Podstawka aluminiowa od Cyber Gadget

Bywa, że sama przydatność to za mało. Nieraz chcemy, aby nasze rzeczy miały ciekawszy design, były z lepszego materiału czy widniał na nich motyw z gry, którą lubimy.  Stand, którym teraz się zajmiemy, wpisuje się w tę kategorię ciekawszych, ale i droższych przedmiotów.

Zacznijmy od najważniejszego – podstawka jest wykonana z aluminium. Najpewniej została odlana, co sugeruje matowy kolor i faktura, a także pewne drobniutkie niedociągnięcia na brzegach oraz pewne drobne różnice w kształcie, np. prawa strona górnej części jest troszkę bardziej ścięta. Stand składa się z trzech kawałków, które w znacznej mierze są matowe, dzięki czemu nie odbijają zbytnio światła. Wydaje się, że nie ma to znaczenia, ale przecież ile razy zdarzało się, że coś błyskało i nas denerwowało? Żeby nie było, że jest tylko matowo, trzy wycięte otwory mają wyfrezowane na świecąco brzegi, co, muszę przyznać, dodaje standowi ciekawszego wyglądu. Lepiej jednak nie zaglądać do środka tych wycięć, bo już tak ładnie wykończone nie są. O ile na dole tego nie widać, tak na środkowej części, w zależności od ustawienia, czasem da się to zauważyć. Niezłym dodatkiem podbijającym ogólny design podstawki są boczne zaślepki zawiasów. Zostały zrobione z wypolerowanego aluminium i znajdują się na nich kółka, które, po przyjrzeniu, okazują się być rozwijającą się spiralą. Ostatnim elementem składowym są przyklejone w kilku miejscach antypoślizgowe gumki. Ich kolor dobrze pasuje do koloru amelinium, więc nie zwracają na siebie uwagi. Całkiem możliwe, że są naklejane ręcznie, bo widać drobne różnie w umiejscowieniu. Generalnie, mimo pewnych niedociągnięć, wygląd i wykonanie są zaletą tego akcesorium.

Wygląd wyglądem, ale łapki, na które stawia się Switcha, nie budzą zaufania. Na szczęście w rzeczywistości pomysł się sprawdza i konsola siedzi w nich dobrze. Dwa zawiasy chodzą  ciężko, więc nie trzeba mieć obaw, że stand nagle zacznie opadać. Wątpię też, żeby szybko się wyrobił, nawet przy stosunkowo częstym rozkładaniu całego produktu. Aby zachować stabilność konstrukcji z konsolą, wystarczy zadbać, aby środkowa część była lekko pochylona do przodu. Z kolei część górna powinna być choć trochę podniesiona. Całemu zestawowi dodatkowej solidności położenia dodają gumowane nakładki. Cztery znajdują się na spodzie, aby wszystko nie suwało się po blacie czy innej posadzce. Kolejne cztery zostały przyklejone na górnej części standa – dwie dotykają pleców konsoli, kolejne dwie są na łapkach i to na nich Switch leży (czy stoi?). Zrobiłem trochę testów trzepnięć w konsolę z boku, tyłu i przodu i trzeba większej siły, aby przewrócić wszystko. Jeśli jednak korzystacie ze stolika śniadaniowego czy czegokolwiek, co idzie nad nogi, to już radzę zachować większą ostrożność – w tym przypadku lepiej sprawdza się plastik od Hori. Jeśli chodzi o kąty ustawienia, aby dobrze widzieć ekran, również nie ma z nimi problemu.

Jeśli chodzi o wygląd, to podstawka od Cyber jest jedna z ciekawszych obecnie dostępnych. Wybór aluminium na główny materiał na pewno wpłynie na trwałość produktu. Porządne zawiasy także są plusem. Gumki spełniają swoje zadanie, choć zawsze zostaje obawa, że mogą się w końcu odkleić. Pod względem użyteczności również jest to wartościowy produkt. Tutaj muszę jednak zaznaczyć, że w na moim standzie prawa strona konsoli leciutko opada w dół. Przypuszczam, ze to wina odlewu, tudzież gumek na łapkach. Żeby nie było, w żaden sposób nie przeszkadza to w grze, bo po jej rozpoczęciu szybko przestaję na to zwracać uwagę – warto jednak o tym wspomnieć. Jeśli chodzi o transport, to fakt, że całość się składa, na pewno działa na plus. Jednak wysokość złożonej podkładki to prawie 3 cm, więc nie wsadzicie jej to zwykłych, płaskich etui; musi wędrować osobno lub w większej torbie. Tak więc, jeśli chodzi o wygląd, jakość i praktyczność, jest to po prostu dobry produkt. Pytanie tylko, ile jesteście skłonni wydać na fajną podstawkę do Switcha. Omawiana na Play-Asia bez promocji kosztuje 29,99 USD, co, mimo wszystko, wydaje się sporą ceną. Ale, gdy trafi się obniżka ceny, to możecie rozważyć zakup, szczególnie gdy weźmiecie ją z czymś innym, aby nie marnować kasy na przesyłkę tylko tej jednej rzeczy.


Podstawkę do recenzji dostarczył nam sklepplay-asia-banner-szerokiPamiętajcie o kodzie MYPSVITA, żeby dostać $3 zniżki 🙂 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *