NekoBuro – Cats Block

Tetrisa znamy wszyscy, większość też będzie kojarzyć gry polegające na łączeniu i niszczeniu kolorowych klocków. Natomiast Neko Entertainment zdecydowało się połączyć oba te gatunki, dodając do mieszanki jeszcze nieco od siebie. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co wyszło z tego miksu.

W NekoBuro – Cats Block poznajemy dziewczynkę o imieniu Rino, która od zawsze marzyła o posiadaniu kotka. Niespodziewanie taki właśnie zwierzak pojawia się przed nią. Co więcej, okazuje się, że kociak jest magiczny, bowiem potrafi mówić. A może to tylko wyobraźnia Rino płata jej figle? Tak czy inaczej, bohaterka postanawia zabrać go do domu. Poza magicznym kotem w każdym rozdziale pojawia się nowy kociak, a my będziemy mogli zapoznać się z bardzo krótkimi rozmowami nowoprzybyłego zwierzaka z dziewczynką oraz obecnymi lokatorami. Ciężko mówić tu o pełnoprawnej fabule, bowiem mamy do czynienia tylko z krótkimi scenkami, ale trzeba zauważyć, że są one atrakcyjnym dodatkiem do właściwej gry.

2016-03-19-002033

Celem gry jest poruszanie spadającymi kotami w taki sposób, aby znalazły się na podłożu i utworzyły jednobarwny ciąg złożony z co najmniej trzech zwierzaków. Gdy tylko uda nam się ułożyć trzy koty tej samej barwy obok siebie bądź na skos, znikną, dając nam punkty oraz zwiększając specjalny pasek umiejętności. Im bardziej napełnimy pasek, tym lepszego bonusu będziemy mogli użyć. Wśród wspomagaczy znajdziemy np. niszczenie zbitki kilku kotów-klocków lub całego ich ciągu, zmienianie kolorów czy eliminację wszystko, co znajduje się na planszy. Zasady rozgrywki są bardzo proste, ale dzięki temu również przyjemne i wciągające. Podczas niektórych poziomów będziemy dodatkowo ograniczeni czasem, a na planszy pojawiać się będą dodatkowe utrudnienia, głównie w postaci kamieni.

Gra została podzielona na dwa tryby. Kampania składa się z pięciu rozdziałów zawierających po dziesięć wyzwań. Z kolei w trybie przetrwania naszym jedynym ograniczeniem będzie zręczność i zaczniemy go zawsze od czystej planszy, na której będziemy układać kotki-klocki. Z czasem jednak pojawią się dodatkowe utrudnienia, jak spadające głazy czy inne przeszkadziajki. Celem tego trybu jest oczywiście przetrwanie jak najdłużej i niedopuszczenie, by kotki sięgnęły górnej granicy planszy.

2016-03-21-014424

Między misjami będziemy mogli przebywać w pokoju dziewczynki, gdzie, oprócz głaskania kotków i zabaw z nimi, odblokowywać będziemy dodatkowe elementy, takie jak zabawki czy meble. Wraz z zaliczaniem określonych celów (m.in. kilkukrotne odpalenie bonusów czy wytrzymanie określonego czasu w trybie przetrwania), będziemy zdobywać kolejne przedmioty do pokoju Rino. Dzięki ich różnorodności będziemy mogli ozdobić pomieszczenie według własnych preferencji i pobawić się z kotami, np. strzelając do nich z łuku (na strzałki, oczywiście!) czy puszczając bańki.

2016-03-21-013342

Oprawa wizualna jest bardzo przyjemna dla oka. Wszystko zostało stworzone z wykorzystaniem wielu jasnych barw, które dają złudzenie gry dla dzieci. Klimatu dodają także ręcznie rysowane cutsenki, a potęguje go jeszcze przyjemna muzyka przygrywająca w tle. Jak na tak niewielką pozycję, twórcy naprawdę się postarali się przy oprawie AV, wygładzając wszystko i tworząc naprawdę przyjemną całość, w której próżno szukać jakichś mankamentów.

2016-03-19-104218

NekoBuro – Cats Block to przyjemna w odbiorze gra zręcznościowo-logiczna, która została wyceniona na kwotę 16,50 PLN. Za tę cenę otrzymamy pięćdziesiąt zróżnicowanych i wciągających wyzwań oraz tryb przetrwania. Do tego dochodzi szereg elementów do odblokowania i świetna oprawa audiowizualna. Dodatkowo dochodzą dość krótkie czasy wczytywania, idealnie wyważony poziom trudności (czasem jest bardzo łatwo, ale też będzie potrzeba kilku prób, by zaliczyć dane wyzwanie) oraz wystarczający playtime (oscyluje wokół trzech godzin, odblokowanie wszystkiego w grze będzie wymagać nieco więcej czasu). Naprawdę ciężko się do czegokolwiek przyczepić, więc nie pozostaje mi nic innego, jak z czystym sumieniem polecić tę grę, ponieważ mamy do czynienia z idealnym stosunkiem ceny do jakości.


Plusy:

  • Wciągający gameplay
  • Świetna oprawa audiowizualna
  • Humorystyczne cutscenki
  • Sporo elementów do odblokowania
  • Idealny stosunek jakości do ceny

Minusy:

  • Nie stwierdzono

Grafika: 9.5
Audio: 8.5
Gameplay: 10

OGÓLNA: 9.5/10


Producent: Neko Entertainment
Wydawca: Neko Entertainment
Data wydania: 7.07.2015 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: 181 MB
Cena: 16.50 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *