Hexologic

Raz na jakiś czas warto zagrać w grę logiczną, a że bazują na przeróżnych motywach, od słownych przez pamięciowe po, oczywiście, matematyczne, więc każda osoba znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj zajmiemy się tym ostatnim przykładem.

Nie będzie to trwało długo, bo i sam gameplay nie jest długi. W przeciągu 1-3 godzin, czyli w zależności od naszych zdolności matematycznych, zaliczymy 75 poziomów. Bazę stanowi 60 i odblokowujemy je po kolei, nie ma opcji przeskakiwania. Co 15 zadań dostajemy małą wariację już znanego schematu. Na początku sześciokąty są puste i wypełniamy je tylko liczbami: jeden, dwa, trzy. Odpowiednio ułożone muszą dać sumę, jaką wskazuje kierunkowy trójkącik.

Na powyższym screenie macie ładnie zobrazowany przykład i chyba więcej już wyjaśniać zasad nie trzeba. Wraz z postępami następuje wzrost poziomu trudności, ale nie należy obawiać się gwałtownych skoków. Z racji tego, że sam takich zabaw nie lubię i potrafią zająć mi za dużo czasu, w tym przypadku mogę zapewnić, że wszystko jest do rozwiązania bez pomocy, wystarczy tylko trochę pomyśleć, pokombinować i poprzestawiać wstawione kuleczki. Poza tym w grze występują dwie formy podpowiedzi, ale nie będę ich zdradzał. Nie zawsze będziemy sami wypełniać każde pole. Później, w kolejnych piętnastkach, zobaczymy już wstawione liczby, wokół których trzeba budować własne kombinacje. Do tego dojdą jeszcze sześciokąty, które przekopiują wstawioną liczbę do pozostałych o tej samej barwie. Jakiegoś szaleństwa z różnorodnością opcji nie ma, ale jest ich wystarczająco. Poza bazową liczbą poziomów dochodzi jeszcze 15 bonusowych, które zawierają już większe plastry miodu, a więc są też bardziej skomplikowane do ułożenia, lecz wciąż jak najbardziej wykonalne.

To właściwie tyle, co mogę Wam zaproponować w kwestii opisu rozgrywki. Jeśli chodzi o oprawę AV, wystarczy wspomnieć, że jest przyjemna. Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie ta gra, ponieważ nie lubię zabaw logicznych opartych na matematyce. Jednak w tym przypadku poziom trudności był wystarczająco dobrze wyważony, abym nie poczuł frustracji, ale też dało mi trochę wyzwania. Oczywiście osoby, które operowanie liczbami mają w małym palcu u nogi nie będą zbyt zadowolone, ale pozostali powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Hexologic poleciłbym też dzieciakom, te starsze mogą siąść do gry same, a z młodszymi można bawić się wspólnie. Tak czy inaczej, te 12 złotych nie będzie zmarnowane, a przy okazji wesprzecie też polskie studio.


Ocena: 7/10


Serdecznie dziękujemy MythicOwl
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: MythicOwl
Wydawca: MythicOwl
Data wydania: 12 czerwca 2018 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 111 MB
Cena: 12 PLN

Możesz również polubić…

Brak odpowiedzi

 1. alf pisze:

  Ostatni tydzień bardzo obłowił recenzję na Waszym wspaniałym portalu. Mam nadzieje, że wkrótce znajdę jednak tutaj recenzję większych tytułów które zmierzają na Nintendo Switch: Wolfenstein 2, Crash Bandicoot N-Sane Trilogy (premiery jeszcze w czerwcu), Octopath Traveler czy Captain Toad (premiery na początku lipca). Następnie sierpień wygląda obiecująco, szykuje się bowiem Okami w wersji HD z wykorzystaniem dotykowych możliwości Switcha 🙂

  • Quithe pisze:

   Dziękujemy 🙂
   Oczywiście staramy się też pracować nad większymi grami.Z wymienionych przez Ciebie na pewno będziemy mieli Crasha i OT, Toada i Okami raczej też. Z kolei Wolf2 jest mało prawdopodobny. Prosimy tylko cierpliwość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *