Pokrowiec Zonai od FUNLAB

Pokrowiec Zonai od FUNLAB pozwala zabezpieczyć Switcha zeldowymi tribalami.

Firma FUNLAB wyróżnia się produktami, które nawiązują do znanych serii, a jednocześnie są gustownie zaprojektowane. Jednym z dowodów na to są  opisane u nas jej pady. Tak jest również z recenzowanym pokrowcem – ciemnozielone etui w koliste wzory wygląda świetnie, a dodatkowo posiada miłe akcenty w postaci „kryształkowych” suwaków czy symboli Oka Prawdy na metkach i grzbiecie. Jedno, do czego można by się przyczepić pod względem estetycznym, jest dość gruby, biały sznur w czarne kropki. Niewątpliwie może być użyteczny w transporcie, ale kolorystycznie nie pasuje do reszty – zdecydowanie lepszy byłby taki w całkowicie ciemnym kolorze. Pokrowiec jest też dość spory, więc trzeba mieć to na uwadze. W każdym razie, wygląda świetnie i, co najważniejsze, nie tylko na zdjęciach, ale również w rzeczywistości.

Co jednak z jego trwałością i poziomem ochrony? W tej kwestii również można pochwalić producentów. Moim jedynym porównaniem jest pokrowiec od firmy HAMA, ale różnica w jakości jest wyraźnie wyczuwalna. Obydwie połowy pokrowca są stworzone ze sztywnego, przyjemnego w dotyku materiału, a „grzbiet” trzyma się dobrze, zamiast się spłaszczać (co przytrafiło się mojemu dotychczasowemu etui). Po paru tygodniach użytkowania i paru podróżach widać jedynie pojedyncze wgniecenia czy rysy, i to pod światło. W środku część na switcha jest wyprofilowana tak, żeby pomieścić triggery, a przekładka z miejscem na gry jest miękka, co dodatkowo chroni ekran. Krótko mówiąc, można czuć się bezpiecznie.

Pod względem funkcjonalności pokrowiec od FUNLAB to standard. Znajdziemy tu więc przekładkę z miejscem na 10 kartridży, siatkę na akcesoria oraz wspomniany sznurek do transportu pokrowca. Interesującym, choć nie do końca zrozumiałym rozwiązaniem, są dwa paski zakończone rzepem. O ile jeden po prostu trzyma Switcha w miejscu, funkcjonalność drugiego przez długi czas była dla mnie zagadką. Oficjalny opis produktu informuje, że dzięki temu można stworzyć podstawkę pod Switcha. Rzeczywiście da się, ale nie wydaje się to działać zbyt dobrze. Faktycznie Switch się trzyma, ale pasek jest dość gruby i zasłania ekran, a w przypadku położenia konsoli na pasku nie można mówić o wystarczającej stabilności.

Krótko mówiąc, pokrowiec od FUNLAB to naprawdę porządny i bardzo ładny produkt, który pozostaje lekki i poręczny, chociaż jest stosunkowo duży. Jego funkcjonalność jest dość standardowa, jednak na dodatkową możliwość stworzenia „podstawki” nie ma co liczyć, a kieszonka na akcesoria za wiele nie pomieści. Wydaje mi się jednak, że to dobry wybór dla każdego, kto akurat szuka pokrowca i po prostu spodoba mu się wygląd – cena w sklepie producenta wynosi 19 dolarów, co jest dość rozsądną kwotą za produkt dobrej jakości.


Polecamy!


Serdecznie dziękujemy FUNLAB
za udostępnienie pokrowca do recenzji


Producent: FUNLAB
Waga: 250 g
Wymiary: 25 cm x 11 cm x 4 cm
Cena: 19 $

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *