Podsumowanie Tygodnia (06.06.22 – 12.06.22)

Tym razem aż trzy strony. Oof.

Summer Game Fest się praktycznie zakończyło i cóż – mam niecio mieszane odczucia wobec całej organizacji imprezy, ale nie pewno nie można narzekać na małą ilość zapowiedzi. Dlatego na pierwszej stronie znajdziecie moim zdaniem najważniejsze informacje, na drugiej zbiór wartych sprawdzenia trailerów, a na koniec tradycyjnie podsumowanie rankingów sprzedaży.

No dobra, a gdzie ten Direct? Większość osób obstawiała, że Nintendo zarezerwuje sobie ten tydzień, ale wygląda na to, że lepiej uzbroić się w cierpliwość.


Sequel 1-2-Switch jest ponoć tak zły, że Nintendo nie jest pewne czy chce go wydać

Nie jest tajemnicą, że każda konsola potrzebuje naprawdę mocnego tytułu startowego, który przekona do zakupu sprzętu niezdecydowanych fanów. 3 marca 2017 roku Switch z pewnością otrzymał jedną z takich gier. Otrzymał też 1-2-Switch, które jakimś cudem pomimo kiepskiego przyjęcia krytyków i graczy sprzedał się w liczbie ponad 3 milionów kopii.

Już od jakiegoś czasu plotkowało się o potencjalnym sequelu. Imranowi Khanowi z Fanbyte udało się zebrać sporo informacji dotyczących produkcji gry i cóż – według źródeł dziennikarza gra jest tak zła, że Nintendo samo nie wie co z nią teraz zrobić.

Ale po kolei. Pełny tytuł gry to Everybody’s 1-2-Switch. Nintendo EPD Group 4 przez lata eksperymentowało z różnymi pomysłami na rozwinięcie formuły pierwszej części. Inspiracja w końcu nadeszła ze strony imprezowej serii Jackbox Party Pack. Deweloperzy postanowili postawić na motyw teleturnieju oraz zrezygnować rozgrywki opierającej się na pojedynkach między dwoma graczami. W Everybody’s 1-2-Switch udział będzie mogło wziąć nawet 100 graczy, a to wszystko dzięki możliwości podłączenia telefonów komórkowych.

Prowadzącym teleturnieju ma być antropomorficzny koń (ponieważ “horse” brzmi podobnie do “host”). Wśród zawartych w pakiecie minigier znalazło się miejsce m.in. dla bingo, znana ze wszystkich wesel gra w gorące krzesła zmuszająca graczy do biegania po pokoju, a nawet wirtualna gra w butelke.

Pewni siebie deweloperzy postanowili rozpocząć próbne testy Everybody’s 1-2-Switch na grupie kontrolnej. I tutaj zaczynają się problemy. Pierwsze reakcje graczy były tragiczne. Przedstawiciele głównej grupy docelowej gry – rodziny z dziećmi, uznali grę za wyjątkowo nudną, większość z nich nie chciała nawet kończyć rozpoczętej rundy. Nawet wewnątrz Nintendo pracownicy wyśmiewają produkt – przez postać gadającego konia ekipa lokalizacyjna zaczęła nazywać grę “horseshit”.

W związku z druzgocącą krytyką Nintendo postanowiło przełożyć premierę gry i pozwolić deweloperom na poprawki. Los Everybody’s 1-2-Switch wciąż jest jednak niepewny. Według niektórych pracowników premiera gry mogłaby nadszarpnąć dobrą reputację firmy. Część szefostwa wciąż chce wydać grę za pełną cenę $60. Niektórzy uważają jednak, że lepszym pomysłem byłoby udostępnienie gry za darmo posiadaczom Nintendo Switch Online Expansion Pass.

Imran Khan przyznaje, że sam nie jest pewny, czy ostateczna decyzja dotycząca dystrybucji gry już zapadła. Być może Everybody’s 1-2-Switch zostało już po cichu skasowane i Nintendo nigdy oficjalnie nie zapowie gry. Źródła Khana wydają się być jednak bardziej optymistyczne. Deweloperzy ponoć wzięli sobie krytykę do serca i ciężko pracują nad ulepszeniem produktu. Pozostaje czekać na więcej – oby pozytywnych, informacji.


Demo Fire Emblem Warriors: Three Hopes już dostępne

Dobra, teraz coś szybkiego. Demo Fire Emblem Warriors: Three Hopes jest już dostępne w eShopie. Pozwala ona na sprawdzenie każdej z trzech ścieżek do rozdziału czwartego. Stan zapisu będziecie mogli przenieść do pełnej wersji, gdy ta już zadebiutuje 24 czerwca.

A oto nowy trailer.


Overwatch 2 zadebiutuje (tak jakby) w październiku

Blizzard w końcu potwierdził, że Overwatch 2 trafi w ręce publiki jeszcze w tym roku. 4 października tryb PvP zostanie udostępniony wszystkim za darmo w ramach wczesnego dostępu. I tak, stanie się to na wszystkich platformach – PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz na Switchu. Potwierdzono też powrót cross-play i cross-progression między wszystkimi sześcioma platformami.

Przy okazji zapowiedziano też kolejną nową postać – Junker Queen. Przez październikiem rozpoczną się też zamknięte beta testy PvP. Więcej szczegółów poznamy podczas specjalnego livestreamu 16 czerwca o godzinie 19:00.

Overwatch 2 ma też posiadać rozbudowany tryb PvE. Blizzard nadal rozmawia o nim niechętnie, więc na to będziemy musieli pewnie poczekać do 2023.


Minecraft Legends to nowa strategiczna gra Mojang

Mojang Studios pracuje wspólnie z Blackbird Interactive na kolejnym spin-offem Minecrafta. Minecraft Legends zadebiutuje w 2023 roku na wszystkich współczesnych konsolach i PC.

Będzie to miszmasz strategii czasu rzeczywistego z grą akcji. Legends będzie mogło pochwalić się ogromnymi terenami zachęcającymi do eksploracji i wypełnionymi minecraftowym lore, rozbydowanym systemem tworzenia sojuszy z mieszkańcami świata oraz sieciową rozgrywką dla kilku graczy.


Hollow Knight: Silksong istnieje

Zgadza się. Zapowiedź tej gry trzy lata temu nie była efektem Mandeli. Podczas prezentacji Xbox + Bethesda Team Cherry w końcu pokazało nowy trailer sequela Hollow Knight, a przy okazji ogłosiło, że gra trafi nie tylko na Switcha i PC, ale też na Xbox Series X/S oraz Game Passa. No dobra, tylko kiedy dokładnie się to stanie?

Wciąż nie otrzymaliśmy twardej daty premiery, ale Microsoft jasno dał do zrozumienia, że wszystkie gry pokazane na prezentacji mają trafić na rynek w ciągu 12 miesięcy. Premiera Hollow Knight: Silksong powinna się więc odbyć przez czerwcem 2023, co Microsoft potwierdził nawet na Twitterze.

Oczywiście opóźniania nadal nie są niczym niezwykłym, ale wygląda na to, że gra jest już bliżej niż dalej.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.