Joe Danger 2: The Movie

Hello Games nie próżnowało i zaledwie kilka miesięcy po przeniesieniu na ekran handhelda Sony pierwszej części Joe Danger do PlayStation Store trafił sequel gry z podtytułem The Movie. Lepszy, ładniejszy, bardziej imponujący – przynajmniej w teorii. Jak wygląda praktyka?

W Joe Danger 2 ponownie wcielamy się w nieustraszonego kaskadera biorącego udział w zdjęciach do wypełnionych po brzegi wybuchami i akcją blockbusterach. Pod względem rozgrywki zmieniło się niewiele. Produkcja wciąż wymaga od gracza szybkiej reakcji i zręcznych palców. Tym razem jednak misje zawarte w grze dzielą się na dwa typy. W pierwszym, siadając za sterami wagonu górniczego, motocyklu lub innego pojazdu, musimy jak najszybciej dostać się do końca planu, zbierając przy tym jak największą liczbę monet, wykonując imponujące tricki i omijając przeszkody – w skrócie to samo co w poprzedniku. W drugim trybie wyposażani jesteśmy w plecak odrzutowy, który uwalnia nas od jednotorowej rozgrywki skoncentrowanej na poruszaniu w przód i tył, co przełożyło się na większa swobodę i możliwość eksploracji odwiedzanych lokacji. Levele te mają o wiele więcej wspólnego z platformerami. Nie zabrakło również niestandardowych misji, w których możemy na przykład zostać żywą kulą do kręgli. Zróżnicowanie zadań jest dość duże, a twórcy zachowali równowagę pomiędzy nowymi i starymi elementami. Kolejne poziomy odblokowujemy, zbierając gwiazdy. Otrzymujemy je za wykonanie różnego typu zadań podczas zabawy, jak ukończenie etapu poniżej określonego czasu lub zebranie odpowiedniej liczby monet. Samo ukończenie gry nie jest zbyt trudne. Sytuacja ta jednak odwraca się o 180 stopni, gdy chcemy zebrać wszystkie gwiazdki w danym etapie. Wtedy ginąć można na potęgę, co na szczęście nie jest zanadto frustrujące, ponieważ śmierć jest sprawiedliwa i wynika z błędów gracza, nie gry. Respawn trwa zaś tylko ułamek sekundy, dzięki czemu dynamika nie znika ani na chwilę.

joedanger2 2

Warto też wspomnieć o zawartym w produkcji edytorze poziomów. Dzięki niemu możemy dać ponieść się naszej fantazji, tworząc własne konstrukcje. Edytor jest bardzo prosty w obsłudze i daje wiele możliwości. Tym bardziej boli fakt, że naszej pracy nie możemy udostępnić innym użytkownikom. Gra nie daje żadnej możliwości podzielenia się tworami, co dziwi tym bardziej, że sama do tego zachęca w menu głównym.

joedanger2 3

W kategorii oprawy wizualnej bez dwóch zdań twórcom nalezą się pokłony. Tytuł jest barwny, wypełniony detalami, a dzięki konwencji filmowej gracz przenosi się do najróżniejszych zakątków świata. Naszymi umiejętnościami kaskaderskimi możemy imponować na ośnieżonych szczytach górskich, ruchliwej metropolii, podziemnych jaskiniach, suchej jak pieprz pustyni czy amerykańskiej dżungli. Różnorodność jest duża. Swoją robotę świetnie wykonało Hello Games, które przenosząc grę z PS3 na PS Vita, nie dokonało w niej żadnych przycięć. Obie wersje Joe Danger 2 są identyczne nawet w kwestii framerate’u – gra śmiga w stabilnych 60 klatkach na sekundę. O tym, że kolorowe lokacje na ekranie OLED prezentują się wyśmienicie, pisać już chyba nie muszę.

Pozytywnie też ocenić trzeba udźwiękowienie. Kawałki przygrywające w tle są zależne od środowiska, dzięki czemu w mieście usłyszymy melodie przywodzące na myśl filmy policyjne z lat 80., w dżungli zaś typowe orkiestrowe aranżacje znane z kina przygodowego. Udźwiękowienie stoi na niemal na tak dobrym poziomie co grafika, a razem oba aspekty tworzą bardzo przystępną mieszankę, szczególnie dla młodszych graczy.

joedanger2 4

Joe Danger 2: The Movie to wciągające i świetnie prezentujące się połączenie gry zręcznościowej, platformowej i wyścigowej. Edycja dla konsoli PlayStation Vita została przygotowana z niezwykłą starannością i nie cierpi na żadne wady natury technicznej. Do gry wrzucone zostały wszystkie wydane do tej pory dodatki, a także zupełnie nowe, jak kostiumy bohaterów Tearaway. Dzięki temu za stosunkową niską cenę otrzymać możecie wiele godzin świetnej zabawy.


Plusy:

  • Praktycznie brak cięć w stosunku do reszty platform
  • Prosta i wciągająca rozgrywka
  • Kolorowa oprawa graficzna

Minusy:

  • Poziomów stworzonych w edytorze nie można udostępnić

Grafika: 8,5
Dźwięk: 8
Gameplay: 8
Ogólna: 8,5/10


Serdecznie dziękujemy Hello Games
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Four Door Lemon, Hello Games
Wydawca: Hello Games
Data wydania: 14.01.2015 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 647 MB
Cena: 33 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *