Akcesoria JSAUX dla Asusa ROG Ally

Współpraca naszej redakcji z JSAUX zaowocowała pierwszym zestawem peryferii również dla mnie. Z uwagi na mój zeszłoroczny zakup Asusa ROG Ally, do testów powierzono mi 4 akcesoria: przezroczyste plecki, szkło na ekran, silikonową nakładkę oraz najciekawszy z tego kwartetu modcase.

RGB Transparent Back Plate

Recenzję dostarczonych gadżetów chciałem rozpocząć od tego co wydawało mi się z paczki najciekawsze, a więc od wymiennych plecków, które do frontu są przykręcone za pomocą 6 małych śrubek z krzyżakowym gwintem. Na opakowaniu customowa tyłówka prezentuje się rewelacyjnie… i niestety obrazek ten musi mi póki co wystarczyć. Jak się dowiedziałem z tutorialu, który JSAUX zamieściło na swoim oficjalnym profilu YT, nie wystarczy jedynie odkręcenie wspomnianych śrubek, gdyż do plecków przymocowane są m.in. triggery. I choć cała operacja nie wydaje się specjalnie skomplikowana to jednak w życiu zawsze kieruje się zasadą nieingerowania w coś co działa poprawnie. I tej maksymie – mimo ogromnej ciekawości – zamierzam pozostać wierny.

Niemniej zestaw, który ujrzałem po otwarciu pudełka zrobił na mnie spore wrażenie. W kartoniku znalazłem nie tylko narzędzia niezbędne do sprawnego przeprowadzenia operacji (łącznie z lateksowymi rękawiczkami!), ale również masę dodatkowych akcesoriów takich jak silikonowe grzybki na gałki, antypoślizgowe nakładki na programowane przyciski Rogalika czy też kabelek USB typu C. Największym zaskoczeniem były jednak elementy z nadrukami pozwalającymi jeszcze bardziej spersonalizować tylną część konsoli. Niby prosta rzecz, ale w połączeniu z oświetleniem wewnętrznym konsoli od Asusa na pewno sprawia świetne wrażenie!

Sama obudowa może i kiepsko wypadła na moim zdjęciu, ale na żywo robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Co ważne, jest też wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku, który wydaje się nie tylko trwały na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, ale z racji matowej faktury również odporny na zarysowania.


ModCase for ROG Ally

ModCase od pierwszego spojrzenia jawi się na bardziej praktyczne akcesorium niż efektowne i tak też jest w rzeczywistości. Na pełen zestaw składają się tutaj grip nakładany na tylną część konsoli, sztywna obudowa na front oraz 2 paski rzepowe pozwalające przytwierdzić do rogalikowych pleców powerbank.

Pozbawiony ordynarnie gumowego charakteru grip jest bardzo przyjemny w dotyku, a materiał użyty do jego wykonania pozwala spokojnie założyć, że w niezbyt ekstremalnych przypadkach zapewni również ochronę naszemu sprzętowi. Niestety, ma to też spory minus w postaci bardzo utrudnionego nakładania. Gdy już jednak uporamy się z tym zadaniem to i tak świetnie leżący w dłoniach handheld Asusa legnie w nich jeszcze lepiej, a dzięki dobremu spasowaniu nie ma mowy o dyskomforcie w dostępie do gałek czy przycisków. Miłym dodatkiem jest nóżka pozwalająca postawić konsolę np. na biurku. Od razu też uspokajam: mimo że wygląda jak tożsamy element z pierwszych iteracji Switcha to swoja robotę wykonuje nieporównywalnie lepiej, a z uwagi na zaimplementowanie w nim magnesu nie ma obaw o przypadkowe jego użycie.

Jeśli idzie o nakładkę na ekran to ten element również mnie miło zaskoczył. Przypuszczałem, że osłona sprawdzi się jedynie w warunkach domowych, a tymczasem dzięki świetnemu przyleganiu (zarówno do konsoli jak i gripa) może spokojnie w kryzysowych sytuacjach zastąpić nam etui podróżne. Wiadomo, na pustyni nadal lepiej sprawdzi się tradycyjny case, ale jeśli nasz sprzęt transportujemy okazjonalnie i w niezbyt wymagających warunkach to testowany zestaw powinien spokojnie wystarczyć. Co najfajniejsze, do zestawu dołączono łatwo wpinane w tylną część paski rzepowe, które w zależności od posiadanego powerbanku umożliwiają nam jego przytwierdzenie do tylnej części ROG-a. Spięty z konsolą tylko jednym paskiem akumulator nie przylega wprawdzie idealnie, ale nie ma też zagrożenia wypięciem nawet przy najbardziej dynamicznych potyczkach.


Silicone Handle for ROG Ally

Graczom, którym zależy jedynie na zwiększeniu komfortu korzystania z Asusa ROG Ally poprzez poprawę chwytu, JSAUX proponuje silikonowe nakładki na boczne sekcje konsoli. Firma w tym przypadku do zestawu dołącza również komplet dodatków obecnych też w transparentnych pleckach, a więc 2 rodzaje grzybków na gałki (w moich dłoniach te z wypustkami sprawowały się lepiej), dodatkowe nakładki na programowane przyciski oraz silikonową zaślepkę portów znajdujących się w górnej części sprzętu. Niestety, mimo teoretycznie lepszej faktury w miejscach styku dłoni z konsolą, dużo przyjemniej korzystało mi się z nakładki z zestawu ModCase. Winę za to ponosi prawdopodobnie materiał wykorzystany do wytworzenia akcesorium – użyty silikon jest oczywiście bardziej miękki niż guma, przez co teoretycznie powinien lepiej i przyjemniej leżeć w dłoniach (u mnie było odwrotnie), a w praktyce jedynie gorzej przylega do Rogalika. I jak to w przypadku tego typu akcesoriów, zauważalnie utrudniał on dostęp do co niektórych przycisków – w moim przypadku szczególnie do triggerów oraz tych skupionych najbliżej ekranu.


Tempered Glass Screen Protector

Na zakończenie, z kronikarskiego obowiązku wspomnę o czwartym elemencie otrzymanej paczki, a więc hartowanym szkle. Z uwagi na fakt, że zadbałem o ochronę ekranu mojej konsoli tuż po jej zakupie to nie mogę zbyt wiele powiedzieć o elemencie sygnowanym logo JSAUX. Niemniej, jak zapewnia producent, jest ono bardzo cienkie, odznacza się sztywnością 9H, zapewnia odporność na zarysowania (oczywiście w granicach rozsądku), a dzięki matowej powierzchni łatwo utrzymać je w czystości, a dodatkowo przy tym redukuje refleksy świetlne. Czego więc można chcieć więcej?


Werdykt

Podsumowując, sprzęt JSAUX okazał nie tylko dobrze wykonany, ale co dla mnie dużo ważniejsze również nieźle przemyślany. Za wyjątkiem wad wymienionych w akapicie poświęconym Silicone Handle for ROG Ally, z czystym sumieniem mogę polecić testowane akcesoria. Jednocześnie mam też nadzieję, że producent już pracuje nad kolejnymi peryferiami dla pecetokonsoli Asusa!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *