The Liar Princess and the Blind Prince

Japończycy mają talent w opowiadaniu prostych opowieści w taki sposób, że śledzi się je z zapartym tchem.

Tym razem mamy opowieść o księciu, który noc w noc wymyka się z zamku, aby posłuchać pięknego śpiewu dobiegającego ze szczytu skały w pobliskim lesie. Nie wie on jednak, że jest to dzieło pożerającej ludzi wilczycy. Ta jednak, ciesząc się adoratorem, nie pozbawia śmiałka życia. Tak mijały tygodnie, lecz ciekawość przewyższyła, a młody książę postanowił wspiąć się i sprawdzić, do kogo należy głos. Niestety zaskoczona wilczyca instynktownie atakuje śmiałka i pozbawia go wzroku. Postanawia jednak naprawić swój błąd i poprosić o uleczenie księcia starą wiedźmę, jednak w tym celu musi go bezpiecznie przyprowadzić do niej, co, zważając na liczne zagrożenia czyhające w lesie, nie będzie łatwe. Pomocne w tym ma być danie wilczycy mocy w zmianę w księżniczkę. Fabuła to tak naprawdę rozwijanie więzi między bohaterami, a także budowanie napięcia przed ujawnieniem, jak zakończą się losy więzi między dwiema tak różnymi istotami, gdy karty zostaną odsłonięte. I choć całość jest przewidywalna, to nadal miło się obserwuje ich perypetie.

Całą historię odwzorowano w gameplayu, czyli sterując księżniczką, musimy prowadzić za rękę oślepionego księcia. A że na drodze czekają liczne zagadki i pułapki, musimy zważać zarówno na siebie, jak i chłopaka. Intruzów pozbędziemy się, zmieniając w wilka, jednak w tej postaci nie złapiemy go za rękę, ponieważ od razu zorientowałby się, z kim ma do czynienia. Tak samo musimy uważać na wysokość, z jakiej skaczemy, ponieważ niektóre skoki przeżyje tylko wilk, księżniczki i książę już nie. Wraz z postępami w rozgrywce dochodzić będą nowe opcje interakcji między bohaterami, jednak za każdym razem jest to odpowiednio wprowadzane, więc nie będziemy mieć problemu z zastosowaniem nowych technik.

Oprócz tego w grze zaimplementowano dwa rodzaje znajdziek. Pierwszymi są płatki kwiatów, które zapewnią nam dostęp do szkicy koncepcyjnych. Drugim rodzajem są kwiaty. Te odblokują kolejne części opowiadań rozbudowujących świat gry. Są to na szczęście krótkie teksty, więc nie zostajemy zalani tonami tekstu, którego i tak by nie czytał, a w taki sposób miałem motywację do zbierania ich. Dzięki tym dwóm nagrodą uniknęliśmy sytuacji zbierania dla zbierania, ponieważ pstryk nie ma osiągnięć, co spotkało mnie już w kilku produkcjach ogrywanych na konsoli Nintendo.

Najłatwiej napisać, że The Liar Princess and the Blind Prince jest po prostu czarującą produkcją. Wydawać się może, że czytamy bardziej książkę dla dzieci, aniżeli mamy do czynienia z grą. Nawet karykaturalne przedstawienie wilczycy pomaga w przedstawieniu produkcji młodszym graczom. Sprzyja ku temu także świetnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, która pozwoli nam się wczuć w świat przedstawiony.

Produkcję polecam każdemu, ponieważ dostaliśmy naprawdę uniwersalną opowieść niosącą morał. Czy jednak jest warta 80 złotych? Jeśli weźmie się pod uwagę czas potrzebny do przejścia oscylujący wokół czterech godzin, można mieć wątpliwości.


Ocena: 8/10


Serdecznie dziękujemy NIS America
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Nippon Ichi Software
Wydawca: NIS America
Data wydania: 12 lutego 2019 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 2,3 GB
Cena: 80 PLN

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *