Gry Roku 2023

Ostatnie spojrzenie wstecz na miniony rok.

Jak co roku, cała nasza piątka przygotowała własną listę według personalnych upodobań. Dla klarowności (i z szacunku dla Waszych wiecznie głodnych RAM-u przeglądarek) podzieliliśmy listy na osobne strony. Możecie przejrzeć wszystkie po kolei lub przeskoczyć bezpośrednio do “topki” danego recenzenta, klikając w nasze nicki:

Quithe

Krowen

KotStation

Fryta

Maniak


Quithe

W 2023 r. opublikowałem więcej recenzji sprzętów, poradników itp. niż zwykle. Oczywiście też grałem, ale jakoś tak wyszło, że większość tytułów miała co najmniej rok, więc nie kwalifikują do tego rankingu. Dodatkowo wpadłem w sidła długich gier, co też odbiło się na czasie na nowości. Ostatecznie było ich najmniej z wszystkiego, co ruszyłem. Wciąż jednak znalazło się pośród nich kilka perełek, które warto wyróżnić!

1. Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key
Jedynka i dwójka wylądowały na szycie moich rocznych rankingów. Tym razem po rekordowym czasie z Ryzą – około 90 godzin – z czystym sumieniem umieszczam trzecią odsłonę cyklu na pierwszym miejscu.

2. Anonymous;Code
Mocno wciągnąłem się w ’23 w cykl Science Adventure. Najnowsza odsłona nie dość, że dostarcza interesującą i ciekawie pokazaną historię, to jeszcze jest bardzo przyjazna pod kątem odkrywania zakończeń, co ułatwi wejście nowym graczom.

3. Hi-Fi Rush
Nie przepadam za grami rytmicznymi, ale tu te elementy zostały tak dobrze wkomponowane w gameplay, że bardzo dobrze bawiłem się w tłuczenie robotów i zbieranie śrubek!

4. Tevi
W chwili pisania tego rankingu mam na liczniku 11 godzin i jestem jakoś w połowie gry. Recka na potwierdzenie pozytywnych wrażeń z tej przeuroczej metroidvanii dopiero się pojawi, ale już teraz spokojnie mogę dodać ten tytuł do rankingu.

5. Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
Zestaw najciekawszych pięciu nowości zamyka inna metroidvania. To nie jest tytuł dla wszystkich, głównie z powodu prowadzenia dwóch postaci symultanicznie. Niewątpliwie jednak posiada interesujący baśniowy charakter oraz dodaje głębi Cerezie jako postaci.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Brucevsky pisze:

    Świetne podsumowanie, które dobrze pokazuje, że pomimo wielu lat na karku Switch nadal mocno się trzyma i serwuje sporo rozrywki na wysokim poziomie. Problemem jest znaleźć czas i fundusze, by to wszystko ogrywać z odpowiednią regularnością. 🙂

    P.S. wypatruję już tej recenzji Tevi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *