Top Darts

Wychodzenie do barów, poza oczywiście piciem, kojarzy mi się jeszcze z wybieraniem utworów z szafy grającej oraz grą w rzutki. Alkoholu przez konsolę się nie napijemy, puszczać na niej muzyki zbytnio nie ma sensu. I wiecie, co też nie ma sensu na konsoli? Gra w rzutki.

Po prostu są takie zabawy, które lepiej wykonywać na żywo. Albo inaczej, wszystkie lepiej wykonywać w realu, ale niektóre sprawdzają się także w wersji cyfrowej. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to bilard, bo trzeba jednak trochę pokombinować, odpowiednio wszystko ustawić. No dobra… nic więcej nie przychodzi mi na myśl, może poza hokejem powietrznym, a wdawać się w takie opcje, jak piłka nożna, nie ma w tym przypadku sensu. Wróćmy więc do tego, co się nie sprawdza, czyli rzutek. W przypadku Top Darts ustawiamy rzutkę za pomocą ekranu dotykowego. Najpierw wybieramy punkt na tarczy, czyli np. sam środek. Potem trzeba dostosować kąt rzutu, czyli czy niby poleci prosto, czy trochę w górę (bo w dół to mi jeszcze nie poleciała). Pieczętujemy wszystko smyrnięciem, które ma wyrzucić strzałkę w powietrze. Niestety ruch co jakiś czas kończy się zepsuciem ustawienia rzutki, zamiast jej rzuceniem. Gdy jednak się uda, czasem trafiamy w punkt, który chcieliśmy, najczęściej jednak ląduje gdzieś wyżej w linii pionowej. I wiecie co? Nie ma z tego żadnej radości. Twórcy starali się zapewnić graczom trochę różnorodności, dodając różne opcje tej zabawy, jak: „zakończ w XXX rzutach”, gra na rekord czy krykiet (wymuszenie poddania się). Dodali też jakieś wariacje, jak „Lont” z bombowymi lotkami czy „Stos”, w którym trzeba rzucać w liczby, które pojawiają się na ekranie. Niestety nic z tego wszystkiego nie wciąga, a same gry-ciekawostki często wydają się zbyt skomplikowane w zasadach, poza tym szybkie rzucanie nie idzie w parze z tym sterowaniem. Chyba jedyną zaletą jest to, że w razie nudy totalnej i braku pomysłu na życie można grać w dwie osoby na jednej konsoli i męczyć się wspólnie. Jedno mogę twórcom oddać, próbowali zapewnić nam różne opcje zabawy i utrzymać przy konsoli, ale to po prostu nie ma sensu w takich rzutkach. Idźcie lepiej wydać te 33 złote na rzeczywistą grę w knajpie.


Ocena: 3/10


Producent: Devil’s Details
Wydawca: Sony Interactive Entertainment Europe
Data wydania: 22 lutego 2012 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 412 MB
Cena: 33 PLN


Tekst powstał dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink (w banerze poniżej) oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier.

play-asia-bannerplay-asia_mypsvita


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *