Wurroom

Ciężko nazwać Wurroom grą, zdecydowanie bliżej jej do surrealistycznego doświadczenia. Co prawda elektroniczna rozgrywka opanowała już połączenie unikalnej stylistyki i nastawienia na „przeżywanie” gry bardziej niż na jej „przechodzenie”, ale ci autorzy poszli jeszcze o krok dalej i zaserwowali graczom jednorazową, mocno psychodeliczną wizję.

Recenzję napisała KotSation

Jak można się domyśleć, właściwie wszystkie atuty Wurroom zostały oparte o wykorzystaną w nim stylistykę. Surrealistyczne, dwuwymiarowe przestrzenie, zapełnione organicznymi postaciami, przedmiotami i innymi kształtami o niezdefiniowanym pochodzeniu zostały zbudowane i zanimowane za pomocą plasteliny i animacji poklatkowej. Wzbudza to nie tylko podziw dla pracy deweloperów, ale i autentycznie działa, ponieważ chce się w tę dziwność zanurzyć. Dodatkowo pomaga całkiem klimatyczny soundtrack, który jest pełny brzmień z okolic world music.

Pod względem gameplayowym można mówić o wybitnie uproszczonym point’n’clicku, choć znalazło się tu kilka ciekawych rozwiązań. W grze nie ma typowych elementów interfejsu, jak choćby tekstu. Nie istnieje też „główny bohater”, a nawet jeśli czasami wydaje się, że jakaś postać pretendująca do tego miana się pojawia, jest to tylko zmyłka. Cała rozgrywka sprowadza się do sterowania małą ręką-kursorem, którego dotknięcia przekształcają świat gry. Próżno szukać tu zagadek logicznych, tytuł jest praktycznie samograjem, ale jednak kolejne przemiany „wywołuje” się z chęcią, zwłaszcza, gdy zadziwią… odpadnięciem palców od ręki, albo ukazaniem jej jako potężnej, totalitarnej wręcz Mocy Sprawczej.

Cała ta wycieczka w krainę absurdu Wurroom trwa, niestety, nie więcej niż 10 minut (choć sposób jej stworzenia to usprawiedliwia), ale w tym krótkim czasie potrafi zaskoczyć i zachwycić wykonaniem. Ciężko stwierdzić, czy warto, ale nic nie stoi na przeszkodzie zapoznać się z tą ciekawostką.


Serdecznie dziękujemy Sometimes You
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Michael Rfdshir
Wydawca: Sometimes You
Data wydania: 1 kwietnia 2020 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga:
Cena: 4,15 PLN

Gra jest także dostępna na Nintendo Switch w cenie 4 PLN.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *