Mitsurugi Kamui Hikae

Czego spodziewać się po produkcji, w której sterujemy licealistką z kataną i w krótkiej spódniczce?

Na pewno nie bogatej fabuły i tutaj Mitsurugi Kamui Hikae nie zawodzi. Nasza bohaterka – Misa, mimo młodego wieku, należy do tajnej organizacji strzegącej ludzkość przed złem. Niestety w ręce jej przyjaciółki wpada bardzo niebezpieczny artefakt, który wykorzystuje jej siły życiowe, aby przyzywać demony, dlatego protagonistka musi ją powstrzymać i zniszczyć demoniczne ostrze. Tyle, a nawet mniej, ponieważ cały scenariusz został przedstawiony w dwóch częściach. Wprowadzenie dostajemy przed pierwszą misją, zakończenie przed ostatnią.

Gameplay to po prostu sieczka. Trafiamy na okrągłą arenę i co chwilę pojawiają się nowe fale bezmyślnych przeciwników. Nasza wojowniczka dysponuje dwoma podstawowymi atakami oraz jednym specjalnym. Oprócz tego, po posiekaniu wrogów, wokół naszej katany tworzą się krwawe kręgi, które można uwolnić, raniąc wszystkich w pobliżu, a nas uzdrawiając. To mamy od początku, kolejne kombinacje oraz ich wzmocnienia odblokowuje za pomocą punktów zdobywanych za zabijanie wrogów. Niestety nie ma tego dużo, przez co prawie cały czas rozgrywka wyglądała podobnie. Sami przeciwnicy też jakoś nie grzeszą oryginalnością. Początkowe mobki to motocykliści w kaskach, potem dołączają do nich wielkie roboty. Jak widać, gra o walce z demonami w pełni… Na szczęście bardziej tematyczni są bossowie, ale i oni są schematyczni. Unikamy ich ciosów, aż do momentu , gdy stają się wrażliwi na nasze ataki, a wtedy ciśniemy im ile wlezie. Gdyby to chociaż jakoś wszystko wyglądało, to może bym tak nie narzekał. Niestety areny są puste, a rodzai przeciwników mało. W późniejszych etapach dodatkowo efekty siekania mają taką intensywność, że zaczynają boleć oczy.

Trudno cokolwiek napisać o Mitsurugi Kamui Hikae, ponieważ te dwie godziny (choć wydaje mi się, że krócej) to za mało, aby jakoś specjalnie odrzuciło. Mimo to zacząłem odczuwać monotonnie, więc niech to świadczy o produkcji. Jeśli ktoś ludzi bezmyślne sieczki i trafi jakąś promocję, niech bierze.


Ocena: 4/10


Serdecznie dziękujemy Zenith Blue
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Zenith Blue
Wydawca: Zenith Blue
Data wydania: 20 września 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 126 MB
Cena: 48 PLN

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Maniak pisze:

    Discount Bayonetta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *