Wanted Corp.

Co myśleć o grze, której pierwsze litery tworzą znane na cały świat “WC”?

Fabuła produkcji nie jest zbyt skomplikowana. Transporter przewożący niebezpiecznych przestępców rozbił się na pewnej planecie, przez co wydostali się oni na wolność. My natomiast jesteśmy łowcami głów i bardzo na rękę jest nam wyruszenie na polowanie na nich celem zdobycia pokaźnego przelewu. Historia nie zagłębia się na tyle, abyśmy mieli możliwość poznania przeszłości naszych bohaterów, wyjaśnia jedynie zarys, przez co mniej więcej wiemy, czemu walczymy z różnymi stworami, ale nic poza tym.

2016-11-17-234045

Zacznę od najważniejszej rzeczy, czyli od długości produkcji. Wanted Corp. składa się z zaledwie ośmiu map. Jest to o tyle ważne, ponieważ pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, że twórcy nie poszli na ilość, a skupili się na jakości. Mogłoby to też wyjaśnić nieskomplikowaną fabułę, którą trzeba było upchnąć w tak krótkiej przygodzie. Niestety tak nie jest. Dwiema postaciami – mięśniakiem z bronią i kobietą władającą magią – podążamy po mało zróżnicowanych mapach. Oczywiście są różnice, raz mamy bagna, raz dżungle, raz kanały, ale łącznie jest tego za mało.

Niemal zawsze jesteśmy atakowani przez różnych przeciwników. Naszym zadaniem jest ich wyeliminowanie poprzez albo zabicie, albo złapanie i odesłanie do więzienia. Robimy to za pomocą dostępnych narzędzi, jednak podczas sterowania osiłkiem służy do tego przełączanie na opcje zamrażania w dostępnych broniach, podczas gdy bohaterka wypuszcza pierścienie kinetyczne. Aby odesłać przeciwnika na statek, musimy się do niego dostać, zanim się uwolni. Mimo że brzmi to na opcję trudniejszą, osobiście częściej tak załatwiałem zastępy przeciwników.

2016-11-26-232852Między postaciami możemy przełączać się w każdym momencie, a nieużywanym bohaterem steruje w tym czasie AI. Lepszym określeniem jest jednak „sztuczna nieinteligencja, ponieważ pomoc ze strony towarzysza to proste skrypty sprawdzające się w zwykłych sytuacjach, ale w razie potrzeby np. przy eskortowaniu nas, ponieważ musimy coś przenieść, całkowicie się wykłada. Bez dużych zapasów życia ten fragment potrafił być zabójczy. Nie lepiej spisują się przeciwnicy. Lecą na nas najkrótszą możliwą drogą, więc łatwo przewidzieć ich tor ataku.

Za każdego pokonanego lub złapanego przeciwnika dostajemy gotówkę. Jeśli zginiemy, to za parę tysięcy możemy dokupić życie, a wszystko, co zostanie, dostajemy jako drobne na zakupy. W sklepie możemy zwiększyć ilość punktów zdrowia bohaterów, a także wzmocnić magię oraz rozbudować broń. Pozwoli to nam przetrwać w tym niebezpiecznym świecie.

2016-11-28-093832Na szczęście gra wygląda przyzwoicie. Nie ma na mapach zbyt dużo elementów, ale dzięki temu jest zachowana czytelność. Niestety psuje to często kamera, nad którą nie mamy kontroli. Parę razy ustawiła się tak, że nie wiedziałem co, gdzie i jak… Kolejnym problemem są tekstury, które często potrafią przepuścić nas gdzieś, gdzie być nie powinniśmy. Dwa lub trzy razy musiałem przez to przechodzić ponownie misję, ponieważ zostałem zablokowany… Zabawną sytuację mamy za to w ścieżce dźwiękowej. Oprócz podkładu co chwilę słyszymy dźwięki ataków czy komentarze bohaterów. Przy takiej długości gry, którą mamy, nie powinno się nam to przejeść.

O ile pierwsze wrażenie Wanted Corp. było bardzo pozytywne, ponieważ gra prezentowała się pozytywnie zarówno z wyglądu, jak i rozgrywki, szybko jednak zmieniłem zdanie. Po pierwsze parę razy po załadowaniu misji nie byłem w stanie ruszyć bohaterami i musiałem wychodzić do menu i raz jeszcze ją ładować, a to gra potrafiła się wykrzaczyć, wyrzucając nas do menu. Dorzucić trzeba także problemy z nieszczelnymi teksturami i kiepskim AI i dostajemy spore zawiedzenie. Jest to typowa gra niskobudżetowa, po którą sięgamy tylko i wyłącznie, gdy jest na nią spora promocja, ponieważ lubimy taki typ rozgrywki.


Plusy:

  • Klasyczny pomysł na rozgrywkę
  • Oprawa graficzna

Minusy:

  • Praca kamery
  • Długość
  • Inteligencja (a raczej jej brak) przeciwników i towarzysza
  • Bugi i problemy z teksturami

Fabuła: 2
Grafika: 6
Dźwięk: 5
Gameplay: 6

Ogólna ocena: 5/10


Serdecznie dziękujemy EKO Software
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: EKO Software
Wydawca: EKO Software
Data wydania: 17 listopada 2016 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 1.2 GB
Cena: 49 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *