Tales from Space: Mutant Blob Attack

Początek gier zręcznościowych datowany jest na wczesne lata osiemdziesiąte. W 1981 roku firma Nintendo stworzyła Donkey Konga, znakomity tytuł wydany na automaty do gier. Dwa lata później jej główny bohater Mario zyskał brata Luigiego i w grze Mario Bros zmagali się z rozmaitymi stworami zamieszkującymi podziemne kanały. Kolejne produkcje wymagające od gracza zręczności i refleksu zaczęły pojawiać się na niemal wszystkie dostępne w tym czasie platformy. Najsłynniejszym tytułem, nie tylko wśród osób przyglądających się branży gier komputerowych, był Super Mario Bros stworzony dla konsoli Nintendo Entertainment System. Dzisiaj przyszła pora na nowego bohatera, te dni należą do Pana Blobsa.

Napisał: play69

Przeszło rok temu (8.02.2011) odbyła się premiera platformówki „Tales from Space: About a Blob” ze stajni DrinkBoxStudios. Tytuł można było nabyć za pośrednictwem PSN w cenie 47 PLN. Historia opowiedziana z przymrużeniem oka traktowała o losach kosmicznego gluta, który przypadkiem dostał się do niewoli w ziemskim laboratorium sadystycznego naukowca. Naszym celem była ucieczka i, co najważniejsze, pałaszowanie wszystkiego, co stanie na naszej drodze. To największa „moc” naszego bohatera, a z pomocą przychodzą także umiejętności magnetyczne – odpychanie bądź przyciąganie do metalowych elementów otoczenia.

W nowej odsłonie, czyli Tales from Space: Mutant Blobs Attack dostępnym dla systemu PS Vita zasady gry nie ulegają zmianie. Nadal jesteśmy jednookim żarłaczem, który pragnie zemścić się na ludzkości za wyrządzone mu krzywdy.

1

Przemierzając kolejne lokacje, wykorzystujemy sterowanie analogami i ekranem dotykowych. Nie zabrakło także map, w których zostajemy zmuszani do pomachania konsolką na boki, wykorzystując w ten sposób dobrodziejstwa akcelerometru. Gra jest przyjemna, kolorowa, a cut scenki pozwalają nam zagłębić się w wykreowanym przez autorów świecie 2D. W produkcji DrinkBoxu nie uświadczymy trybu multiplayer, jednak biorąc pod uwagę zasady rozgrywki, jest to jak najbardziej usprawiedliwione. Jedyną zauważoną przeze mnie wadą był zbyt krótki czas rozgrywki (29 map w sześciu sceneriach).

2

Trzy wieczory pozwoliły mi na zdobycie wszystkich trofeów, a grać mógłbym jeszcze spokojnie kilkanaście godzin bez kubka gorącej kawy. Cena gry to 26zł, więc jeżeli macie luźną gotówkę w PS Storze, z czystym sumieniem polecamy przygody glutowatego bohatera.


Plusy:

  • Bajeczna, kolorowa oprawa graficzna
  • Łatwa, przyjemna rozgrywka w przerwie lub oczekiwaniu na duże produkcje
  • Intuicyjne wykorzystanie akcelerometru i ekranu dotykowego
  • Cena

Minusy:

  • Wszystko co dobre, szybko się kończy
  • Brak trybu multiplayer

Ocena: 9/10


Producent: DrinkBox Studio
Wydawca: DrinkBox Studio
Data wydania:
22.02.2012 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 132 MB
Cena: 29 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *