Lambs on the Road: The Beginning

Wydawca wpadł na pomysł, żeby umieścić w eShopie płatne demo gry Lambs on the Road: The Beginning. Plan obejmuje zebranie informacji, czy pomysł na grę się spodoba i czy mają w związku tym pociągnąć projekt dalej.

Historia wstępnie zapowiada się ciekawie. Akcja tej survivalowej przygodówki 2D została osadzona w świecie przyszłości. Jest to jednak postapokaliptyczna, mroczna przyszłość, ponieważ Ziemię dotknęły nieodwracalne zmiany spowodowane zniszczeniem klimatu planety. Odpowiedni nastrój ma wprowadzać szkicowa grafika, która przedstawia wstęp oraz później rozwój fabuły. Historia kręci się wokół Johna, który wyrusza na poszukiwania kilkuletniej córki Mary zabranej przez wojskowych wraz z innymi dziećmi. Aby nadać wymowniejszy ton straty, John otrzymał głos, który pojawia się przy wspomnianych grafikach. W trakcie rozgrywki trafimy też na monologi i dialogi bohatera, lecz są to już tylko pomrukiwania, a szkoda, ponieważ nadałoby to dodatkowej głębi dla tego brutalnego świata, gdzie już ludzie zaczęli zjadać ludzi. Tu potencjał jest.

Niestety The Beginning jest bardzo krótki zarówno pod względem ilości przekazanej opowieści, jak i gameplayu. Gdyby nie kilka sztucznych utrudnień, demo można by zaliczyć w piętnaście minut. Trwa to dłużej, ponieważ po zgonie musimy wykonać szereg takich samych ruchów, które szybko stają się upierdliwe. Na dodatek prowadzenie postaci nie jest odpowiednio płynne, co dodatkowo zniechęca. Dla przykładu, skakanie łatwo skopać, a przy pierwszym skradaniu, żeby płynnie zrzucić przeciwnika z dachu trzeba mieć jeden palec na A, żeby się skradać, a drugi czeka nad Y, żeby wykonać akcję, a wszystko przez rozmieszczenie przycisków i za szybką reakcję wroga, gdy jesteśmy blisko. Gra jest reklamowana jako survival, ale to bardziej platformówka logiczna w klimacie przetrwania. Na razie twórcy nie przedstawili tu żadnych rozwiązań, które by zachęciły do zostania przy rozgrywce.

Nie ma co tego kryć – Lambs on the Road: The Beginning powinno zostać wydane jako pozycja bezpłatna tam, gdzie się da. Nawet 12 złotych za to demo wydaje się za dużą kwotą. Widać, że jakiś potencjał w tym jest, szczególnie pod względem fabuły, ale rozgrywka kuleje pod względem technicznym. Co więcej, niedociągnięcia i powtarzanie zbyt długich sekwencji po zgodnie szybko męczą, a to przecież tylko króciutkie demo na 30-45 minut. Jeśli twórcy wezmę pod uwagę powtarzające się opinie, to pełna produkcja może się udać. Ale ponieważ oceniam to konkretne wydanie, nie mogę polecić zapłacenia nawet tak niskiej kwoty, lepiej obejrzeć gameplay na YT.


Omijać z daleka…


Serdecznie dziękujemy Flynn’s Arcade
za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gry


Producent: Flynn’s Arcade
Wydawca: Flynn’s Arcade
Data wydania: 15 lipca 2021 r.
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 770 MB
Cena: 12 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *