Super Skull Smash GO! 2 Turbo

Nazwa Super Skull Smash GO! 2 Turbo bardziej przywodzi na myśl produkt z MANGO niż porządną produkcję. Co jednak kryje się za tym pokręconym tytułem?

Studio TACS Games mogliśmy poznać poprzez Factotum 90. Tamta gra otrzymała od nas wysoką ocenę, ponieważ dostarczała ciekawych i oryginalnych wyzwań. Super Skull Smash GO! 2 Turbo to natomiast kontynuacja dość prostej gry, która debiutowała na PSM. Zarówno w jedynce, jak i w dwójce, odwiedzamy nawiedzone miasto, aby uratować je spod tyranii złego króla.

Produkcja to typowy przedstawiciel platformówek. Sterujemy różowym ludkiem, omijamy przeszkody i pokonujemy przeciwników. Najważniejszym oponentem będą kościotrupy, ponieważ po naskoczeniu na nie zostaje po nich tylko czaszka, którą musimy umieścić na krzyżu, aby dokonać egzorcyzmu. Dopiero po pozbyciu się wszystkich przechodzimy poziom. Urozmaiceniem są poziomy specjalne. Są one bardziej nastawione na aspekt logiczny, aniżeli zręcznościowy, a rozwiązanie zagadki zapewnia naszemu różowemu bohaterowi dodatkowe życie. Kolejnymi odskoczniami są bossowie. Walki polegają na obrzucenie przeciwnika albo czaszkami, albo głazami, starając się przetrwać.

Oczywiście oprócz przeciwników na planszy znajdują się znajdźki. Pierwszymi są monety, których umieszczonych jest od kilku do kilkudziesięciu, a także jeden diament. W sumie nie wiem, po co się je zbiera, ponieważ nie dostarczają one ani dodatkowych bonusów, ani nie można ich zamienić na nic innego. Obstawiam wrzucenie dla trofków. Pewnie zresztą tak samo jest z licznikiem, który odmierza czas przejścia poziomu.

Jeśli ktoś wychował się w czasach Pegasusa, ten powinien się domyślać, czego można spodziewać się po produkcji. Zarówno prezentacja poziomów, jak i tła są dość proste, ale czytelne. To, do czego można się przyczepić, to mała różnorodność elementów, przez co plansze za bardzo są do siebie podobne stylistycznie. Także audio jakością nie odbiega od czasów 16-bitowców. Z jednej strony dodaje klimatu, z drugiej widziałem lepsze aranżacje.

Super Skull Smash GO! 2 Turbo to przyjemny reprezentant platformówek, który idealnie pasuje do krótszych sesji, bo przy dłużysz sesjach może nużyć powtarzalnością. Największym minusem jest brak możliwości pominięcia misji, gdy się na którejś zatniemy, ale to można wybaczyć. Jednak nie wiem, czy dałbym za nią pełną cenę 42 złotych, ponieważ za taką kwotę można mieć o wiele lepsze produkcje. Jeśli jednak zostanie przeceniona lub trafi do Plusa, warto sprawdzić.


Ocena: 5/10


Serdecznie dziękujemy Poppy Works
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: TACS Games
Wydawca: Poppy Works
Data wydania: 17 lipca 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Funkcje crossowe: -buy z PS4
Waga: 56MB
Cena: 42PLN

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Łukasz Zabielski pisze:

  Hm, nie jestem pewien, czy w ogóle to kupię, szczególnie po waszej recenzji 😛 Nie wygląda zbyt ciekawie. Najtaniej gry na psstore widziałem chyba po 8.25 zł i jedynie przy tej cenie bym rozważył zakup :< Chociaż i tak chyba szkoda…

 2. Midori pisze:

  Jak się zmienia nazwę na My Handhelds, to nie moralnym jest nie zapewnić stronie przynajmniej kilku artykułów z życia 3DS’a 😉

  • Quithe pisze:

   Fair enough. Niestety żaden z nas nie ma 3DS-a i nie planuje go mieć, za dużo mamy pracy z już posiadanymi PSV i NS. Wciąż jednak prowadzimy politykę otwartego serwisu, jeśli czytelnik chce napisać recenzję i skontaktuje się z nami, a potem okaże się, że tekst jest dobry, to go opublikujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *