Coconut Dodge Revitalised

Jak zapewne dobrze wiecie, sporo gier ze smartfonów trafia również na konsolę przenośną Sony. Oczywiście, o ile w wielu przypadkach zyskują drugie życie za sprawą bardziej precyzyjnego sterowania czy ogólnego dopieszczenia portu, o tyle są produkcje, które powinny pozostać w świecie Androida bądź iOSa. Jedną z takich gier jest Coconut Dodge Revitalised – zręcznościowa produkcja, która w dniu premiery była możliwa  do bezpłatnego pobrania przez wszystkich subskrybentów PlayStation Plus.

Napisał: Szponix

Coconut Dodge Revitalised to jedna z tych gier, które nastawione są na pobijanie własnych rekordów. Aby mnożyć swoje wyniki, będziemy musieli unikać spadających w naszym kierunku kokosów oraz zbierać napotkane monety, rubiny i inne skarby. Krabem sterujemy tylko na boki, co umożliwia pełne skupienie się wymagane  do zaliczenia kolejnych progów punktowych. Wraz z postępem szybkość spadania kokosów rośnie, a co za tym idzie, trudniej o przetrwanie.

Twórcy zainicjowali, oprócz standardowej zabawy, cztery tryby rozgrywki – „Maze Master”, „Keepy Uppy!”, „Hardcore!” oraz „Impossible!”. Pierwszy zawiera kilkadziesiąt wyzwań polegających na zdobyciu określonej ilości punktów, a po zaliczeniu danej misji odblokowuje się kolejna. W „Keepy Uppy!” naszym celem jest odbijanie piłki tak długo, jak to możliwe. W trzecim trybie zabawy posiadamy tylko jedno życie i musimy przetrwać jak najdłużej na pełnym niebezpieczeństw poziomie, zaś w „Impossible!” mamy nie tylko ograniczoną liczbę żyć, ale również widoczność, co zwiększa poziom trudności niemal do maksimum. Zapewne zgodzicie się, że nic tak nie motywuje do ponownych prób, jak presja znajomych pobijających nasze wyniki. I właśnie zaimplementowanie sieciowych rankingów nadaje grze  charakteru, dzięki któremu fani będą powracać przed ekran konsoli.

1

Napisał: Medium

Oprawa audiowizualna podobnie jak sam gameplay została wykonana w minimalistyczny sposób. Do gry zaimplementowano wyłącznie jedno tło. Warto wspomnieć, że twórcy pokusili się o symboliczną animację. Pejzaż przedstawia piaszczystą plażę, a na horyzoncie maluje się błękitny akwen wodny. Ruchomymi elementami są fale ukazane za pomocą błyszczących kropek oraz rekin, który od czasu do czasu się wynurza. Niestety drapieżna ryba ma swój krótki wyznaczony tor, więc nie ma tu mowy o elemencie losowości. Napiszmy również co nieco o kokosach i naszej postaci. Owoce, którymi gra próbuje nas unicestwić, otrzymały słabą animację obrotu wokół własnej osi. W przypadku kraba nie jest lepiej, bowiem ten potrafi wyłącznie tuptać swoimi odnóżami. Niestety twórcy włożyli zbyt mało wysiłku, by choć trochę umilić nam czas spędzony z recenzowaną pozycją. Co gorsze, audio wygląda podobnie. Tym razem znajdziemy jedną, zapętloną melodię. Jakość pozostawia wiele do życzenia. O ile znaczna część jest znośna, ba, miejscami miła w odbiorze, o tyle piskliwy fragment wywołuje ból uszu i niszczy całą magię. Jak widzicie, nawet po rozłożeniu elementów oprawy audiowizualnej na czynniki pierwsze tekstu jest niewiele.

2

Opinia: Szponix

Osobiście nie lubię gier rankingowych, dlatego też nigdy nie kupiłbym tego tytułu. Sięgnąłem po niego tylko dlatego, że w dniu premiery plusowicze otrzymali możliwość bezpłatnego pobrania produkcji. Nigdy nie przepadałem za konkurowaniem z ludźmi z innych zakątków świata, a banalne rozwiązania nie zawsze do mnie przemawiają. Podobnie jest z recenzowaną tu grą – swoją minimalnością oraz banalnością nie zachęciła mnie do długich posiedzeń oraz powrotów przed konsolę.  Mimo narastającego poziomu trudności oraz dodatkowych trybów nie czułem żadnej potrzeby, by brnąć w tę przygodę jeszcze dłużej, dlatego też ograniczyłem się do ogrania pozycji w stopniu, który umożliwia napisanie recenzji. Osobiście Coconut Dodge Revitalised mogę polecić jedynie tym, którzy lubują zmagać się z innymi, pozostali spokojnie mogą odpuścić i przeznaczyć czas oraz pieniądze na inny tytuł.

Grafika: 4/10
Dźwięk: 4/10
Gameplay: 2/10

OGÓLNA: 3.5/10


Opinia: Medium

Coconut Dodge Revitalised jest prostą rankingówką, a nawet zaryzykuje stwierdzeniem, że zbyt prostą. Twórcy poszli na łatwiznę, ograniczając ilość upchanego kontentu do minimum. Jedynym zaskoczeniem mogą być 4 tryby rozgrywki, które niestety w niewielkim stopniu urozmaicają gameplay. Z założenia tytuł może być dobrą pozycją do rywalizacji ze znajomymi, ale i w tym punkcie zawodzi. Po osiągnięciu 200 tysięcy punktów utraciłem ostatnie życie. Nie byłoby w tym nic nienormalnego, gdyby nie fakt, że wynik nie dopisał mi się do listy… Tym samym moja motywacja do dalszej rozgrywki całkowicie zanikła. Grze nie pomaga oprawa audiowizualna, która wykonana w minimalistyczny sposób po godzinie zaczyna odpychać. Tym bardziej dziwią mnie dość wysokie oceny, które możemy znaleźć w serwisie metacritic. Niestety nie mogę polecićCoconut Dodge Revitalised. Mi tytuł nie przypadł do gustu i nie widzę w nim większego potencjału, który jest w stanie przyciągnąć gracza na dłużej niż godzinę.

Grafika: 2/10
Dźwięk: 3/10
Gameplay: 4/10

OGÓLNA: 3.5/10


Plusy:

  • Kilka trybów zabawy
  • Poczucie rywalizacji

Minusy:

  • Występujące błędy
  • Oprawa audiowizualna
  • Nużący gameplay na dłuższą metę

Grafika: 3
Dźwięk: 3.5
Gameplay: 3
Ogólna: 3.5/10


Producent: FuturLab Limited
Wydawca: FuturLab Limited
Data wydania: 05.06.2013 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 48 MB
Cena: 10,50 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *