Co tu robi gra na Switcha?! / What this Switch game is doing here?!

Być może zauważyliście, że Arst opublikował recenzję Pankapu. Gra miała szansę pojawić się na Vicie, ale kickstarterowy cel z nią nie został osiągnięty. Została za to wydana na Switcha i to właśnie na tej bazie Arst ją opisał…

Tak, oznacza to, że od tej chwili będziemy zajmować się też nową konsolą Nintendo. Zdecydowaliśmy się na to z kilku powodów, przy czym od razu muszę zaznaczyć, że dotyczy to Arsta, Polydeucesa i mnie (Quithe). Szponix pozostaje wiernym fanem Vity i nie chce nawet myśleć o kupnie PSV2, gdyby jakimś cudem miało do tego dojść, no chyba że odczytywałaby fizyczne wydania z jedynki 😛

Przede wszystkim spojrzeliśmy obiektywnie na przyszłość naszego ulubionego handhelda. Rok 2017 był jeszcze bardzo dobry, ale też pojawiło się kilka przykrych niespodzianek w postaci anulowania kilku pozycji. Rok 2018 już ma kilka interesujących premier i wciąż wiele tytułów jest w produkcji. Niemniej jednak nie będą to już takie liczby, jak wcześniej. Co przyniesie 2019, tego nawet nie próbujemy przewidywać. Jako że nadal chcemy na tej stronie pisać o grach, musieliśmy rozważyć kilka opcji. Jedną z nich było ewentualne zrezygnowanie z tej zabawy, inną zdecydowanie się na konkretne platformy. Tak właściwie tylko kontynuacja obranego handheldowego trybu ma dla nas sens, a obecnie jedynym nowym sprzętem z przyszłością jest właśnie Nintendo Switch. Na tę chwilę w ekipie mamy jedną taką konsolę, a do końca roku powinny pojawić się dwie następne.

A teraz najważniejsze, czyli co to oznacza dla Vity. Niewiele, ona będzie miała dla nas priorytet tak długo, jak będzie wspierana nowymi grami! W związku z tym nadal będziemy starali się opisywać dla Was świeże pozycje, a nawet jeśli pojawią się na obu tych platformach, to będziemy się kierować zasadą #VitaFirst i na niej testować daną grę. Wciąż też wychodzimy z założenia, że chcemy zrecenzować jak najwięcej vitowych gier. W chwili pisania tego tekstu brakuje nam 120 już wydanych, z czego nie posiadamy tylko 43, więc mamy na czym pracować. Poza tym nie będziemy bawić się w duble, czyli jeśli coś wyszło już na Vicie i mamy to opisane, to nie będziemy robić drugiego tekstu o wersji na Switcha. Gdyby Was zastanawiało, czy planujemy jakieś większe zmiany na stronie, w tym zmianę nazwy, to odpowiedź brzmi “nie prędko”.

W tym miejscu chwielibyśmy podziękować Plug-inDigital/Playdius, Neckbolt, Fully Illustrated i BadLand Indie. Ci wydawcy jako pierwsi wsparli naszą nową inicjatywę, mimo że zgłosiliśmy się do nich z samymi zamiarami! Mamy nadzieję, że i Wam się ten pomysł podoba. Dajcie nam znać, co o tym myślicie, nieważne, czy będą to słowa aprobaty, czy wylejecie na nas wiadra pomyj!


Perhaps you saw that Arst published Pankapu review. The game had a chance to be  on Vita, but it didn’t met Kickstarter goal. It’s available on Switch, though, and Arst made the reviewed after playing it there…

Yes, that means that from now on we will be looking into games available on new Nintendo console. Few factors influenced our decision, but I’ve to highlight, that it concerns Arst, Polydeuces and me – Quithe. Szponix is still Vita die-hard fan and he doesn’t even want to think about buying PSV2, if it ever happens, unless it would play last gen cartridges 😛

First of all, we looked at future of our favorite handheld objectively. Year 2017 was still very good, although there were few unpleasant surprises with cancelled games. 2018  have some interesting, already announced games and many are in production. But one thing is certain, number of premieres won’t be matching previous years. We don’t even try to predict, what will happen in 2019.  Because we still want to write here about games, we had to consider our options. One was to give up entirely, other was choosing gaming platforms, which we could handle. Basically, only going forward with current handheld direction was the only reasonable choice, and at this moment there is only one new platform with future, which is Nintendo Switch. At the moment we have one NS in our team and next two should arrive before end of this year.

And now the most important thing – what this means for Vita? Not much, it will still have top priority as long, as it gets games! So we will still write about premieres. And even if certain game would be released on both platforms, we will be using #VitaFirst rule so  review will be based on PSV version. Also, our plan with reviewing as many Vita games, as possible didn’t change. At this moment we are behind with 120 games released in EU, and we don’t own only 43 from them, so we are covered for some time. We won’t be making duplicates too, if something is already reviewed based on PSV, we won’t make another text from Switch. And if you’re wondering, if we’re planning changes on site, the answer is “not soon”.

We would like to say thanks to Plug-inDigital/Playdius, Neckbolt, Fully Illustrated and BadLand Indie. Those are the first publishers, which decided to back us on the new path, even though we went to them only with intentions, without even one already made Switch review! We hope that you will like our new idea too. Let us know, what you think about, whether it’s gonna be approval or slating us!

IMG_20171023_183320

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Klisander pisze:

    Świetnie! Ja od niedawna jestem posiadaczem NN2DS XL i się zakochałem, naprawdę ta konsolka wymiata, a teraz powolutku będę się przymierzał do Switcha, dużo czasu z nim spędziłem na Warsaw Games Week i naprawdę bardzo przypadł mi do gustu. Bawiłem się na nim lepiej niż na PS VR i Xbox One X.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *