Strike Solitaire

Wyobrażaliście sobie kiedyś połączenie kręgli z grą karcianą? Ja również nie, ale studio SPL było na tyle kreatywne, że na to wpadło. W związku z tym otrzymaliśmy Strike Solitaire – grę w kręgle, w której zwycięstwo zależy od wyniku w kartach.

Jak przystało na luźną gierkę wydawaną przez 8floor, próżno szukać tu jakiejkolwiek otoczki fabularnej. Po uruchomieniu otrzymujemy dostęp do dwóch trybów gry, które nie różnią się od siebie pod względem zasad. Nie zostały jednak wepchnięte na siłę, ponieważ pozwalają wybrać trudność zabawy – „Junior” umożliwia nam powtórki każdej rundy, a „Profi” (od profesjonalisty), wymaga ukończenia całego meczu, by móc go powtórzyć.


Zasady są proste, musimy wyczyścić planszę z kart dobierając je w pary. Im więcej ich usuniemy, tym lepszy wynik osiągniemy w kręglach. W układzie znajdziemy zarówno zwykłe karty, jak i specjalne, które zwiększą licznik punktów zdobytych w kręglach lub dodadzą jakiś bonus (kartę jokera bądź możliwość przetasowania wszystkich widocznych kart). Jeśli na ekranie nie znajdziemy żadnej pary, możemy skorzystać ze specjalnej talii widocznej na dole. Gdy już przetasujemy całą talię i zbierzemy tyle kart, ile zdołamy, kończymy grę. Talię możemy powiększyć, kupując specjalny slot w sklepie za wirtualną gotówkę. U handlarza znajdziemy również dwa wspomniane wcześniej w nawiasie bonusy. Samą walutę zdobędziemy dzięki specjalnym kartom, można też kupić ją w PS Store. Tym razem produkcja nie jest nastawiona na wydojenie nas. Portfel uzupełnia się dość szybko, a dodatkowe bonusy wpadają podczas rozgrywki, więc nie ma sensu korzystać z mikropłatności.


Oprawa audiowizualna stoi na dość wysokim poziomie. Grafiki w tle przedstawiają tory do gry w kręgle, zostały ulokowane pośród barwnych i zróżnicowanych lokacji, których łącznie zaimplementowano dwanaście. Jasne, nie jest to powalająca liczba, ale wystarczająca dla takiej produkcji. Muzyka to standardowo zapętlony spokojny utwór, ale tym razem nie irytuje (a to nowość), i spokojnie pozwala zbierać pary. Jeśli chodzi o płynność, jest nieźle, ale przy zdobywaniu bonusu widać drobne małe spadki fps-u.

Strike Solitaire można porównać do gry w otwarte memo lub jakiegokolwiek mahjonga wydanego przez 8floor. Po prostu klikamy w karty o identycznych symbolach, i to w zasadzie tyle. Tym razem jednak, wbrew pozorom, taka forma rozgrywki potrafi wciągnąć i dać sporą dozę frajdy. Pozycja jest idealna na deszczowe wieczory, przerwę w pracy czy nudne zajęcia w szkole. Nie męczy, a dzięki dwóm bonusom (szufla i joker) wprowadza nieco taktyki, bo bardzo ciężko wyczyścić całą planszę! Polecam wszystkim maniakom gier logicznych, gdy tylko cena spadnie do dyszki!


Plusy:

  • Wciągający gameplay
  • Nuta taktyki
  • Przyjemna w odbiorze oprawa audiowizualna

Minusy:

  • Zbędne, ale istniejące mikropłatności
  • Bardzo drobne spadki animacji

OGÓLNA: 7/10


Producent: SPL
Wydawca: 8floor
Data wydania: 18.03.2015 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 50 MB
Cena: 21 PLN


Recenzja powstała dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink (w banerze poniżej) oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier na Vitę 🙂

play-asia-bannerplay-asia_mypsvita


 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *