Drive Girls

Czego oczekujemy zazwyczaj po grach? Dobrej fabuły, wymagającej bądź odstresowującej rozgrywki, przyjemnej dla oka grafiki i równie przyjaznego dla ucha soundtracku. Niestety, z tych czterech, tylko dwa z tych aspektów w najnowszej produkcji wydanej przez Rising Star Games, czyli Drive Girls, są godne ciepłych słów.

Zostajemy wrzuceni do bezimiennego świata w bliżej nieokreślonej przyszłości. Nasza bohaterka, jak też cała reszta populacji ludzkiej, posiada ciekawą zdolność – w każdej chwili może zamienić się w samochód. Tak, dobrze słyszycie – samochód. Żeby nie było za kolorowo, w tym świecie żyją również ‘Robaki’ – niszczące wszystko na swojej drodze stwory. Nasza bohaterka Lancier w skutek niefortunnego zbiegu wydarzeń zostanie wyznaczona do walki z tym potworami. Niestety, fabuła jest równie mdła, co dialogi. Kreacja postaci też pozostawia wiele do życzenia, ponieważ są one całkowicie bez jakiegokolwiek wyrazu. „O, ta bohaterka będzie niezdarna, ta będzie chłopczycą, a ta będzie nieśmiała. Backstory? Nie potrzebujemy żadnego backstory, damy duże cycki, a gra się sprzeda!” – tak prawdopodobnie wyglądała rozmowa scenarzysty z głównym producentem. W porównaniu do Drive Girls, Senran Kagura to twór, w którym fabuła jest na poziomie najlepszych bestsellerów ostatnich lat. Chyba nie trzeba już nic więcej dodawać…

2017-06-06-184335

Nie pastwmy się jednak dalej nad fabułą i przejdźmy do gameplayu. Tutaj, muszę przyznać, jest już lepiej, chociaż nie mogę też powiedzieć, że jest różowo. Na całą grę doliczyłem się chyba tylko pięciu różnych map, co jak na pełnoprawną produkcję jest wynikiem marnym. Same walki niestety są nudne jak flaki z olejem, i o ile na początku możemy jeszcze czerpać z nich radość, to po kilkunastu minutach ciągłego ubijania tych samych wrogów możemy mieć ich dość.

2017-06-06-185338

Poza tradycyjnymi kombosami, w których naszymi przyjaciółmi będzie kwadrat i okazjonalnie trójkąt, mamy również możliwość zamiany w samochód. Niestety, mam wrażenie, że ten element również nie był dobrze przemyślany przez twórców. Tak, jest to coś nowego, tak, jazda i drifting sprawiają przyjemność (przynajmniej na początku), ale to wciąż za mało, żeby urozmaicić walkę. Biorąc pod uwagę, że w formie pojazdu jesteśmy słabsi niż normalnie, czyni to tak naprawdę niepotrzebny wypełniacz.

2017-06-06-233516.jpg

Pomiędzy misjami można odwiedzić warsztat, aby zmodyfikować i dostosować auta – zarówno zdolności, jak i ataki, mogą zostać udoskonalone za pomocą nowych części oraz naklejek poprawiających parametry. Niektóre z nich dadzą naszym protagonistkom większe buffy do ataku, obrony, szybkości bądź szans na krytyki, inne zmniejszą naszą podatność na uderzenia przeciwników. Warto również dodać, że naklejki układają się w zestawy – jeżeli nasza bohaterka będzie posiadała komplet przedstawiający ten sam przedmiot, otrzyma jeszcze potężniejsze bonusy.

2017-06-06-184949.jpg

Oprawę audiowizualną mogę chyba uznać za najmocniejszy punkt tej produkcji. Muzyka, mimo że powtarzalna i nudna do bólu, ma swoje dobre momenty, przez co czasami zostaniemy przy grze chwilę dłużej, ot, żeby posłuchać relaksujących kawałków. Modele 3D, które będziemy mogli zaobserwować w czasie rozgrywki są nieźle wykonane, tutaj dostaliśmy dokładnie to, czego spodziewaliśmy się od Tamsoftu. Grafika 2D, którą spotkamy głównie w dialogach, również jest schludnie narysowana.

2017-06-06-234547.jpg

Drive Girls zdecydowanie nie jest tytułem, który poleciłbym komukolwiek, niezależnie od ceny. Za te same pieniądze można kupić wiele lepszych tytułów, chociażby wspomniane już wcześniej gry z serii Senran Kagura. Drive Girls jest w mojej opinii jedynie marnotrawstwem wolnego czasu, który może wykorzystać na ogranie wielu innych, lepszych produkcji. Na plus mogę dać jedynie oprawę AV, która jako jedyna trzyma jakiś poziom.


Fabuła: 1/10
Rozgrywka: 3/10
Muzyka: 6/10
Grafika: 6.5/10

OCENA OGÓLNA: 3/10


Serdecznie dziękujemy Rising Star Games
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Bergsala Lightweight i Tamsoft Corporation
Wydawca: Rising Star Games
Data wydania: 9 czerwca 2017 r.
Dystrybucja: cyfrowa i fizyczna
Waga: 574 MB
Cena: 119 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *