LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Klockowy Batman odwiedził naszą konsolkę już po raz drugi. Tym razem mamy okazję poznać jego trzecią przygodę (pierwsza nie została wydana na PS Vita, ale możemy w nią zagrać pobierając edycję na PSP). Jak najnowsza część przygód Człowieka-Nietoperza wypada na tle innych gier?

Całkiem nieźle, mogę wręcz powiedzieć, że jest to najlepsza, w mojej opinii, gra z serii LEGO na naszej przenośce. Przede wszystkim, co dla mnie jest zaletą, TT Fusion odpuściło sobie otwarty świat. Teraz, zamiast przechodzenia przez nieskończoną ilość ekranów ładowania tylko po to, aby powtórzyć jeden z wcześniejszych etapów, możemy go sobie wybrać z rozwijanego menu w naszej głównej bazie.

2016-10-10-174432.jpg

Opowiedziana nam w tej części historia jest dobra i przejrzysta. Nie musimy tym znać uniwersum DC aby ją zrozumieć (czego wymagało od nas np. LEGO Marvel), co jest zaletą nie tylko dla młodszych, ale i dla starszych którzy nie mieli okazji spotkać się z przygodami tych bohaterów, a chcą czerpać jak najwięcej z tytułu. Lego Batman 3 opowiada nam historię o Brainiacu, który porwał członków Lantern Corps aby użyć ich mocy do zmniejszenia i dodania Ziemi do swojej kolekcji miast i planet. Batman, Robin i reszta członków Ligi Sprawiedliwych muszą stawić czoła nowemu niebezpieczeństwu. Gdy jednak ich połączone siły to za mało, idą za przysłowiem „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” i sprzymierzają się ze swoimi rywalami – Jokerem, Lexem Luthorem i resztą zgrai. Ale czy tyle wystarczy, aby pokonać Brainiaca? Tego dowiecie się już osobiście, uruchamiając trzecią część przygód klockowego Batmana. Tymczasem przejdźmy do gameplayu.

2016-10-09-225010

Rozgrywka nie różni się bardzo od poprzednich gier z serii LEGO. W każdej z misji będziemy mieli wiele elementów otoczenia do zniszczenia, sporo monet do zebrania i wiele znajdziek w postaci czerwonych klocków i kart Jokera. Jak w każdej grze spod szyldu duńskich zabawek, nie damy rady zrobić tego za pierwszym podejściem. Będziemy musieli wrócić do każdego poziomu i wykorzystać umiejętności poszczególnych postaci, których wyuczymy się wraz z postępem fabularnym. Na nasze szczęście poziomy nie należą do długich co sprawia, że nawet kilkukrotne ogranie tego samego poziomu powinno wciąż sprawiać nam przyjemność. LEGO Batman 3: Beyond Gotham nie zawodzi również pod względem humoru. Nie brakuje tu lepszej jakości żartów, jak i gagów czy pospolitych sucharów.

2016-10-10-223343

Wizualnie gra trzyma dość wysoki poziom i nie odbiega od innych gier z serii. O ile nie wyczujemy dużej poprawy grafiki podczas misji, o tyle podczas cutscenek możemy zauważyć zwiększenie rozdzielczości w porównaniu do poprzednich odsłon. Chodzi ona również bardzo płynnie, poza walką z finałowym bossem nie odczujemy żadnych spadków klatek, co jest kolejną zaletą tytułu. Na koniec dodam, że gra wykorzystuje ścieżkę dźwiękową z oryginalnych filmów, co nadaje wszystkiemu hollywoodzkiego klimatu. Aktorzy odpowiedzialni za grę głosową spisali się nieźle, efekty dźwiękowe również dają radę.

2016-10-10-164933

LEGO Batman 3: Beyond Gotham jest grą bardzo dobrą. Nie nadrabia ona co prawda długością (grę na 100% możemy ukończyć poniżej 13 godzin), ale jest dobrą odskocznią od innych, ambitniejszych tytułów. Dzięki niezbyt wymagającemu gameplayowi, niskiemu poziomowi trudności i humorowi,  jest to gra idealna dla młodszych, jak i również starszych. Cena może i nie zachęca – za 79 złotych możemy w końcu dostać wiele innych, ciekawszych tytułów. Czy to jednak sprawia, że nie warto? Warto, bo kto nie lubi klocków LEGO?


Fabuła: 7
Grafika: 7
Dźwięk: 7
Gameplay: 9
Ogólna: 7.5/10


Plusy:

  • LEGO
  • Ścieżka dźwiękowa znana z filmów
  • Wciągający gameplay
  • Poziom trudności dostosowany do najmłodszych

Minusy:

  • Brak multi
  • Spadki płynności podczas finałowej walki

Producent: TT Fusion
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
Data wydania: 14.11.2014.
Dystrybucja: cyfrowa i fizyczna
Waga: 1,5 GB
Cena: 79 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *