Podsumowanie Tygodnia (16.05.22 – 22.05.22)

Ludzie! Gry za darmo!

Do czerwca pozostał nieco ponad tydzień. Jest to więc już ten okres, gdy duzi gracze raczej niechętnie dzielą się jakimikolwiek dużymi zapowiedziami, zostawiając je raczej na jedną z kilkuset prezentacji zaplanowanych na zgliszcza E3 2022. Coś tam jednak ciekawego się wydarzyło, więc zapraszam do kolejnego podsumowania.


Fall Guys w czerwcu i to dla każdego

Musieliśmy na to czekać ponad rok, ale Mediatonic nareszcie poinformowało kiedy dokładnie Fall Guys trafi na konsolę Nintendo. Premiera wersji na Switcha odbędzie się 21 czerwca. Ale to nie koniec ogłoszenia!

Tego samego dnia sieciowa gra battle royale przejdzie na model free-to-play. W Fall Guys zagrać będzie mógł każdy całkowicie za darmo, a tytuł będzie wspierać rozgrywkę międzyplatformową i przenoszenie stanu gry między wszystkimi platformami.

Jeśli nie możecie doczekać się wspólnego omijania przeszkód, Mediatonic pozwala na wstępną rejestrację do Fall Guys w modelu F2P. Każdy gracza który zdecyduje się na ten krok otrzyma zestaw darmowych bonusów – ich ilość będzie uzależniona od finalnej liczby pre-rejestracji. Potrzebujecie do tego konta Epic Games.


Spelunky 2 za darmo przez tydzień

Przez 7 dni można zrobić naprawdę sporo. Wyjechać za miasto, aby spędzić kilka dni wśród natury. Przeczytać całego Ulissesa. Skupić się na nauce języka, którą odwlekało się od dłuższego czasu. Albo nagrać się do woli w jakiegoś roguelike’a. Jeśli ta ostatnia opcja podoba wam się najbardziej, to powinien was ucieszyć kolejny Game Trial.

Od 25 maja do 31 maja subskrybenci Nintendo Switch Online w Europie będą mogli przetestować Spelunky 2 bez żadnych limitów. Osoby które zdecydują się na zakup gry, będą oczywiście mogły przenieść stan zapisu.

Tak, zwiedzanie opuszczonych katakumb wydaje się być dobrym pomysłem na ten tydzień…

https://twitter.com/NintendoEurope/status/1526895503681671170?s=20&t=T-x87XqYd_kf2rRuV9yuJQ


Arabia Saudyjska kupiła 1/20 Nintendo

Na koniec wiadomość ciekawa, chociaż nieco niepokojąca. Saudyjski Public Investment Fund (PIF) zakupił 5.01% akcji Nintendo. Czyni to z Arabii Saudyjskiej piątego największego udziałowca w firmie.

Nie jest to pierwszy tak duży zakup dokonany przez fundusz w ostatnim czasie. Na początku roku PIF wykupił znaczne udziały w Capcomie oraz południowo-koreańskim Nexon. Natomiast miesiąc temu organizacja zakupiła 97% akcji SNK, stając się w ten sposób właścicielem japońskiego wydawcy. W grudniu 2020 roku PIF wykupił też akcje Activision Blizzard, EA oraz Take-Two o wartości 3 miliardów dolarów.

PIF powstał z inicjatywy księcia Mohammeda bin Salmana, który za jego pomocą planuje częściowo uniezależnić saudyjską gospodarkę od ropy naftowej. Samo Nintendo najwidoczniej nie miało pojęcia o przejęciu udziałów. Przedstawiciel firmy powiedział Bloombergowi, że Nintendo dowiedziało się o przejęciu z nagłówków prasowych i nie planuje komentować działań pojedynczych udziałowców.

Obstawiam jednak, że Kioto nie jest zbytnio zadowolone z pojawiania się nazwy firmy obok państwa regularnie łamiącego prawa człowieka. Wspomniany książę był zresztą bezpośrednio zamieszany w morderstwo dziennikarza Jamala Ahmada Khashoggiego.

I nie, Nintendo nie usunie kobiecych kierowców z Mario Kart 8.


Fajne rzeczy:

  • Test Drive Unlimited Solar Crown zostało przesunięte na 2023 rok. Nacon wraz z deweloperem Kylotonn poinformował też o anulowaniu wersji gry na Xboxa One i PlayStation 4. Jakim cudem nowy Test Drive jest zbyt wymagający dla tych dwóch konsol, ale wersja na Switcha wciąż jest w planach? Nie wiem, ale się domyślam
  • Lekką obsuwę zaliczy też Redout 2. Gra miała trafić do sprzedaży 26 maja, nowa data premiery to 16 czerwca.
  • Tydzień temu mieliśmy niebieskich, teraz pora na czerwonych. Nintendo udostępniło kolejny trailer Fire Emblem Warriors: Three Hopes skupiający się na postaciach należących do Adrestian Empire. Premiera gry 24 czerwca.
  • Zgodnie z obietnicami na stronie Limited Run Games ruszyła przedsprzedaż fizycznej wersji Azure Striker Gunvolt 3. Zamówić można wydanie zwykłe ($39.99) lub kolekcjonerskie ($79.99). Pre-ordery można składać do 19 czerwca. Premiera gry odbędzie się natomiast 28 lipca.
  • Super UFO Fighter w końcu otrzymało datę premiery. Rywalizacyjna gra o starciach latających spodków trafi do sprzedaży 14 lipca. Nowy trailer.
  • Application Systems Heidelberg zapowiedziało, że steampunkowa przygodówka Lamplight City trafi na Switcha 2 czerwca. Gra ma się wyróżniać klimatem inspirowanym dziełami Edgara Allana Poe oraz Charlesa Dickensa. Jeśli nie uda nam się rozwiązać jakiejś zagadki, gra będzie i tak toczyć się dalej, a nasze błędy zostaną odzwierciedlone w historii.
  • TOKOYO: The Tower of Perpetuity – znane dotąd jako The Tower of Permanence, również pojawi się w sprzedaży 2 czerwca. Będzie to dwuwymiarowy dungeon crawler z silnym elementem społecznym. Konstrukcja wieży po której wspina się gracz będzie aktualizowana jak dziennie stawiając przed nim nowe wyzwania i zagadki. Możliwa będzie też rywalizacja z innymi graczami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.