Asphalt: Injection

Gameloft wydaje Asphalta na wszystkie możliwe iGadżety. Posiadacze Vity otrzymują najbardziej dopracowaną i najpłynniej działającą wersję gry, jednak nie zmienia to faktu, że za kilka złotych możemy mieć ten tytuł na komórce.  Na szczęście Asphalt: Injection w wydaniu na handhelda Sony również zakupimy w niższej cenie,  na allegro bez problemu znajdziecie używki po 70 zł. Innych wyścigów arcade w tym momencie na Vicie zwyczajnie nie ma, Wipeout wymaga skilla i potrafi odrzucić poziomem trudności, Ridge Racer to płatne demo, a Motorstorm RC jest z trochę innej bajki.

Recenzję napisał: Giewny

Szybki start

Asphalt to wyścigi arcade pełną gębą. Za jazdę pod prąd i niebezpieczne manewry na drodze nabijamy pasek adrenaliny, bez którego ciężko myśleć o zwycięstwie. Po napełnieniu go do pełna odpalamy nitro i przez kilka sekund stajemy się nietykalni. Na trasach porozrzucane są dwa typy power -upów – nabijające dopalacz oraz wirtualne dolary. Kasa potrzebna będzie na lepsze samochody oraz ulepszenia do nich. Już po dwóch godzinach zabawy odkrywają się naprawdę szybkie maszyny i jest w czym wybierać. Najwięcej czasu spędzimy w długim trybie kariery. Na odblokowanie czeka 20 lig, każda podzielona na pięć wyścigów, czyli weźmiemy udział w 100 zróżnicowanych zmaganiach. Oprócz klasycznego ścigania, mamy tu również przejazdy gdzie liczą się tylko zebrane punkty za driftowanie, ucieczkę przed policją,  wyścigi pod presją w których auto rozbić możemy ograniczoną ilość razy, zabawę w kolekcjonera ikon rozrzuconych po tarasach, pojedynki jeden na jednego itd. W każdych zawodach do zdobycia czeka pięć gwiazdek (odblokowują one kolejne turnieje i samochody), trzy przyznawane są za zajęcie pierwszego miejsca, a dwie kolejne wpadają za wykonanie dodatkowych zadań określonych przed wyścigiem (np. ilość punktów za drift; czysty przejazd bez kraksy). Nie zabrakło trybu multiplayer dla maksymalnie ośmiu graczy. Serwery przeważnie świecą pustkami i możecie mieć problem ze znalezieniem chętnych osób do wspólnej gry.

asfalt1

Wirtualny garaż

Największym plusem gry są dostępne samochody, jest w czym wybierać i każdy bez problemu znajdzie tu wózek dla siebie. Nie zabrakło takich marek jak Ferrari, Lamborghini, McLaren,  Pagani, Bentley… łącznie 47 super maszyn. Auta niestety różnią się tylko osiąganymi prędkościami, bo w sterowaniu nimi nie czuć zupełnie żadnej różnicy. Można zmienić kolor bryki, przyozdobić wóz naklejką oraz zamontować części poprawiające osiągi. Model jazdy jest bardzo przystępny i każdy w mig go opanuje, mimo to sterowanie jest nieco sztywne, szczególnie stawianie samochodu bokiem wygląda słabo. Trasy ciągną się przez 15  rozpoznawalnych miast rozrzuconych po całym globie. Odwiedzimy Los Ageles, Moskwę,  Tokyo, Monte Carlo, Rio, Nowy Orlean i znacznie więcej innych znanych metropolii. Tory zaprojektowano ciekawie, nie brakuje skrótów, hopek, ostrych szykan i krętych odcinków.

asfalt2

Karoseria w dobrym stanie

Oprawa graficzna trzyma równy poziom. Nie jest to najpiękniejszy tytuł pod słońcem, ale wstydzić tez nie ma się  czego. Wykonanie modeli samochodów nie pozostawia wiele do życzenia, uczucie prędkości jest spore, a zróżnicowanie tras pozytywnie wpływa na odbiór gry.  Szczególnie Tokyo wieczorem wygląda ślicznie, tym bardziej, iż pod koniec wyścigu zaczyna padać deszcz (zmienna pogoda powinna być standardem w każdych wyścigach) . Na trasach mógłby panować nieco większy ruch miejski, przeważnie na drogach jest bardzo pusto. Ścieżka dźwiękowa składa się z kilku  średnich nielicencjonowanych kawałków, na szczęści nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchać własnej muzy. Ryk silników brzmi jak należy, pisk opon również. Przyczepić muszę się tylko do żenującej lektorki, która co jakiś czas sypała dennymi komentarzami. Wyciszenie jej do zera było moim priorytetem już po pierwszym przejechanym wyścigu.

Asphalt: Injection polecam przede wszystkim dla fanów wyścigów arcade, którzy nie są w stanie dłużej czekać na Burnouta/Need For Speeda i zwyczajnie muszą zagrać w grę tego typu. Ja tak zrobiłem i się nie zwiodłem. Jeżeli nie macie ciśnienia na tego typu pozycję, to radze się wstrzymać.  Jeździ się przyjemnie, ale pamiętajcie, że to gra  klasy B.


Plusy:

  • Długi tryb kariery
  • Świetne samochody do wyboru
  • Czysty arcade

Minusy:

  • Sztywny drift
  • Szybko wkradająca się monotonia
  • Każdym autem steruje się tak samo

Ocena: 6,5/10


Producent: Gameloft
Wydawca: Ubisoft
Data wydania: 22.02.2012 r.
Dystrybucja: cyfrowa i fizyczna
Waga: 761 MB

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *