Frederic: Evil Strikes Back

Forever Entertainment przygotowało kontynuację ciekawego projektu, który dość luźno podchodził do postaci wielkiego polskiego kompozytora. Czy i tym razem otrzymaliśmy interesującą i przyjemną grę?

Druga część przygody Fryderyka rozpoczyna się tam, gdzie skończyła się część pierwsza. Nasz bohater zmuszony jest kontynuować swoją podróż, aby odzyskać coś dla niego ważnego. Celowo nie napiszę co, aby uniknąć spoilerów, i właściwie nie mam już o czym pisać w ty temacie. Historia rzuca nas od jednego kraju do drugiego, ale czuć, że jest to na siłę przedłużane i wątek dałoby się zamknąć szybciej. Sama rozgrywka pozostała bez większych zmian. Jedyna modyfikacja, która zaistniała, to dodanie dwóch nut. Jedna wymusza na nas naciśniecie równocześnie dwóch klawiszy, druga dłuższe jego przytrzymanie. I to tyle.

DXERccfV4AARzCm.jpg large

Również oprawa graficzna pozostała bez zmian i to jest plusem, ponieważ już w pierwszej części była zadowalająca, więc po jej ograniu każdy powinien wiedzieć, czego się spodziewać. Chciałbym to samo napisać o audio, a zwłaszcza o ciekawych aranżacjach utworów wielkiego kompozytora, które wcześniej były wykonane z pomysłem i nie odrzucały. W sequelu trudno doszukiwać się tej jakości. Wygląda to trochę tak, jakby wszystkie lepsze pomysły zostały już wykorzystane, a tutaj trzeba było coś wrzucić, więc zrobiono je na siłę.

DXERLwkUMAIBPBG.jpg large

Jeśli ktoś ograł pierwszą część i pełen nadziei sięgnie po Frederic: Evil Strikes Back, może się zawieść. Sequelowi brakuje tego, czym zachwycał poprzednik, czyli świeżości. Mimo wszystko trudno by było zarzucić twórcom złe wykonanie gry. Dostaliśmy całkiem przyjemną produkcję, która, dodatkowo, domyka historię z poprzedniej części. Jeśli więc podobało Wam się Resurrection of Music, sięgnijcie po ten tytuł, mimo kilku wad.


Ocena: 5,5/10


Serdecznie dziękujemy Forever Entertainment
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Forever Entertainment
Wydawca: Forever Entertainment
Data wydania: 1 lutego 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 1.8 GB
Cena dla Switcha: 19.99 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *