Bird Game +

Jakiś czas temu w branży zapanowała moda na tworzenie symulatorów wszelkich obiektów ożywionych i nieożywionych. Mieliśmy symulator rolnika, symulator kozy, symulator kromki chleba… Czemu więc by nie stworzyć symulatora ptaka? Już mityczny Dedal próbował wznieść się w przestworza za pomocą skrzydeł, więc koncept ten nie może się nie udać, prawda?

Trzeba przyznać, że pomysł twórcy Bird Game + na przeniesienie skrzydlatych akrobacji na ekran konsoli nie jest zły. Intencją było stworzenie relaksującej, choć miejscami wymagającej refleksu, gry na szynach, w której nasz ptasi avatar porusza się samoczynnie, a naszym zadaniem jest przemieszczanie go po wyświetlaczu w celu unikania zbliżających się przeszkód. Chociaż wpadnięcie na wyrastający z wody kwiat lub lilię skróci nasz pasek zdrowia, a część elementów zabija nam natychmiast, gra jest bardzo hojna w kwestii odrodzenia i przenosi nas zaledwie kilka sekund wstecz. Zawsze też możemy złapać wyskakującą z jeziora rybę, która wyleczy część obrażeń.

Przygoda dzieli się na kilka poziomów zakończonych całkiem pomysłowymi potyczkami z bossami. Gra próbuje zachęcić nas do kończenia ich w jak najkrótszym czasie na przykład poprzez zbieranie nasion zwiększających prędkość ptaka. Mimo to rozgrywka jest dosyć powolna, co jest potęgowane przez spokojną ścieżkę dźwiękową.

I choć ten melancholijny ton  zabawy początkowo może się podobać, brak znaczących urozmaiceń rozgrywki szybko czyni z Bird Game + grę nużącą. Minimalistyczny czarno-biały styl artystyczny, mający w założeniu wyróżniać tytuł, nie zmienia się przez całą przygodę, co potęguje uczucie nudy. Imitująca rysunek grafika jest też bardzo mało czytelna i sprawia, że omijanie licznych gałęzi jest mało intuicyjne, a kolejne skuchy coraz bardziej frustrujące. Dostępny w opcjach tryb ciemny nieco w tym zakresie pomaga, ale nieznacznie

Założenia są tutaj obiecujące. Deweloper jednak niczym wspomniany Dedal zbliżył się swoimi skrzydłami zbyt blisko słońca i sparzył.


Ocena: 4,5/10


Serdecznie dziękujemy Ratalaika Games
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Bryan Tabor
Wydawca: Ratalaika Games
Data wydania: 3 maja 2019 r.
Dystrybucja:
 cyfrowa
Waga: 383 MB
Cena: 20 PLN


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *