Knight Solitaire

Mieliśmy już Strike Solitaire, czyli połączenie gry w kręgle z logiczną karcianką. Jakież było moje zdziwienie, gdy po uruchomieniu Knight Solitaire, zasady były zupełnie inne, niż w poprzedniej grze wydanej przez 8floor…

Nikogo już chyba nie zdziwi, że 8floor oraz SPL nie są chętni do wprowadzania wątków fabularnych do swoich produkcji. Gra przenosi nas niemal od razu do środka wartkiej akcji, która polega na zrzucaniu kart na stos. Oczywiście nie byle jakich, bowiem ich wartość musi być o jeden mniejsza bądź o jeden większa, niż obecna na stosie. Część kart oznaczona jest złotą ramką i to właśnie te musimy zrzucić, celem zdobycia większej ilości punktów i zaliczenia poziomu. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać ruchu, musimy skorzystać z talii leżącej obok stosu. Oczywiście, żeby nie było zbyt łatwo, ilość kart na nim jest (mocno) ograniczona.

Każdy ze 120 poziomów cechuje się oryginalnym ułożeniem kart oraz wzrastającym poziomem trudności. Ułatwieniem mogą okazać się znane już ze Strike Solitaire dwa bonusy – karta jokera zastępująca dowolną wartość oraz mieszek, który wymiesza nasz „stół”. Nie obyło się także bez mikropłatności, ale ponownie są one tu mocno opcjonalne – wraz z postępem będziemy mogli zdobywać bonusy, a jeśli będziemy jakiegoś potrzebować, zawsze można zerknąć do sklepu i kupić je za wirtualną gotówkę zdobywaną przy zrzucaniu kart. Jeśli jednak chcemy mieć wszystkiego pod dostatkiem już od początku, będziemy mogli kupić odpowiedni pakiet złota z PS Store. Te wycenione zostały na około 4, 8, 12, 21, 42 i 84 złote. Pozostaje tylko pytanie – po co?

Oprawa wizualna jest dość ciekawa, o ile można ocenić dwuwymiarową karciankę. Mamy zróżnicowane tła, a wygląd talii możemy zmienić w widoku ustawień – mamy aż dziewięć zróżnicowanych rewersów i trzy awersy do wyboru! Udźwiękowienie również jest w porządku – w tle przygrywa całkiem ciekawy i klimatyczny utwór, choć po jakimś czasie zaczyna przynudzać – jak to w grach 8floor, prawda?

Strike Solitaire nie zawiódł (wow!). Byłem niemal pewny, że Knight Solitaire będzie identyczną grą ze zmienionymi grafikami. Po raz pierwszy 8floor zaskoczyło – to wprawdzie bardzo podobna produkcja, ale same zasady są nieco inne. Produkcję mogę polecić fanom spokojnych gier logicznych, zwłaszcza że cena nie straszy (choć w promocji byłaby jeszcze atrakcyjniejsza). Rozgrywka potrafi wciągnąć, a poziomów jest na tyle, że pozycja powinna nam wystarczyć na parę wieczorów.


Plusy:

  • Całkiem wciągający i przyjemny gameplay
  • Potrafi odprężyć
  • Proste zasady i odpowiedni poziom trudności
  • Dość atrakcyjna cena
  • Zbędne mikropłatności…

Minusy:

  • …ale wciąż istniejące

OGÓLNA: 7/10


Producent: SPL
Wydawca: 8floor
Data wydania: 26.11.2015 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 50 MB
Cena: 21 PLN


Recenzja powstała dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink (w banerze poniżej) oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier na Vitę 🙂

play-asia-bannerplay-asia_mypsvita

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *