godziny, jednak czas ten został dobrze rozłożony względem rozgrywki. Gdyby gra trwała dłużej, gameplay stałby się zbyt powtarzalny.

2015-05-06-203446

Produkcja jest wizualnym majstersztykiem. I wcale nie chodzi o rozdzielczość HD, grę świateł czy inne fajerwerki. Jej urok polega na odkrywaniu elementów świata za pomocą farby oraz tym, jak całość komponuje się ze sobą. Ścieżka dźwiękowa jest prosta, składa się ze spokojnego podkładu i dźwięków otoczenia, jednak dzięki temu nie jest zbyt nachalna, co pozwala na spokojną eksplorację. Dodatkową zaletą jest polski dubbing, dzięki któremu gra będzie jeszcze przystępniejsza dla dzieci.

2015-05-07-213945

The Unfinished Swan to wspaniała produkcja dla najmłodszych, która, wbrew pozorom, przyniesie wiele frajdy nawet starszym graczom. Motyw odkrywania nieznanego naprawdę wciąga, a czas rozgrywki został bardzo dobrze wyważony, więc nie znudzimy się grą. Mam nadzieję, że nadal będziemy otrzymywać tak innowacyjne gry, ponieważ to one wzbogacają rynek, a odkrywanie takich perełek to najlepsze, co może się graczowi przydarzyć. Naprawdę polecam.


Ocena ogólna: 8/10


Producent:  Giant Sparrow, Armature Studio
Wydawca: SCEE
Data wydania: 29 października 2014 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: -buy z PS i PS4
Waga: 1,4 GB
Cena: 54 PLN


Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Sebastian Paw pisze:

    Kurde grałem w to na ps4 i dobrze się bawiłem.Już ściągam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *