Mahjong Carnival

„Wszystko dobre, co się dobrze kończy” – tymi słowami możemy rozpocząć naszą dzisiejszą recenzję. Wszystko dlatego, że studio 8floor przerzuciło się na PS4 i nie katuje już Vity. Firma znana jest nam z wydawania przeciętnej jakości gier, które w większości przypadków, mimo że były płatne, to i tak posiadały dość okropny system mikropłatności. Żeby było zabawniej, studiu udało się to zrobić nawet z parowym madżongiem, którego teraz omówimy.

Mahjong Carnival nie posiada żadnego scenariusza, po prostu dostajemy ponad sto poziomów do zaliczenia. Rozgrywka polega na pozbywaniu się z planszy oznaczonych na złoto kamieni, choć można też zdjąć wszystkie. Aby tego dokonać, musimy kliknąć po kolei w dwa kamienie z takim samym symbolem. Zadanie tylko z pozoru wydaje się proste – z każdym poziomem przybywa nam kamieni na planszy i są one coraz bardziej poukrywane. Misje wymagają więc od nas stałego skupienia i umiejętności logicznego myślenia, szczególnie gdy chcemy podjąć się zaliczenia wszystkich dodatkowych wyzwań.

Wśród opcjonalnych utrudnień znajdziemy m.in. ukończenie gry w określonej ilości ruchów, w danym czasie czy zebranie wszystkich monet. Każdy z ponad stu leveli ma zaimplementowane po trzy wyzwania, ale za ich ukończenie nie przewidziano żadnej nagrody – ot, zabawa dla fanów masterowania albo tych, którzy kupili tę pozycję i chcą wycisnąć z niej ostatnie soki.

Oprawa wizualna jest przyzwoita. Zobaczymy ciekawe tła związane z tematyką karnawału (maski, bale), oryginalne ikony oparte na określonych wzorach (kwiaty, cyfry, kanji) i ciekawe układy z kamieni na większości poziomów. Nieco gorzej prezentuje się udźwiękowienie – jeden krótki i zapętlony utwór na pewno nie jest tym, czego byśmy chcieli. Jasne, odpręża i pozwala się skupić, ale szybko przestaje być zauważalny przez swoją schematyczność.

Mahjong Carnival nie jest grą złą, zwłaszcza dla fanów pozycji w stylu „znajdź jednakowe grafiki/karty”. Ponad sto ciekawie zrealizowanych leveli oraz system wyzwań pozwolą nam spędzić kilka całkiem udanych wieczorów. Nie jest to jednak gra na dłuższe sesje, a tym bardziej dla kogoś, kto ma już inne madżongi wydane przez 8floor, bo różnią się tylko tłami, a co za tym idzie… co za dużo, to niezdrowo. Jeśli jednak macie na zbyciu 25 złotych i szukacie właśnie tego typu gry, niczego poza wydaniami 8floor nie znajdziecie. Osoby nieprzekonane mogą poczekać do solidnej obniżki lub całkiem o niej zapomnieć.

PS. Gra posiada mikropłatności – w PSS do kupienia są gwiazdki, za które można szybciej odblokować kolejne zestawy poziomów.


Plusy:

  • Ciekawa stylistyka
  • Sporo poziomów i wyzwań

Minusy:

  • Schematyczna rozgrywka
  • Nużące udźwiękowienie
  • Brak zmian względem innych gier z serii Mahjong
  • Mikropłatności

OCENA: 5/10


Producent: SPL
Wydawca: 8floor
Data wydania: 22.07.2015 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 120 MB
Cena: 25 PLN


Recenzja powstała dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink (w banerze poniżej) oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier na Vitę 🙂

play-asia-bannerplay-asia_mypsvita

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *