Flower

W dzisiejszych czasach coraz częściej zapominamy o pięknie natury. Flower powstał po to, aby nam o niej przypomnieć.

Jeżeli jesteście mieszkańcami miasta, wasze widoki najpewniej ograniczają się do wszędobylskich bloków, sklepów, galerii handlowych i masy wszelakich pojazdów na ulicach. Ludzie, których mijacie na chodnikach po prostu idą przed siebie, często wgapieni w telefony, czasem trafią się grupki dyskutujące ze sobą.  Nie ma w tym piękna, to tylko zgiełk obecnego życia.

2017-07-29-072226

Flower przenosi nas w inne miejsce, z dala od wrzawy miast i szarych, smutnych ulic. Po włączeniu gry znajdziemy się na barwnej łące. Dominuje na niej intensywna zieleń, ale nie brakuje też innych kolorów, jak czerwony, żółty, błękitny czy fioletowy. Zastanawiacie się teraz, gdzie jest nasz bohater i jak wygląda?

2017-07-29-072301

Spokojnie, jest tutaj. Swoim podmuchem właśnie urwał samotny płatek z kwiatka i poniósł go przez łąkę. Tak, dobrze się domyślacie, wcielimy się w wiatr! Przyjmując tę formę, pomożemy płatkowi, naszemu małemu przyjacielowi, odbyć podróż przez zielone niziny. Gdy zbliżymy go do kwiatów, poderwiemy w powietrze kolejne płatki i stworzymy w ten sposób ciągnący się na kilka metrów wielokolorowy sznur. Niekiedy jednak trafimy na szare strefy, w których zieleń została zdominowana przez przybijający mix bieli i czerni. Na szczęcie, gdy wprowadzimy tam naszą wesołą kompanię kolorowych płatków, przywrócimy kolor tym połaciom.

2017-08-03-112743

O grze ciężko jest napisać cokolwiek więcej o fabule i gameplayu ze względu na to, że to pierwsze praktycznie nie istnieje, a drugie jest ograniczone do latania, zbierania płatków, dostawania się do konkretnych lokacji i rozwiązywania prościutkich zagadek. Jednak silnym atutem tego tytułu jest jego moc uspokajania. Jest to pierwszy tytuł, przy którym autentycznie usnąłem (a z tego co czytałem w internecie, nie byłem jedyny), ale nie ze względu na nudę, ale ponieważ tak bardzo potrafi wyciszyć.

2017-08-03-113406

Flower jest najlepszym wyborem, jeżeli mamy ochotę się wyluzować po stresującym dniu w szkole bądź pracy. I nawet jeśli waszymi domyślnymi gatunkami do tego są bijatyki bądź strzelanki, ta gra może stanowić dla was interesującą alternatywę. Moc wyciszająca tej produkcji jest zwyczajnie nie do opisania. Przygoda z kwiatkiem nie jest jednak długa – na spokojnie możemy ją skończyć w trzy, góra cztery godziny, o ile oczywiście będziemy się skupiać jedynie na przejściu tego tytułu, a nie na wyluzowaniu. Jeżeli przycelujemy w to drugie, równie dobrze i po dziesięciu godzinach rozgrywki możemy nie dojść do końca. Flower mogę szczerze polecić każdemu, niezależnie od płci, wieku i preferencji growych. Rozgrywka jest prościutka, a potrafi dać więcej szczęścia niż niejeden większy tytuł.


Ocena: 8/10


Producent: Thatgamecompany
Wydawca: Sony Interactive Entertainment Europe
Data wydania: 29 listopada 2013 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Opcje crossowe: -buy z PS4 i PS3
Waga: 727 MB
Cena: 33 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *