Podsumowanie tygodnia (17.10.21)

Spokojne kilka dni… zakończył Animal Crossing.

Mijający tydzień był wręcz zaskakująco spokojny. Kilku wydawców zdecydowało się na ogłoszenie dat premiery garści interesujących produkcji, ale aż do piątku bałem się, że nie będę miał o czym pisać. Oczywiście Nintendo nie mogło mi jednak odpuścić i dać w spokoju czekać na dodanie Sory do Smasha.

W każdym razie zapraszam do lektury. Natomiast jeśli jesteście ciekawi wyników sprzedażowych Metroid Dread oraz Switcha OLED Model, nie zapomnijcie sprawdzić drugiej strony wpisu.


Nowa aktualizacja do Animal Crossing: New Horizons jest… dużo większa niż się spodziewałem.

Zgodnie z obietnicami Nintendo zorganizowało w piątek Animal Crossing New Horizons Direct. Prezentacja była skupiona głównie na nowościach zmierzających do symulatora życia, które trafią do gry 5 listopada wraz z aktualizacją 2.0.

Jak wspomniałem, lista dodatków jest naprawdę spora, więc wymieńmy je wszystkie po kolei:

 • Muzeum zostaje rozbudowane o The Roost – kawiarnię gołębia Brewstera. W przybytku oczywiście możemy spróbować małej czarnej, a czasami spotkać będziemy mogli innych mieszkańców wyspy, którzy również postanowili pozwolić sobie na moment relaksu. Telefon znajdujący się w kawiarni pozwoli nam na zaproszenie konkretnych gości poprzez skanowanie odpowiednich kart lub figurek Amiibo. Kawy będziemy mogli też się napić razem z trzema innymi graczami.
 • Na wschodniej części wyspy będziemy mogli spotkać Capp’na, który oferuje wycieczki po oceanie. Żółw zabierze nas na tajemnicze wysepki wypełnione nietypową florą i fauną.
 • Wyspa Harva zostanie znacząco rozbudowana. Na placu za domem spaniela znajdować się będzie plac, na którym sprzedawcy do tej pory odwiedzający naszą wyspę (np. Sahara) będą mogli otworzyć sklepy – oczywiście musimy im w tym pomóc naszymi ciężko zarobionymi bellami. Na wyspie będziemy też mogli spotkać wróżbitkę Katrinę oraz Harriet, która nauczy nas nowych fryzur (w sumie ma być ich 11).
 • Na placu głównym będziemy mogli rozpocząć grupową gimnastykę. Gra zachęcać będzie to podniesienia się z fotela i wspólnego rozciągania się z mieszkańcami wyspy poprzez machanie Joy Conami.
 • Rozmawiając z Isabelle, będziemy mogli zmienić godziny aktywności mieszkańców wyspy.
 • Tom Nook znacznie rozszerzy swoją ofertę hipoteczną. Otrzymamy więcej opcji zmiany wyglądu naszego domu, a maksymalna pojemność schowka zostanie zwiększona z 2400 do 5000 przedmiotów.
 • Oferta przedmiotów możliwych do zakupu za pomocą Nook Miles zostanie znacząco poszerzona.
 • DIY pozwoli nam teraz na gotowanie! Gra umożliwi założenie własnego ogródka z warzywami i innymi darami natury (pomidory, ziemniaki, trzcina cukrowa, zboże itd.), które następnie będziemy mogli zamienić w dania, korzystając z kuchenki.
 • Dekorując pokoje, część przedmiotów będzie można wieszać na suficie. Będziemy też mogli zmienić kolor konkretnej ściany.
 • Maksymalna liczba mostów i wzniesień zostanie zwiększona z 8 do 10 dla każdej z tych rzeczy.
 • 9 nowych typów ogrodzeń.
 • Update aparatu w Nook Phone pozwoli nam na robienie zdjęć z perspektywy pierwszej osoby.
 • Wzory wykorzystywane do tej pory do zmiany wyglądu przedmiotów będzie też można nałożyć na ubrania lub ściany.
 • 11 nowych reakcji.
 • Na wyspie będziemy mogli rozstawiać bankomaty i szafki dające nam dostęp do domowego schowka z niemal każdego punktu na mapie.
 • 12 nowych piosenek K.K. Slidera.
 • Zwiedzając wyspę, będziemy mogli napotkać zakopane w ziemi części Gyroidów. Zakopując je z powrotem i podlewając, kolejnego dnia możemywykopać z nich kompletne Gyroidy, których posłużą jako opcja dekoracji.
 • Oferta Nook’s Cranny zostanie poszerzona o wiele nowych przedmiotów – będziemy mogli nawet zakupić swój własny Gamer Rig.
 • Wytworzyć będziemy mogli specjalne drabiny na stałe przyczepione do wybranych punktów na wyspie.
 • Mieszkańcy od czasu do czasu zapraszać nas będą do swoich domów lub składać nam niespodziewane wizyty.
 • F R O G G Y  C H A I R

Wszystkie wymienione wyżej dodatki będą całkowicie darmowe. Nintendo potwierdziło też, że update 2.0 będzie ostatnią dużą aktualizacją do New Horizons. Na tym jednak nie koniec.

Gra otrzyma bowiem również płatne rozszerzenie zatytułowane Animal Crossing: New Horizons – Happy Home Paradise. DLC pozwoli nam na wcielenie się w dekoratora wnętrz. Po rozmowie z Orvillem w Dodo Airlines będziemy mogli polecieć na specjalny archipelag, na którym zwierzęta z całego świata pragną zbudować swój własny domek wakacyjny. Naszym zadaniem będzie udekorowanie mieszkań zgodnie z wytycznymi właścicieli. Ilość opcji rekonstrukcji pomieszczeń zostanie znacząco powiększona, a wszystkie zmiany i przedmioty będą również dostępne podczas redesignu naszego własnego domu.

Happy Home Paradise trafi do gry tego samego dnia co update 2.0 czyli 5 listopada. Za dodatek zapłacić będziemy musieli $24,99 (ok. 100zł), ale istnieje też inny sposób na otrzymanie dostępu do DLC, o czym poniżej.


Znamy cenę i datę premiery Expansion Pack do Nintendo Switch Online

W trakcie Directa Nintendo przekazało też więcej szczegółów dotyczących rozszerzonej wersji subskrypcji online.

Zainteresowani będą mogli zakupić drożą wersję Nintendo Switch Online 25 października. Europejskie ceny wyglądają następująco:

 • €39,99 (ok. 160zł) za roczną indywidualną subskrypcję
 • €69,99 (ok. 280zł) za roczną rodzinną subskrypcję

Dla jasności – powyższe ceny dotyczą pakietu, w skład którego wchodzi zarówno rozszerzona, jak i podstawowa subskrypcja. Jeśli droższy tier was nie interesuje, wciąż będziecie mogli skorzystać z poprzedniej subskrypcji kosztującej 80zł rocznie (lub 140zł w wersji rodzinnej). Osoby już opłacające Online otrzymają oczywiście specjalną zniżkę na Expansion Pack uzależnioną od ilości pozostałych dni NSO w momencie przesiadki na droższą wersję.

Jak już wiemy, częścią Expansion Pack będzie dostęp do bibliotek gier z Nintendo 64 oraz Sega Genesis/Mega Drive. Nintendo ogłosiło jednak, że posiadacze nowej subskrypcji otrzymają też “bezpłatny” dostęp do wspomnianego Animal Crossing: New Horizons – Happy Home Paradise.

Na ten moment nie wiemy, czy w przyszłości firma planuje zwiększyć atrakcyjność NSO darmowymi DLC do swoich innych gier (np. Super Smash Bros. Ultimate lub Breath of the Wild).

Do sprzedaży trafiły też repliki kontrolerów do Nintendo 64 oraz Sega Genesis. Na ten moment pre-ordery zostały wyprzedane, ale miejmy nadzieję, że Nintendo uzupełni zapasy. Aby zakupić kontrolery, musicie być subskrybentami podstawowego NSO .

Na koniec warto też wspomnieć, że Nintendo of Europe wyjaśniło nieporozumienie dotyczące wersji PAL gier z Nintendo 64. Po ogłoszeniu dodania gier do NSO część fanów zauważyła, że m.in. Ocarina of Time w europejskiej wersji Nintendo Direct działa nieco wolniej niż na klipie w wersji amerykańskie. Pojawiły więc się obawy, że europejscy gracze mogą otrzymać dostęp jedynie do wersji PAL gier, które przystosowane zostały do ekranów 50hz. Na szczęście Nintendo ogłosiło, że użytkownicy będą mogli swobodnie przełączać się pomiędzy wersjami PAL i NTSC wewnątrz aplikacji Nintendo 64.


Disney Magical World 2: Enchanted Edition zadebiutuje tuż przed Mikołajkami

Bandai Namco doprecyzowało, że Disney Magical World 2: Enchanted Edition trafi do sklepów 3 grudnia 2021.

Disney Magical World 2: Enchanted Edition to zremasterowana wersja gry wydanej w 2015 roku na Nintendo 3DS. Jest to symulator życia pozwalający na spędzenie czasu z popularnymi postaciami Disneya – np. Królewną Śnieżką lub Elsą z Krainy Lodu.

Jeśli szukacie prezentu pod choinkę dla młodszego gracza, gra Disneya może być naprawdę dobrym wyborem.


Monark również z datą premiery

NIS Amercia potwierdziło, że nowy jRPG tworzony m.in. przez byłych pracowników Atlusa trafi do Europy 25 lutego 2022.

W Japonii gra miała premierę kilka dni temu i wygląda na to, że jest to całkiem solidny dungeon crawler mocno inspirujący się Megatenami. Jeśli Shin Megami Tensei V nie zaspokoi waszego głodu, być może warto zainteresować się również konkurencyjną produkcją.


Alan Wake może przeprowadzić śledztwo także na Switchu

Co to za podsumowanie tygodnia bez kolejnego wycieku oznaczenia wiekowego? Tym razem winne jest samo amerykańskie ESRB, które dodało do swoje bazy danych Alan Wake Remastered w wersji na Switcha.

Normalnie tego typu wycieki to pewniaki, ale warto dodać, że jest to zbiorowy rating dla wszystkich platform. Wciąż możliwe więc, że to zwykła pomyłka i jakiś pracownik ESRB po prostu zaznaczył o jedno okienko za dużo w edytorze tekstowym. Z drugiej strony oznaczenie po kilku dniach nie zostało edytowane, więc coś może być na rzeczy. Miesiąc temu podobny rating pojawił się też na stronie Brazil Advisory Rating Board.

Alan Wake Remastered miało premierę na PlayStation, Xboxach i Epic Games Store 6 października. Gra Remedy Entertainment zadebiutowała w 2010 roku na Xboxie 360, więc ciężko uznać, aby port był zbyt skomplikowany dla handhelda Nintendo. Pozostaje liczyć na oficjalne ogłoszenie.


Monster Hunter Rise jednak bez cross-playa

Parę tygodni temu Capcom ujawnił szczegóły pecetowego portu Monster Hunter Rise. Niedługo po ogłoszeniu producent zapytał fanów, czy byliby zainteresowani funkcjami cross-play i cross-save między Switchem a PC.

Niestety, wygląda na to, że nie warto robić sobie na to nadziei na międzyplatformowe granie. Firma za pośrednictwem Twittera ogłosiła, że cross-play i cross-save byłby zbyt trudny do zaimplementowania na tym etapie produkcji.

Monster Hunter Rise trafi na Steama 12 stycznia 2022. Od paru dni chętni mogą sprawdzić na PC demo produkcji.


Skul: The Hero Slayer trafi na konsole już w przyszłym tygodniu

Producent SouthPAW Games i wydawca Neowiz ogłosili, że Skul: The Hero Slayer trafi na Switcha, PlayStation i Xboxa już 21 października.

Skul to niezależny roguelite 2D wymagający od gracza zdolności platformowych oraz szybkich reakcji podczas walki. Twórcy obiecują ponad 90 grywalnych postaci oraz wymagającą rozgrywkę.

Gra miała premierę na PC w styczniu 2021 i zebrała naprawdę solidne oceny. Jeśli poniższy trailer was zainteresuje, warto pomyśleć nad zakupem. Cena powinna wynosić ok. 80zł.


Rankingi sprzedażowe na kolejnej stronie

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *