The Darkside Detective

Jeśli lubiliście przygody Muldera i Scully, to powinniście sprawdzić tę produkcję!

The Darkside Detective to kompilacja sześciu historii skupionych wokół specjalnego wydziału policji zajmującego się sprawami paranormalnymi. W jego ręce trafiają przypadki nawiedzonych budynków czy niewyjaśnionych zniknięć, w które zamieszane są chociażby duchy, demony czy gobliny. Zaproponowane sprawy poznamy z perspektywy detektywa Francisa McQueen doświadczonego śledczego specjalizującego się w kwestiach nie z tego świata. Wszystkie badane przypadki są od siebie oderwane, a ponieważ rozwiązanie każdego z nich zajmuje około godzinę, dostajemy grę, która swoją konstrukcją będzie także dobra dla bardziej zabieganych osób.

DXdQ9v1VMAY7Y36.jpg large.jpg

Mimo że klimat produkcji przypomina trochę serial Z archiwum X, to został on przyprawiony dużą dawką humoru. W zachowaniu powagi przede wszystkim nie pomaga towarzyszący naszemu bohaterowi policjant, który często zachowuje się tak, jakby nie zdawał sobie sprawy z dziejących się rzeczy. Kontrastowanie powagi McQueena z nim jeszcze bardziej dodaje sytuacji komizmu.

DXdRstnVAAUx9fS.jpg large.jpg

Rozgrywka to typowy p’n’c. Chodzimy od jednego miejsca do drugiego, rozmawiamy z NPC-ami i zbieramy przedmioty, które wykorzystujemy do rozwiązywania zagadek. Dany obiekt często da się podnieść tylko wtedy, gdy będziemy go potrzebować, więc wprowadza to trochę zamieszania i backtrackingu, ponieważ znów trzeba wszystko przeklikać. Na szczęście plansze nie są duże, a wszystkie potrzebne elementy da się w prosty sposób zlokalizować. Warty wspomnienia jest zaimplementowany dotyk, który działa w tej produkcji naprawdę dobrze. Produkcję zaczynałem na joy-conach, ale szybko pozbyłem się ich, aby dalej robić wszystko na tablecie.

DXdRKybU8AAUqLz.jpg large.jpg

Jeśli zraża Was pikselowatość Detektywa, to pragnę uspokoić  –  produkcja nic nie traci przez zastosowanie takiej oprawy. Co więcej, nawet świetnie wykorzystuje swój wygląd w dialogach. Do tego trzeba dodać audio, które wzmaga poczucie tajemniczości, dzięki czemu jeszcze przyjemniej rozwiązuje się paranormalne sprawy.

DXdRjfQVMAAW5iT.jpg large

Do The Darkside Detective mam tylko jedną uwagę  jest za krótki! Dostępne sześć historii łykamy niczym pelikan i mamy ochotę na jeszcze! Tym bardziej szkoda, że edycja na Słicza nie posiada dostępnej na Steamie dodatkowej siódmej sprawy. Zostaje tylko liczyć na ewentualną i równie udaną kontynuację. Polecam każdemu.

DXdR_NGUQAAaK9D.jpg large.jpg


Ocena: 8.5/10


Serdecznie dziękujemy Spooky Doorway
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Spooky Doorway
Wydawca: Spooky Doorway
Data wydania: 7 lutego 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 863 MB
Cena dla Switcha: 50 PLN

Możesz również polubić…

Brak odpowiedzi

  1. To jest właśnie tytuł, który leży na mej liście gier do przejścia i nie mam kiedy braków nadrobić, a czytałam o tej grze wiele dobrego. Hmm…..może kiedyś się uda. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *