SUPERHOT

Witaj Czytelniku! Słyszałeś o grze SUPERHOT? To najbardziej innowacyjny shooter, jaki spotkałem od lat! A teraz możesz zagrać w niego nawet przenośnie – na Switchu! Nadal nie jesteś przekonany? No weź, chociaż spróbuj!

Wyobraź sobie, że polska ekipa stworzyła krótkie demko w ramach eventu 7 Day FPS Challenge. Możesz nawet w nie zagrać na PC za darmo. Tu masz link: SUPERHOT

I jak, fajnie? Pisałem że to najbardziej innowacyjny FPS! Świat rusza się tylko wtedy kiedy Ty się ruszasz. Ale demko jest trochę głupie. Zblurwane takie, nieostre, te ludziki dziwnie krwawią. No i bez sensu to – chodzisz i strzelasz. Jeśli podoba Ci się koncept, to bierz pełną wersję!

Programiści się postarali. Czeka na ciebie kilka rodzajów broni, każda strzela inaczej, ale też w inny sposób wpływa na czas. No bo jak strzelasz z karabinu serią, to świat też się wtedy rusza z pełną prędkością! Jak skończy Ci się magazynek to broń po prostu wyrzucasz. Możesz nią nawet zablokować nadchodzące pociski. A katana… Słuchaj, jak dostaniesz katanę, to Ci kolana zmiękną.

Fabuła na początku może wydawać się głupia. Tylko strzelasz, a koleś na końcu poziomu wypowiada nazwę gry. Dziwnie jakoś. Po czasie nawet niepokojąco. No ale przecież to tylko gra! Przecież nie zawładną Twoim umysłem. W połowie gry trzeba podać tajne hasło, a potem to podobno jazda bez trzymanki. No ale co złego może Ci się stać? Przecież… to TYLKO GRA!

Estetyka wydaje się na początku nudna, ale docenisz jej kunszt. Ściany są białe, przeciwnicy czerwoni, bronie czarne. Czerwone manekiny padają po jednej kulce, ale Ty również. Przygotuj się na to, że choć czas niemalże stoi w miejscu, to kilka poziomów będziesz musiał wielokrotnie restartować. Dźwięk? Soczysty. Muzyki brak. Ale to fajnie. Możesz się skupić na tym, co jest naprawdę ważne.

Po tym jak już uwolnisz swój umysł ukończysz grę dostaniesz wjazd do trybu wyzwań. Niby fabuła kończy się po czterech godzinach, ale zabawy jest jeszcze cała masa. Do tego możesz zapisywać powtórki swoich akcji – nie uwierzysz, jak szybko Twoja postać reagowała na otoczenie!

Dobra stary, bez owijania w bawełnę – musisz w to zagrać. To w końcu najbardziej innowacyjny FPS ostatnich lat! A co najlepsze – kupisz go w cenie dużej hawajskiej.

Miło było Cię poznać Czytelniku. Żegnaj.

SUPER

HOT


Plusy:

  • SUPER
  • najbardziej innowacyjna strzelanka ostatnich lat
  • HOT
  • kupa zabawy nawet po ukończeniu wątku fabularnego
  • SUPER
  • czytelna stylistyka, perfekcyjne wykonanie portu

Minusy:

  • HOT
  • fabuła jednak dość krótka

SUPER: 9,5/HOT


Opinia: Maniak

“Pierwszoosobowy shooter, w którym czas porusza się razem z tobą”. To jedno zdanie pojawiające się w niemal wszystkich materiałach marketingowych SUPERHOT wystarczy, aby natychmiastowo zaciekawić potencjalnego odbiorcę. I nic dziwnego. Pomysł na rozgrywkę jest wyjątkowo innowacyjny i ciężko przejść obok niego obojętnie.

Zabawa jest tak szybka, jak sami tego chcemy, a mimo to niemal przez cały czas rozgrywce towarzyszy napięcie. W końcu nawet obrócenie się na siebie w celu sprawdzenia, czy za plecami nie czai się przeciwnik, może tutaj kosztować życie. Tryb fabularny jest bardzo ciekawie zrealizowany, często burzy czwartą ścianę i miejscami potrafi się ocierać o rejony zarezerwowane dla horrorów psychologicznych. Mi jednak najwięcej przyjemności SUPERHOT daje za pomocą trybu “endless”, gdzie jesteśmy osaczani przez nieskończoną liczbę wrogów i staramy się pozostać na mapie jak najdłużej. Idealny sposób na zabicie kilku minut lub godzin, w zależności od potrzeb.

Port jest dopracowany i wygląda świetnie, choć framerate potrafi się lekko zakrztusić przy zbyt wielu odłamkach na ekranie. Celowanie żyroskopem jest kolejnym plusem, możemy je nawet włączać i wyłączać w locie dedykowanym przyciskiem. A w dodatku w polskim eShopie gra otrzymała wręcz śmiesznie niską, jak za tak dopracowany tytuł, cenę.

Ocena: 8/10


Producent: SUPERHOT Sp. z o.o.
Wydawca: SUPERHOT Sp. z o.o.
Data wydania: 19 sierpnia 2019 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 3.4 GB
Cena: 29,99 PLN


Tekst powstał dzięki naszej współpracy z Play-Asia! Dzięki Waszym zamówieniom zrobionym tam przez wejście przez nasz reflink oraz/lub z użyciem naszego kuponu zniżkowego będziemy w stanie zrecenzować jeszcze większą liczbę gier.

play-asia_mypsvita


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *