Zrecenzuj mnie! 2 (konkurs)

Pora wrócić do dobrego zwyczaju robienia konkursów, które wymagają od uczestników wysiłku! 

Ponieważ uzbierało nam się trochę solidniejszych rzeczy do rozdania, zdecydowaliśmy, że odgrzejemy jeden ze starych pomysłów na zadanie konkursowe. W związku z tym po dwóch latach znów zadaniem jest:

Napisać recenzję gry,
której do tej pory nie oceniliśmy!

Jak wyglądają recenzje i co powinny zawierać, wszyscy pewnie dobrze wiecie. Wiecie też, że trzeba pisać je samodzielnie. Jednak każda strona ma do nich inne podejście, więc oczekujemy dostosowania się pod nasze standardy. Oznacza to, że nadesłany tekst musi zawierać wstęp, opis fabuły (o ile gra ją ma), rozgrywki i oprawy audiowizualnej oraz podsumowanie. W tekst należy wpleść screeny (maks jeden pomiędzy akapitami), dodać pakiet informacyjny i galerię (maks 20 sztuk). Plusy i minusy są opcjonalne, ocena może być całościowa lub z rozbiciem na poszczególne elementy – fabuła, grafika, audio, gameplay, multiplayer (o ile jest), ocena ogólna (nie musi być średnią cząstkowych) . Jak to wygląda, możecie sobie przypomnieć, przeglądając nasze teksty.

Jakiś czas temu znacznie rozszerzyliśmy zakres materiałów do recenzji, więc pole do popisu macie spore. Co prawda z Vity brakuje nam tylko około stu tytułów, ale możecie też recenzować gry z PSP i PSX-a. Muszą być jednak dostępne w PS Store i ogrywane na Vicie, aby czytelnicy wiedzieli, jak działa emulacja. Przy Nintendo wybór jest szerszy, ponieważ w grę wchodzi Switch, 3DS, DS, a nawet klasyki dostępne za sprawą Virtual Console oraz aplikacji Nintendo Switch Online. Ponieważ znacznie rozwinęliśmy dział z opiniami na temat sprzętu, także i Wy możecie napisać coś o akcesoriach do Switcha i Vity. Mamy też recki figurek, więc i one są dozwolone! Generalnie, przy doborze materiału do recenzji kierujcie się tym, co mamy na stronie. W razie wątpliwości można też śmiało pytać.

W trakcie konkursu nasza działalność będzie trwała jak zwykle. Mamy kilka zobowiązań i planów, więc zebraliśmy tytuły, którymi sami się zajmiemy, w poniżej linkowanym arkuszu. Jako podpowiedź znajdziecie tam naszą pełną listę zaległości z PS Vita aż do końca 2019 roku. W przypadku Switcha wyszło tyle gier, że nasze ponad 350 wciąż daje bardzo duże pole do wyboru. Mimo to pamiętajcie, żeby się upewnić, czy nie opisaliśmy już Waszego wyboru. Warto też sprawdzać, co na bieżąco wstawiamy. I na koniec, w arkuszu będziecie mogli wpisać swój nick oraz grę lub akcesorium, za które planujecie się zabrać. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale może Wam pomóc się nie dublować (co powinno zwiększyć szanse na wygraną), a nam ewentualnie z czegoś zrezygnować. Będziemy też uzupełniać listę grami, które do nas przyszły. Arkusz: >>KLIK<<


W tym konkursie zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie jakości prac. Ponieważ dajemy spore pole do popisu, zdecydowaliśmy się nie rozbijać nagród na platformy. W związku z tym będziemy kolejno kontaktować się ze zwycięzcami według przypisanych miejsc i prezentować im listę dostępnych nagród. Im lepsze miejsce, tym większy wybór, a w puli znalazły się:

PSV:

 • Bullet Girls Phantasia (nowa)
 • Aegis of Earth (nowa)
 • Kod 100 PLN PSN
 • Asdivine Hearts (nowa)

Switch:

 • Xenoblade Chronicles 2 (nowa)
 • Stand od Nintendo (użyty do recenzji)
 • Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (nowe, wydanie NA)
 • Wiedźmin 3 (użyty do recenzji, wydanie europejskie)
 • Split Pad Pro (użyty do recenzji)
 • Switchblades (nieużywane)
 • Hat in Time (użyte do recenzji)
 • Nakładki na analogi x4 (po parze do 4 losowych nagród)

Dodatkowo, każda recenzja, która spełni nasze standardy i przejdzie korektę, zostanie opublikowana na MyHandhelds.pl pod wybranym podpisem (imię i nazwisko, nick, wybór pozostawiamy Wam).


Początek konkursu liczymy od dzisiaj, czyli 22 lutego 2020 r. Przyjmowanie recenzji zakończymy trzy tygodnie później, w niedzielę 15 marca 2020 r. Listę zwycięzców postaramy się przedstawić po tygodniu i następnie ruszymy z nagrodami i publikacjami.


EDIT, 08.03.2020 r.

Ponieważ na tydzień przed końcem konkursu prac przyszło znacznie mniej niż nagród, dopuścimy nadesłanie większej liczby tekstów przez jedną osobę. Ale:
1. Nadesłać można maksymalnie trzy recki.
2. Pierwsza nadesłana jest uważana za główną, pozostałe za dodatkowe.
3. Recenzje dodatkowe będziemy brali pod uwagę, jeżeli przyjdzie za mało zgłoszeń głównych. Po ocenie posłużą do wypełnienia pozostałych nagradzanych miejsc.

Jeśli o czymś zapomnieliśmy lub macie pytania, strzelacie śmiało tutaj lub na social mediach. Jednak najpierw zapoznajcie się z poniższym regulaminem:

Regulamin:

 1. Na zgłoszenia czekamy do  15 marca 2020 r. do północy.
 2. Zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: kontakt@myhandhelds.pl
 3. Każdy uczestnik może przysłać tylko jedną recenzję. Plik z recenzją (.doc, .docx, .odt) musi być podpisany tytułem gry oraz podpisem, który posłuży za podpis autora (nick czy imię,/i nazwisko). Jako załącznik należy też dodać paczkę (.zip, .rar) screenów do galerii. Jeśli screeny wplecione pomiędzy tekst nie będą dodane do pliku tekstowego, należy je tak podpisać, żeby było wiadomo, gdzie je umieścić (np. „obrazek 1” pomiędzy tekstem i tak samo nazwać .jpg) i dodać do paczki.
 4. Wyniki zostaną ogłoszone około tydzień po zakończeniu zbierania zgłoszeń.
 5. O kolejności wyboru nagrody decyduje miejsce przyznane przez jury. Według nich będziemy kontaktować się mailowo z wygranymi. Na odpowiedź macie 24 godziny od wysłania maila informacyjnego o dostępnych nagrodach. Brak odpowiedzi w wyznaczonym czasie będzie skutkowało trafieniem na koniec kolejki. Nagrody fizyczne zostaną wysłane Pocztą Polską, przy większych paczkach możemy rozważyć paczkomat.
 6. W razie wygranej zgłoszenie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację pracy konkursowej i podanie wybranego podpisu. Recenzja przed wstawieniem przejdzie naszą korektę.
 7. W konkursie nie mogą brać udziału obecni członkowie ekipy myhandhelds.pl.
 8. Można nadesłać do trzech recenzji. Druga i trzecia są uznawane za dodatkowe i jeśli zostaną nagrody, teksty wezmą udział w wypełnieniu pozostałych nagradzanych miejsc.

 

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

 1. Quithe pisze:

  Dopuściliśmy większą liczbę prac! Więcej szczegółów wyżej, w pogrubionej edytce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *