Everybody’s Golf

Zmian w serii zaszło niewiele. Nie mam jednak zamiaru zbytnio narzekać, gdyż Everybody’s Golf w wersji na Vitę prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek. Pozytywny klimat aż bije od tej pozycji, a fun, jaki dostarcza gra, wykracza poza skalę.

Napisał: Giewny

SPORT DLA KAŻDEGO

Golf od Clap Hanz oferuje słodką atmosferę, jednak niech Was to nie zmyli. Kierunek i siła wiatru, nachylenie/nierówności terenu oraz  siła i precyzja z jaką uderzamy piłeczkę ma niebagatelny wpływ na osiągane wyniki. Tak samo jest z ekwipunkiem, kije i piłki różnią się statystykami, podobnie jak postacie. Złe wyczucie i zbyt wczesne bądź opóznione uderzenie sprawia, że piłka nie ląduje tam gdzie wcześniej zaplanowaliśmy. Na później odkrywanych polach wygrywanie nie przychodzi łatwo, więc każdy ruch trzeba dwa razy dobrze przemyśleć. Pośpiech w golfie nigdy nie był wskazany. Nie zniechęcajcie się jednak, wcale nie jest jakoś strasznie trudno i daleko tu do symulatora, już po pierwszych minutach będziecie wiedzieli o co chodzi i na co warto zwracać szczególną uwagę. Rozgrywka wciąga niemiłosiernie. To jedn z tych tytułów, gdzie mówimy sobie ”jeszcze tylko jedna partia i kończę”, a nad grą upływają nam kolejne godziny. Everybody’s Golf jest bardzo przystępną, a zarazem wymagającą pozycją. Zaliczenie pierwszego Eagle (wbicie piłki do dołka w dwóch uderzeniach) sprawi Wam masę satysfakcji. Zapewniam.

hot-shots-golf-415758.jpg

TIGER BY ZAGRAŁ

Każdego dnia rozgrywane są trzy turnieje online. Uzyskany wynik zostaje zapisany i porównany z osiągnięciami innych graczy. Tym sposobem pniemy się pomału w światowym rankingu. Po za tym rozgrywać można standardowe turnieje w których udział może wziąć do 30 graczy. Ogranicza nas tu czas, nie można zwlekać zbyt długo z oddaniem uderzenia, co oczywiście jest zrozumiałe w przypadku potyczek online. Nie bez powodu opisuję najpierw tryby wieloosobowe, ponieważ gra kładzie na nie spory nacisk. Gracze pozostający offline nie muszą się jednak martwić, ponieważ nie zabrakło długiego trybu  challange. Odkrywamy w nim kolejne pola i postacie, a za zdobyte punkty wykupujemy arty, ciuchy, piłki, kije i o wiele więcej. Punkciki zgarniamy grając offline oraz online. Sklep aż pęka w szwach od zawartości, wykupienie wszystkiego wymaga wielu godzin spędzonych z grą.

HSGphoto-3.jpg

PIĘKNA POGODA

Oprawa AV cieszy oko. Użyto ciepłych barw, wszystko prezentuje się nad wyraz dobrze, jest kolorowo i sympatycznie. Przeważnie dopisuje aura, świeci słoneczko, choć w deszczu również pogramy. Efekty towarzyszące po dobrym uderzeniu rozświetlają ekran i robią świetny użytek z oledowego ekranu Vity. Everybody’s golf  jest najlepiej wyglądającym golfem jaki ukazał się do tej pory na konsole przenośne i jedną z ładniejszych gier na Vitę w ogóle. Każda miejscówka utrzymana jest w innym stylu. Pogramy na polach golfowych w Japonii, Kanadzie czy USA. Rysę na diamencie stanowią jedynie momentami dorysowujące się elementy otoczenia jak np. drzewa. Na każdym polu przygrywa inna muzyka, a postacie żywo komentują swoje poczynania.

32297orig.jpg

NOWOŚCI BRAK

Niestety dotykowy panel nie został wykorzystany w żaden ciekawy sposób, który urozmaicił by znacząco zmagania. Szkoda, bo można było wprowadzić w ten sposób nieco zmian do rozgrywki, która od lat wygląda tak samo. Niesmak niewykorzystanego potencjału pozostaje. Skoro coś działa, to po co to zmieniać – widocznie tą regułą kieruje się studio Clap Hanz. Mimo wszystko zabawa w ciąż jest przednia, a jeśli nigdy wcześniej nie mieliście do czynienia z  Everybody’s Golf, to zwyczajnie nie odczujecie odcinania kuponów.

Fani serii grę na pewno mają już na półce, natomiast wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do zakupu. Na PS znajdziecie demko, więc jeśli wciąż się wahacie, sprawdźcie je czym prędzej.


Plusy:

  • Oprawa
  • Radosny klimat
  • Wciągająca
  • Tryby online

Minusy:

  • Znikome zmiany w stosunku do poprzedniczek

Ogólna Ocena: 8/10


Producent: Clap Hanz
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Data wydania: 22.02.2012 r.
Dystrybucja: cyfrowa i fizyczna
Waga: 1.2 GB

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *