Piczle Lines DX 500 More Puzzles!

Puzzle w wydaniu cyfrowym pozytywnie mnie zaskoczyły. Swego rodzaju kolorowanka już takiego dobrego wrażenia na mnie nie zrobiła.

Piczle Lines DX to zabawa w łączenie kwadracików z tą samą liczbą i o tym samym kolorze za pomocą linii. Celem powtarzania tego zabiegu jest pokolorowanie pola o konkretnych wymiarach, w efekcie czego uzyskamy jakiś obrazek. Omawiana produkcja oferuje aż 500 takich zagadek do rozwiązania. Zostały one podzielone 25 tematów takich jak szkoła, Chiny, mityczne bestie itd., w każdej kategorii znajduje się 20 rysunków. Rysunki te tak właściwie można określić jako (najczęściej prosty) pixelart, dzięki czemu twórcom łatwiej było przygotować zadania; w końcu prowadzone linie nie idą po np. łukach. Najmniejsze obrazki zostały zmieszczone w kwadratach wielkości 14×14, a największe w 128×128. Pomiędzy nimi znajdują się siatki 24×24, 32×32, 64×64. Oczywiście im większa siatka, tym trudniejszy do ułożenia jest obrazek. Wszystko dlatego, że wolnego miejsca jest coraz więcej, a nie można powiedzieć, że w większości te pixelarty są detaliczne. W związku z tym trzeba ciągnąć linie, które mogą zająć nawet ponad dwadzieścia pól. Same linie możemy rysować na dwa sposoby, pierwszy to ekran dotykowy, drugi to analog i fizyczne przyciski.

I to właściwie zamyka opis rozgrywki. Po prostu trzeba zaliczać kolejne obrazki. Chociaż nie tak po prostu. O ile pierwszych kilka w miarę mi się podobało, tak wraz z coraz większą ilością większych białych przestrzeni gra zaczynała mnie irytować. Wiele pewnie będzie zależało od gracza, ale ja nie znalazłem w sobie dość samozaparcia, żeby próbować łączyć ze sobą kolejne liczby. Oczywiście głównym problemem było to, że pojawia się za dużo kombinacji na większych białych przestrzeniach i ponieważ nie ma tak właściwie żadnego podglądu czy pomocy, wszystko robimy w ciemno. Naturalnie łatwo też coś skopać, a więc potem trzeba poprawiać większe pole. Nie wiem, co z tą grą zrobić. Niby ma dużo zawartości, która starczy na kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin, z drugiej zniechęca do siebie przy trudniejszych obraz, a te pojawiają się dość szybko. Trudno mi określić, czy mój problem z tą pozycją odczuje mniejsza czy większa liczba potencjalnych… Zrobię więc tak – oceny nie wystawię, napiszę tylko: jeśli koncepcja Was zainteresowała, najpewniej będziecie zadowoleni. Jeśli chcecie coś poukładać, a ta forma Was nie przekonuje, sięgnijcie po puzzle.


Serdecznie dziękujemy Rainy Frog
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Score Studios
Wydawca: Rainy Frog
Data wydania: 26 lipca 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 173 MB
Cena: 40 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *