Evoland 2

Rok temu Arst opisał Wam Evoland – nostalgiczną dla wielu graczy podróż, która w  specyficzny sposób pokazuje rozwój branży gier wideo. Jednak brakowało tej grze iskry, która splotłaby ciekawy pomysł na rozgrywkę z fabułą i ciekawym gameplay’em. Evoland 2 próbuje ją wykrzesać, ale strasznie tym męczy.

Początek jest bardzo ciekawy – trafiamy do małej wioski w momencie, gdy  dopiero co skończyła się wojna z demonami. Jednak przez dziwny splot wydarzeń cofamy się w czasie i lądujemy w samym środku wspomnianej wojny. Fabuła prowadzi nas potem przez różne mechaniki znane gry, a wykorzystuje do tego podróże w czasie. I tak, gdy cofamy się w czasie, trafiamy do ośmiu bitów, zaś przechodząc w przyszłość, gramy w 3D. A jak mówi słynne przysłowie – co za dużo, to i świnia nie zje. Sam scenariusz jest dość interesujący, jednak Evoland 2 można opisać jako grę RPG z otwartym światem, korytarzowymi lokacjami, z walkami turowymi i w czasie rzeczywistym, side-scrollerem w rzucie izometrycznym i pełnym 3D w 2D z elementami shoot’em up’a i bijatyki 1v1. Elementów gameplay’owych jest, jak widać, więcej niż osób pobierających 500+, niestety żaden z nich nie został wykonany na tyle dobrze, by zadowolić gracza. Co gorsza – wielokrotnie musimy błądzić po mapie, nie znając celu i zaczepiając wszystkich NPC po drodze – oczywiście w odpowiedniej kolejności. Prowadzi to do sytuacji, w której krążymy po mieście, rozmawiając z postaciami niezależnymi, by ruszyć historię do przodu. Bo nigdy nie zgadlibyście, że dostęp do biblioteki dadzą Wam dzieciaki spiskujące na drugim końcu miasta.

Po pięciu godzinach miałem dość. Natomiast po próbie powrotu po dłuższym czasie zobaczyłem, że gra nie pomaga mi w tym – nie mamy żadnego dziennika czy znaczników, które wskazałyby, czego mamy szukać. A szkoda, bo historia pełna jest gagów i nawiązań, ale zachowuje też powagę, gdy wymaga tego sytuacja. Dwójka dostępna jest razem z pierwszą częścią w ramach Evoland Legendary Edition – po promocji za 20 zł polecam sprawdzić, bo jedynka mimo toporności nie zdążyła mnie znudzić. Dwójki jednak nie skończycie bez solucji z Youtube’a. I jak widzicie, Arst też nie podołał, nawet napisaniu o dwójce, tak go zmęczyła.


Serdecznie dziękujemy Shiro Games
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Shiro Games
Wydawca: Shiro Games
Data wydania: 7 lutego 2019 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 912 MB (waga zestawu obu gier)
Cena: 80 PLN


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *