Knightin’+

Coraz częściej myślę, że Ratalaika wydaje wszystko, co im devi zaproponują. Niestety dostajemy przez to różne gnioty, jak Knightin’+.

W grze jest coś na kształt fabuły, chociaż bardziej przypomina nieśmiesznie ironiczne podejście do napisania takowej. Za to lepszą wiadomością jest to, że dostępna jest całkiem udana polska lokalizacja, która przydaje się przy nowych przedmiotach. Szkoda tyko, że twórca zapomniał przy nich dodać, jakich klawiszy należy używać, by wykonać opisywany ruch. Grafika to typowa, nijaka pikseloza wstawiana do przygodówek 2D z eksploracją lochów, gdy nie ma skilla i budżetu. Muzyczka też się nie wybija, więc przynajmniej nie przeszkadza swoim plumkaniem.

W Knightin’+ mamy do przejścia cztery lochy. Każdy z nich składa się z kilku pięter na których znajduje się do dziewięciu pomieszczeń. Przeciwników trochę jest, ale ubijanie ich jest tak toporne, że już po kilkunastominutowym posiedzeniu chce się wyć. Postać rusza się bardzo wolno, a sterowanie nią do najgładszych nie należy. Wrogów często trzeba gonić, co zajmuje za dużo czasu. Z kolei gdy trzeba uciekać, powraca toporność sterowania, co nieraz kończy się oberwaniem, bo po prostu nie zdążymy uciec. Niby z czasem przychodzi tarcza i dash, ale są one  niezbyt wygodne w stosowaniu, szczególnie w komnatach z kilkoma działami i z czterema przeciwnikami.

W części komnat znajdują się zagadki do rozwiązania. I tak na dobrą sprawę nie wiem, czy są tak niejasne, czy to ja czegoś nie oganiam. Dla przykładu, przy jednym zestawie kilku słupów i portali do zaświecenia za cholerę nie odkryłem, które trzeba aktywować, żeby barykada opadła, mimo że dwie podobne zagadki wcześniej zaliczyłem. Ale i tak nie ma to znaczenia, bo krążenie od sali do sali nie daje żadnej frajdy. Już samo poruszanie rycerzem irytuje, ubijanie przeciwników jest uciążliwe, AV jest nijakie i w ogóle nie tu nic ciekawego. Nie polecam.


 Ocena: 3/10


Serdecznie dziękujemy Ratalaika Games
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Muzt Die Studios
Wydawca: Ratalaika Games
Data wydania: 19 lutego 2020 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: -buy z PS4
Waga: 60 MB
Cena: 25 PLN

Gra jest również dostępna na Nintendo Switch w cenie 24 PLN.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Skorrpion pisze:

    Kurcze…. a nastawialem się na tę grę ale dobrze, że poczekalem na recenzje. Jest wersja online i może w wolnej chwili ją przetestuje.
    Niby fajnie, że jest po polsku (to mało spotykane na Vicie teraz)… i tym bardziej boli, że gra okazuje się slaba – mi osobiście styl graficzny przypadł do gustu, widziałem brzydsze gry.

    No nic… teraz RPG w świecie futbolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *