Eat Beat: Dead Spike-san

Ragna the Bloodedge, czyli protagonista serii BlazBlue, ma pewną moc zwaną Azure Grimoire, która uwidaczniała się pod postacią czarnej kreatury. Ich symbioza stała się tak charakterystyczna dla marki, że doczekała się własnej minigry.

Wspomniana produkcja to wariacja na temat protagonisty, gdzie przegrywa każdą walkę, dlatego Dead Spike-san, wspomniana na wstępie czarna kreatura, pragnie mu pomóc stać się silniejszym, a może to osiągnąć poprzez zjadanie jak największej ilości rzeczy. Tak wygląda pomysł na historię i na nim się kończy, reszta to czysty gameplay.

DblBoYBXUAA1r7i.jpg large

W przypadku tego wydania należy wiedzieć, że Eat Beat najpierw zadebiutowało jako darmowa gra na smartfony, a płaciło się tylko za kilka dodatkowych utworów. Na Słiczu mamy na dzień dobry cały pakiet zawierający 20 kawałków, ale za produkcję przyjdzie nam zapłacić z góry. Jak na grę rytmiczną, rozgrywka jest strasznie ograniczona, ponieważ gracz musi operować zaledwie dwoma przyciskami, aby pochłaniać pokarm. Udana konsumpcja zaowocuje punktami oraz wzrostem paska specjalnego, po naładowaniu którego wzrasta ilość zdobywanych punktów. Kiepskie wybijanie rytmu pozbawi nas częściowo życia, a gdy stracimy całe HP, misja kończy się niepowodzeniem.

DblBDy8V0AAH72A.jpg large.jpg

Produkcja cechuje się stylistyką chibi, czyli przedstawieniem postaci w formie wielkogłowych dzieciaków. Do tej formy zostały dostosowane pozostałe elementy, dlatego otrzymaliśmy kolorowe tła i pokarm pod postacią bagietek, grzybów czy beczek z benzyną. Audio to natomiast wspomniane dwadzieścia kawałków znanych z serii BlazBlue poprzeplatane dźwiękami pochłaniania różnych rzeczy.

DblA-j0V0AA1T_L.jpg large

Jak już wspomniałem, Eat Beat: Dead Spike-san debiutowało jako gra darmowa i to chyba najlepszy model dystrybucji tej gry. Tytuł pasowałby także jako dodatek do pełnoprawnej produkcji z serii BlazBlue, ale jako indywidualny produkt swoim ograniczonym gameplayem nie zachęca do wydania prawie trzydziestu złotych.


Ocena: 5/10


Serdecznie dziękujemy Arc System Works
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Arc System Works
Wydawca: Arc System Works
Data wydania: 21 marca 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 221 MB
Cena dla Switcha: 28 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *