Podsumowanie Tygodnia (10.04.22)

Kirby otrzymał Grammy!

No dobra, właściwie to nie Kirby, tylko Meta Knight. No dobra, nie Meta Knight, tylko Charlie Rosen oraz Jake Silverman z The 8-Bit Big Band za ich aranżację “Meta Knight’s Revenge” z Kirby Superstar. Muzycy otrzymali nagrodę w kategorii “Best Arrangement – Instrumental or A Capella”. Jest to drugi raz w historii kiedy utwór związany z grami otrzymał takie wyróżnienie (w 2010 roku Christopher Tin otrzymał statuetkę za piosenkę skomponowaną do Civilization 4).

I po tym pozytywnym wstępnie zapraszam do kolejnej kupy nieprzeterminowanych wiadomości ze świata Nintendo.


Sora, wstawaj…

Na start najświeższa duża zapowiedź. Square Enix oficjalnie zapowiedziało kolejną główną część serii Kingdom Hearts. Kingdom Heart IV jest we wczesnej fazie produkcji, ale deweloperom udało się przygotować kilkuminowy trailer przybliżający kolejną przygodę Sory.

Czwórka będzie rozpoczęciem nowego rozdziału serii zatytułowanego “Lost Master Arc”. Trailer skupia się na walce między protagonistą a olbrzymim bossem w realistycznej metropolii o nazwie Quadratum. To póki co domysły, ale wygląda na to, że Kingdom Hearts IV będzie czerpać garściami z nieanimowanych marek Disneya. Nie zdziwcie się, jeśli za kilka lat zobaczycie Sorę walczącego u boku Kapitana Ameryki lub korzystającego z “klucza świetlnego” pod okiem Luke’a Skywalkera (szczególnie, że pokazana na trailerze dżungla to prawdopodobnie planeta Endor).

Poza tym o grze wiemy naprawdę niewiele. Square Enix nie podzieliło się ani datą premiery ani platformami docelowymi – choć nietrudno zgadnąć, że Kingdom Hearts IV produkowane jest już z myślą o nowych konsolach. Co z Nintendo? Czy czeka nas kolejna mało ekscytująca zapowiedź Cloud Edition? A może jednak natywny port na silniejszym następcy Switcha? Czas pokaże.


Switch w końcu dostanie dobre Mario Golf

Nintendo zgodnie z oczekiwaniami ogłosiło, która gra z Nintendo 64 trafi do rąk subskrybentów Nintendo Switch Online + Expansion Pack w kwietniu. Oryginalne Mario Golf zostanie dodane do biblioteki już w piątek, 15 kwietnia.

Mario Golf miało premierę w 1999 roku. Gra posiada 14 grywalnych postaci, 10 trybów rozgrywki oraz 6 pól golfowych, na których wybijać piłkę można samemu lub razem z czteroma innymi graczami.

Będzie to czternasta gra dodana do biblioteki gier z Nintendo 64. Na ten moment wiemy, że subskrybenci otrzymają również dostęp do Kirby 64: The Crystal Shards oraz Pokemon Snap. Japończycy otrzymają dodatkowo Custom Robo i Custom Robo V2.


Ron Gilbert told me he’d never make another Monkey Island unless…

Piekło zamarzło, a Polacy się pogodzili. Devolver Digital, Terrible Toybox oraz Lucasfilm Games zapowiedzieli powrót legendarnej serii przygodówek point-and-click. Return to Monkey Island zadebiutuje jeszcze w 2022 i będzie bezpośrednią kontynuacją Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge z 1991 roku.

O tytule nie wiemy tak naprawdę jeszcze zbyt wiele, ale najważniejszą informacją jest fakt, że Ron Gilbert – ojciec oryginalnej dylogii, powrócił jako główny projektant i scenarzysta. Współscenarzystą jest Dave Grossman, za muzykę odpowiadać będą Michael Land, Peter McConnel oraz Clint Bajakian, a Dominic Armato ponownie użyczy swojego głosu Guybrushowi Threepwoodowi.

Na ten moment to tylko tyle i aż tyle. O grze na pewno usłyszymy jeszcze nie raz w ciągu nadchodzących miesięcy.


LEGO Star Wars Chronicles: The Xenoblade Saga – Definitive Edition

To był dosyć luźny tydzień, więc zakończmy “duże” newsy w luźny sposób. Jeśli gracie już w LEGO Star Wars: The Skywalker Saga i jesteście fanami Xenoblade Chronicles, mogliście przegapić naprawdę fajne nawiązanie do gry Monolith Soft.

W nowych klockach napotkać można NPC “Disco Director”, który po przywitaniu się oznajmia: “Now THIS is a party! I’m really feeling it!”. Jest to OCZYWIŚCIE nawiązanie do okrzyku bojowego Shulka, który przy okazji jego debiutu w Super Smash Bros. for WiiU stał się popularnym memem w fandomie Xenoblade’a.

Skąd wiemy, że to faktycznie nawiązanie, a nie zbieg okoliczności? Głosu postaci użyczył Adam Howden, czyli aktor głosowy Shulka w angielskim dubbingu Xenoblade Chronicles. Wyżej wspomniany zresztą to potwierdził na Twitterze. Seria LEGO Star Wars oczywiście zawsze była znana z licznych popkulturowych easter eggów, ale tego nawiązania się absolutnie nie spodziewałem.

Fani Xenoblade’a nie przestają wygrywać. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zresztą też zaliczyło bardzo udany start, a z tego co słyszałem, wersja na Switcha nie ma się czego wstydzić.


Kolejka szybkich:

  • Two Point Studios postanowiło przesunąć premierę Two Point Campus z 17 maja na 2 sierpnia 2022. Twórcy tłumaczą tę decyzję chęcią doszlifowania i lepszego zoptymalizowania gry na wszystkich platformach. Więcej dowiecie się z nowego materiału zza kulis.
  • DrinkBox Studios – twórcy Guacamelee!, w końcu potwierdziło, że wydany parę miesięcy temu Nobody Saves the World trafi także na konsolę Nintendo. Na premierę nie trzeba czekać zbyt długo – zaplanowano ją na 14 kwietnia.
  • Metroid Dread otrzymało aktualizację 2.1.0., która wzbogaciła o tytuł o obiecany tryb Boss Rush. W sumie dodano trzy warianty tego trybu – Boss Rush, Survival Rush (limit 5 minut na pokonanie wszystkich maszkar) i Dread Rush (Samus natychmiast ginie po otrzymaniu jakichkolwiek obrażeń).
  • Firmware Switcha również doczekał się łatki. Wersja 14.1.0. dodała funkcję wyświetlania powiadomień o nieodebranych Platynowych Punktach. Można je oczywiście wyłączyć w ustawieniach.
  • DLC Project_Hel do Ghostrunnera w końcu trafiło do eShopu. Kosztuje 63 zł.
  • Citizen Sleeper – dystopijne RPG o upadającym międzyplanetarnym kapitalizmie, trafi na Switcha już 15 maja. Nowy trailer tutaj.
  • Psychodeliczna przygodówka Lila’s Sky Ark pojawi się w eShopie 21 kwietnia. Cena gry wynosić będzie ok. 60 zł.
  • Spike Chinsoft ogłosiło, że jRPG Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness trafi do Europy i USA jesienią 2022. Udostępniono też nowy zwiastun.
  • Roguelite Source of Madness pojawi się na Switchu 11 maja. Mówimy o side-scrollowym mrocznym akcyjniaku silnie inspirującym się twórczością H.P. Lovecrafta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.