Space Overlords

Zasiadając do Space Overlords, spodziewałem się gry z kiepską fabułą, ale nastawioną w stu procentach na rozwałkę. Nie pomyliłem się, szkoda tylko, że rozgrywka też nie zachęca…

Odpowiedzialne za ten tytuł 12 Hit Combo! stworzyło wcześniej tylko kilka popierdółek na smartfony i Facebooka. Space Overlords jest ich pierwszym większym tytułem, lecz, niestety, ambicje najwyraźniej ich przerosły. Widać to już przy fabule, której nawet nie chciało im się rozwinąć. Niezbędne minimum informuje nas, że na początku było pięciu braci, którzy posiadali wielką moc. W pewnym momencie jeden z nich zdradził pozostałych i zabrał całą moc dla siebie, w związku z tym bohaterowie rozpoczynają drogę ku zemście.

2016-12-04-161738

Po przeklikaniu nudnych dialogów trafiamy do menu misji. Możemy w nim wybrać interesującą nas galaktykę, a w niej jedną z dostępnych planet. Gdy już mamy wybrany cel, nie zostaje nic innego tylko wykonać zadanie. Będzie ono proste – trzeba zniszczyć wszystkie budynki i żywe istoty znajdujące się na powierzchni planety, a potem przenieść się na kolejną podobną i zrobić dokładnie to samo. Istnieją gry, w których powtarzamy jedną czynność w kółko, ale nie nudzi nam się to, niestety nie dotyczy to tej produkcji. Rozgrywka jest najzwyczajniej w świecie nudna, a poziom trudności absurdalnie wysoki. Wystarczą dwie serie z karabinów wrogich żołnierzy bądź salwa z wież obronnych, aby wymazać naszą egzystencję z historii. Poza piechotą i działkami na naszej drodze staną również sfery. Są to swoiste bariery w postaci półkul, poruszające się w losowych kierunkach po planetach. Po zetknięciu z nimi nasze zdrowie jest absorbowane w zastraszającym tempie, więc zazwyczaj kończy się to zgonem.

2016-12-04-162814

Nasz bohater dysponuje dwoma atakami: słabym i silnym, aczkolwiek jest tak tylko z definicji, ponieważ nie widać między nimi absolutnie żadnej różnicy. Posiada też dwie umiejętności: szarżę, pozwalającą staranować kilka budynków w biegu; oraz naładowanie, pozwalające przez określony czas zadawać silniejsze ataki potrzebne do zniszczenia niektórych rodzajów budowli.

2016-12-04-163235

Wysoki poziom trudności nie dla wszystkich będzie pewnie wadą. Jednakże, gdy połączy się go z około półminutowym ładowaniem planszy po każdym zgonie, rozgrywka nabiera zupełnie innego tempa. Zamiast masakrować żołnierzy, wcielając się w mechaniczną Godzillę, większość czasu spędzimy, patrząc na kręcące się w rogu ekranu kółeczko.

2016-12-04-163323

Gra prezentuje się w miarę dobrze pod względem graficznym. Tekstury są proste, ale schludne, animacje podczas siania demolki są w większości przypadków płynne. Za to kłuje w oczy brak zróżnicowania – większość budynków i przeciwników to dokładnie te same modele, czasami tylko w innej skali lub palecie kolorów. Wszystkiemu towarzyszy rockowa muzyka, niezwykle powtarzalna i mało oddająca klimat tego, co aktualnie dzieje się na planszy.

2016-12-04-164645

Space Overlords to gra, której nie mogę polecić absolutnie nikomu. Przy ogrywaniu tytułów do recenzji staram się znaleźć w nich jak najwięcej pozytywów. Tutaj ich nie znalazłem, więc co najwyżej mogę powiedzieć, że na dobre grze wychodzi to, że w ogóle działa. Wadami, na dodatek poważnymi, są powtarzalna i nudna do bólu rozgrywka, długie ekrany ładowania, słaba ścieżka dźwiękowa i oprawa graficzna. Jeżeli gra znajdzie się kiedyś w promocji -95%, wtedy można do niej podejść. W przeciwnym wypadku radzę trzymać się od niej z daleka.


Fabuła: 1
Grafika: 3
Audio: 2
Gameplay: 2

Ocena ogólna: 2/10


Serdecznie dziękujemy Excalibur Publishing za kod recenzencki.


Producent: 12 Hit Combo!
Wydawca: Excalibur Publishing
Data wydania: 6 grudnia 2016 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: -buy z PS4
Waga: 1.3 GB
Cena: 33 PLN

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. emkiusz pisze:

    Szkoda, że okazało się niewypałem. Nawet byłem tym tytułem zainteresowany, ale fatalne recenzje, nie tylko od was, mnie zniechęciły :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *