911 Operator

Siedzisz sobie w pracy i popijasz kawkę. Raz na jakiś czas poprzerzucasz dokumenty, aby nie było, że nic nie robisz. No chyba że siedzisz na infolinii 112.

Praca dyspozytora nie należy do łatwych. Musi on podejmować dość szybko decyzje w oparciu o wiedzę, którą uda mu się uzyskać od dzwoniącej osoby. Właśnie na tej podstawie wysyła odpowiednie jednostki, ale musi brać pod uwagę dostępną flotę i tak nią zarządzać, aby w razie nagłego wypadku dysponować odpowiednimi siłami. I w sumie o tym jest produkcja 911 Operator. Ale od początku.

Produkcja daje nam do dyspozycji kilka miast, w których możemy podjąć się naszych obowiązków, jednak na początku naszej przygody mamy dostęp tylko do jednego, a każde kolejne zostaje udostępnione po zaliczeniu poprzedniego. Różnią się one wielkością oraz dostępnymi zasobami. Np. w pierwszym mieście zaczynamy z trzema radiowozami, trzema karetkami i dwoma strażami pożarnymi. Mamy także do dyspozycji pewien budżet, który właściwie na prawie nic nie pozwala.

Po skończeniu zarządzania zasobami przenosimy się na mapę miasta. Na niej ustawiamy w odpowiednim miejscu jednostki, a następnie zaczynamy dyżur. Zgłoszenia dzielą się na dwa typy. Pierwszym są po prostu zdarzenia, do których powinniśmy skierować odpowiednie jednostki. Pojawiają się jako symbol na mapie, a podejrzeć je możemy, klikając na nie.

Drugim natomiast jest telefon wykonany na numer 911. Musimy prowadzić rozmowę, aby uzyskać jak najwięcej informacji i pokierować osobą po drugiej stronie. Co ciekawe, dość ważne są także odgłosy towarzyszące telefonowi, ponieważ mogą wskazywać np. na żart, a wtedy powinniśmy takie połączenie po prostu zignorować. Radzę jednak korzystać przy tym ze słuchawek, ponieważ zapewniają o wiele lepszą jakość, a także pozwalają wyłapać wspomniane szczegóły.

Każda rozgrywka to cały dzień pracy, który na koniec jest podsumowywany. Od tego, jak sobie poradzimy, zależy nasza reputacja oraz finanse, ponieważ możemy otrzymać zarówno nagrody, ale musimy też opłacić pracowników. To, co zostanie, możemy przeznaczyć na nowe jednostki oraz wyposażenie do nich, dzięki czemu kolejna służba powinna być łatwiejsza. Niestety zawiodłem się na jednej rzeczy – osiągnięcia z jednego miasta nie przechodzą do kolejnego, przez co musimy zaczynać od nowa.

911 Operator nie może pochwalić się jakąś wyśrubowaną oprawą graficzną czy nie wiadomo jaką ścieżką dźwiękową. Mimo to wciąga, ponieważ rozgrywka jest prosta w swoich zasadach, ale zapewnia wyzwanie. Jednak warto zainteresować się tym tytułem ze względów edukacyjnych, ponieważ uczy, jak powinno wyglądać poprawne zgłoszenie, ale oprócz tego zawiera dużo przydatnych informacji. Przykładowo jak rozpoznać udar. Takich produkcji powinno być więcej.


Ocena: 8/10


Serdecznie dziękujemy SONKA
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Jutsu Games
Wydawca: SONKA
Data wydania: 26 października 2018
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: MB
Cena: 59 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *