Delicious! Pretty Girls Mahjong Solitaire

BBCP! okazało się grą nijaką. Jednak eastasiasoft kontynuuje współpracę z ZOO Corporation i wydaje dwa kolejne tytuły. Pierwszy z nich to mahjongowy pasjans.

Tytuł – Delicious! Pretty Girls Mahjong Solitaire – mówi wszystko. Chociaż rozmija się z pysznością, bo znowu z gameplayem jest średnio. Pasjonatem pasjansa, hehe, nie jestem. Za to mahjonga bardzo lubię, chociaż zestaw do gry od lat czeka w szafie na nowe rozdanie (ekipa do niego się rozpadła, a były czasy, że co tydzień go używaliśmy). Wydawałoby się więc, że połączenie czegoś, co lubię, z każualową grą może mi podejść bardziej. I rzeczywiście, zdarzało mi się w jakieś przez chwilę pograć i jakoś czas przy nich leciał, jednak zacięcia do nich sobie nie wyrobiłem. Kilka lat minęło od ostatniego spotkania z taką zabawą, więc postanowiłem dać jej szansę, przy okazji kontynuując pisanie o tych cyckowych tytułach. Niestety, dość szybko po rozpoczęciu odsłaniania nowych strojów dla modelek stojących obok układów zacząłem się głównie irytować, zamiast dobrze bawić.

Grę zacząłem na poziomie normalnym i właściwie już od pierwszej planszy co chwilę pojawiały się takie zestawy kamieni w układach, że nie można było ich zebrać. Normal nie posiada żadnych opcji ułatwienia, więc trzeba powtarzać układy od początku aż do skutku. Poza tym każdy level jest podzielony na trzy etapy, więc zaliczenie całego może zająć nawet z godzinę, co raz mi się zdarzyło… Nie wiem, w czym leży problem, w za małych układach? Ma to być celowe utrudnienie? Mnie w znacznej mierze denerwowało to rozwiązanie. W końcu po kilku planszach przełączyłem na poziom łatwy, a w nim częstotliwość układów bez rozwiązania się nie zmieniła. Pojawiła się za to opcja przetasowania dostępnych kamieni oraz pokazanie, gdzie jest jakaś para do zdjęcia. Obie formy podpowiedzi mają po trzy szanse na wykorzystanie, ale właściwie wystarczy maks dwa razy użyć przetasowania, żeby połączyć wszystkie pary. W ten sposób grało się troszkę przyjemniej, ale tym razem brakowało punktacji. Ta występuje tylko na poziomie normalnym, a wyniki idą do sieciowej tabeli wyników. Słabe jest natomiast to, że nie ma lokalnej tabeli, żeby podglądać własne postępy punktowe na konkretnych planszach, gdyby ktoś był na to chętny.

Delicious! Pretty Girls Mahjong Solitaire ma stać płcią piękną, która powinna zachęcać do spędzenia w grze więcej czasu. Crawlco ze swoją retro grafiką oraz BBCP! znacznie lepiej wykorzystały ten motyw przez odkrywanie tajemniczej grafiki. W tej pozycji arty z dziewczynami są mało porywające pod względem jakości artystycznej i pomysłowości. Niby też tu coś odkrywamy, konkretnie nowe stroje, ale cała uwaga gracza skupia się na małym układzie z parami do zdjęcia po prawej stronie ekranu, więc lewą stronę z modelką ignoruje się. ZOO Corporation za to wyciągnęli jedną lekcję z poprzedniej gry – poprawili przydatność galerii. Można tam teraz nie tylko podejrzeć odkryte stroje, ale też powiększać, pomniejszać oraz przesuwać obrazki.

Nie mogę powiedzieć, żebym dobrze się bawił przy tym mahjongowym pasjansie. Układy są małe, a zbyt prosto narysowane kamienie i słabo odznaczone wysokości nieraz utrudniają rozpoznanie, czy któryś z nich jest już do zebrania, czy jeszcze nie. Poza tym zdecydowanie zbyt często układy są nie do rozwiązania. Pomysł dodania panienek, które mają przyciągnąć do gry i zachęcić do zaliczenia kolejnych plansz też jest słabo zaimplementowany. Grafika jest z tych prostszych i przekłada się to nawet na arty. Muzyka to natomiast tragedia, którą od razu należy wyłączyć w menu. Po kilku dniach przerwy od gry nawet nie jestem w stanie przywołać w pamięci, na czym była nagrana ta muzyczka, za to wyraźnie pamiętam, że wyciszyłem ją już w pierwszej planszy. Podsumowując, nie mogę polecić tej gry. Z drugiej strony nie mogę jej też kategorycznie odradzić, bo jednak działa i może przyciągnąć na chwilę.


Trudno powiedzieć


Serdecznie dziękujemy eastasiasoft
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: ZOO Corporation
Data wydania: 8 kwietnia 11 2021 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 522 MB
Cena: 24 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *