Suika Game

Gra o arbuzie w cenie arbuza.

Kocham Switcha, ale nie da się nie zauważyć jednej bolączki tej platformy – sklepu. eShop to absolutne bagno, przy którego tworzeniu Nintendo nie mogło się chyba zdecydować, czy chce zniechęcić klientów do jego przeglądania powolnym i nieresponsywnym przemieszczaniem się, czy absurdalną ilością taniego shovelware’u zaśmiecającego zakładkę promocji praktycznie przez cały rok. Czasami jednak z tego zasypu odpadków można wykopać coś ciekawego. Suika Game to właśnie przykład gry, której udało się wynieść ponad tę sytuację i zostać hitem.

To prosta gra logiczna stworzona przez garść osób nawet nie niezajmujących na co dzień gamedevem. Tak jak w Tetrisie, na platformę zrzucamy kolejno serwowane słodkie owoce, starając się je dobierać w pary. Połączone ze sobą dwa warianty tego samego owocu zamieniają się w jeszcze większy owoc: dwie truskawki dają nam winogron, dwa winogrona dają nam dekopona i tak dalej aż do otrzymania najpotężniejszego z owoców – arbuza. Celem gry jest oczywiście uzyskanie jak najwyższego wyniku i nieprzepełnienie naczynia, do którego zrzucamy owocki.

Założenia są proste, ale rozgrywka bardzo szybko staje się niesamowicie wciągająca. Z jednej strony mamy bardzo proste i łatwe do zrozumienia zasady zabawy, z drugiej całkiem nieprzewidywalną fizykę obijających się o siebie owoców. W mgnieniu oka zabawa staje się poważna, a pot zaczyna nam spływać po czole, gdy dwa ananasy znajdują się zaledwie kilka pikseli od siebie i robimy wszystko, aby je do siebie zbliżyć rzucając dookoła nich wszystko, co gra nam serwuje. Często powoduje to też cholernie satysfakcjonującą reakcję łańcuchową, która w mgnieniu oka potrafi wyczyścić większość ekranu z zalegających uśmiechniętych buziek.

Nie jest to rzecz jasna tytuł zbyt rozbudowany. W tle przygrywa jedna stockowa melodia i normalnie oglądać możemy tylko jeden styl graficzny (chociaż czasami pojawiają się wersje sezonowe, np. halloweenowa), możemy też porównywać nasze wyniki na sieciowych tabelach. To jednak śmiesznie tania gra logiczna i za tę cenę naprawdę żal nie dać Grze w Arbuza szansy.


Polecamy


Producent: Aladdin X
Wydawca: Aladdin X
Data wydania: 20. października 2023
Dystrybucja: cyfrowa
Waga: 500 MB
Cena: 12,00 PLN

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *