HTR+ Slot Car Simulation

Czy slot cars (jest polska nazwa?) w formie gry w jakikolwiek sposób Was interesują? Mnie nie, ale i tak postanowiłem sprawdzić, co taka produkcja może zaoferować.

Slot cars to samochodziki, które są przyczepione do toru na, powiedzmy, szynie. Tory te potrafią być naprawdę pokręcone, a zadaniem kierowcy jest  kontrolowanie prędkości przed wejściem w zakręt, aby autko nie wypadło ze swojej szyny. Na tym też polega rozgrywka w HTR+. Możemy stanąć do z góry przygotowanych zawodów w trzech kategoriach: nowicjusz, zaawansowany i zawodowiec. W każdym z nich czeka kilka torów i trzech przeciwników. Naszym zadaniem jest oczywiście dotrzeć na metę na pierwszym miejscu i tu zaznaczę, że tylko tak odblokujemy kolejny wyścig. Sterowanie odbywa się za pomocą analoga, gdzie wygląda to tak, że gwałtownie startujemy i też gwałtownie tracimy prędkość. Większą precyzję ma niby zapewniać suwak poruszany za pomocą ekranu dotykowego, ale zauważyłem, że już lepiej bawić się gałką. Za zdobycie lepszego czasu w wyścigu dostajemy monety, które musimy przeznaczyć na ulepszanie naszego wozu, tudzież po prostu na nowy wóz. Do dyspozycji mamy trzy parametry: przyspieszenie, prędkość i przyczepność. Najlepiej ładować kasę w przyczepność, bo to w znaczniej mierze od niej zależy, czy nie wylecimy z toru. Wciąż jednak, jak wysoka by nie była, trafią się zakręty, z których bez zwolnienia i tak się wyleci. Poza mistrzostwami jest jeszcze 6 dodatkowych torów, tryb ducha i możliwość jeżdżenia na własnych torach. Tak, oprócz  wyścigów na z góry przygotowanych trasach, sami też możemy je stworzyć. Niestety nie możemy wrzucać ich do sieci dla innych, a tym samym pobierać zrobionych przez pozostałych graczy. Z funkcji online zostają tylko sieciowe tabele prowadzących.

Z plusów gry na pewno mogę podać system ulepszania pojazdów oraz to, że jest ich kilka. Tras też jest trochę, no i sami możemy sobie dorobić nowe, ale… No właśnie, ale sęk w tym, że sama rozgrywka jest nijaka. Sterowanie autkiem na torze jest bardzo nieprecyzyjne, a grafika czasem utrudnia zobaczenie, co się dzieje na torze. Po kilku wyścigach miałem już dosyć, a budować kompletnie mi się nie chciało. Jeśli chodzi o oprawę AV, to grafika jest taka sobie i obraz potrafi się trochę zepsuć (trudno opisać ten pasek/przecięcie, które się pojawia…). W przypadku muzyki większość utworów irytuje, efekty dźwiękowe są już trochę lepsze. Tak właściwie nie mogę polecić tej pozycji nikomu, chociaż HTR+ kosztuje tylko 21 złotych. Ewentualnie… są tu jacyś pasjonaci slot carów? W sumie, nawet jeśli są, to grę już pewnie mają.


Ocena: 3/10


Producent: QUByte Interactive
Wydawca: QUByte Interactive
Data wydania: 27 kwietnia 2016 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 186 MB
Cena: 21 PLN


Tekst powstał dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink (w banerze poniżej) oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier 🙂

play-asia-bannerplay-asia_mypsvita


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *