Cowboy Bebop: Vicious od Tamashii

Recenzję figurki Spike’a zakończyłem tekstem, że lecę z serią. Niedługo po tym przyszedł Vicious, więc mogę Wam przedstawić drugą figurkową osobę z obsady „Cowboy Bebop”.

Podstawy są takie same, czyli znów figurka jest zapakowana w małe pudełko i nie ma podstawki. Większość postaci jest pokryta matem i ponownie bardzo łatwo się rysuje. Na zdjęciach zobaczycie, jakie były efekty jednorazowego użycia podstawki. Ponieważ strój Viciousa jest czarny, przetarcia trochę bardziej widać. Widać też pewne niedoróbki, jak łączenie na płaszczu z prawej strony figurki czy kropkę niebieskiej farby na  lewej łydce. Na szczęście na tym tego typu problemy się kończą.

Z dobrych wieści, twarz Viciousa ma wyraźniejsze rysy i, przede wszystkim, mocniej namalowane oczy, czego brakowało protagoniście. Na plus można też zaliczyć rzeźbę i  ogólne wykonanie figurki. Stawy chodzą dobrze, a plastiki są solidne. Co ciekawe, przy wymianie dłoni u Viciousa nie miałem wrażenia, że bolce na kulkach stawowych są za cienkie. Pewnie to tylko wrażenie i w obu przypadkach są takie same. Co w sumie może budzić obawę, bo w lewym nadgarstku Spike’a kulka widocznie zaczęła się rozczepiać, ale jeszcze nie rozpada się na dwie części.

Dodatków do Viciousa jest więcej niż u Spike’a. Wyrazy twarzy są trzy. Dłoni jest pięć par: pięści, do trzymania pistoletu (jeśli zabierze innym), do trzymania noża, do trzymania miecza i do trzymania pochwy miecza. Z broni dostępny jest nóż i miecz wyciągany z pochwy. Zasadniczo wszystko ze sobą działa, wyjątkiem jest jedynie pochwa i dłonie do niej. W ogóle nie można utrzymać w nich samego pokrowca, dopiero gdy za wsparcie służy miecz trzymany w drugiej ręce. Ostatnim dodatkiem jest ptak. Wygląda ciekawie, ale trudno go zamontować w plecach tak, żeby w procesie coś ciągle nie odpadało.

I teraz ciekawostka! Byli kamraci mają nie tylko wspólną przeszłość, ale też części ciała. Uda i biodra są takie same u obu, co można poznać po fałdach spodni. Nogi Spike’a wydają się dłuższe, bo Vicious ma swoje głębiej wsadzone w tyłek, co zauważalnie odbija się na mobilności. Takie same mają też ramiona oraz szyje. Tak się jeszcze przyglądam i wspólna jest też część buta z obcasem. Taki tam fun fact, bo na pierwszy rzut oka podobieństwa nie rzucają się w oczy.

Vicious, podobnie jak Spike, ma kilka niedoskonałości, ale ogólne wrażenie sprawia dobre. Szczególnie cieszy mnie, że twarz jest wyraźniejsza, bo poprzednio aż żal mi było zrzutu jakości w stosunku do zdjęć promocyjnych. A teraz czekamy dalej, bo jeśli dobrze kojarzę, to na Twitterze przewinęły mi się zdjęcia z wystaw czy innych targów w Japonii, na których byli Jet i Fayeczka. Możliwe więc, że w 2020 pojawią się obie. Przy okazji naszła mnie ochota na ponowne obejrzenie animca!


Nazwa: Cowboy Bebop: Vicious
Seria: S.H.Figuarts
Producent: Tamashii
Wymiary: wys. ok 15 cm.
Materiały: ABS, PVC
Data wydania: listopad 2019
Cena premierowa: 61,99 USD na Play-Asia


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *